Nacistické poklady a StB

Nacistické poklady a StB https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481065/bmid_nacisticke-poklady-a-stb-KT0-481065.jpg 4 16 16

Více než čtyřicet let se Státní bezpečnost pokoušela najít domnělé nacistické poklady. Mnohokrát skončilo nadějné hledání monstrózní blamáží, ale několikrát byla velmi blízko. V některých případech dokonce byla na správném místě, jen přišla jako druhá v pořadí. Odhalme spolu zapomenuté příběhy, plné tajemství, romantiky a dobrodružství, ale i groteskní historky, plné omylů, nesmyslů a dodnes nezveřejněných průšvihů.... celý text

MaxQ
30.01.2023 4 z 5

Tak mě napadlo, že ta kniha musí být strašně nudná. Z historie přece víme, že se u nás žádné nacistické poklady nikdy nenašly. Tak o čem ta celkem tlustá bichle je? Kupodivu právě o tom. Autor se probírá archívem, sází do knihy jeden neúspěšný pokus za druhým a ukazuje, jak byla estébácká mašina v tomto ohledu vlastně úplně amatérská a neschopná. Přitom se na druhou stranu dostavuje mírné mrazení, protože z velkého počtu míst, kde měl být nějaký poklad ukryt, čtenář nutně narazí na nějakou lokalitu, kde byl, nebo která je docela blízko. Co kdyby přece jenom...

DYRKA98
23.12.2022 5 z 5

Kniha opět super. Autor píše originálním způsobem a už se těším na další.

vendy246
04.07.2022 3 z 5

Kniha o místech, kde měly být ukryty poklady a o diletantství STBáků. O tom, jak soudruzi v 60. a znovu v 80. letech hledali a nic nenašli. A pokud našli, není o tom v archivech ani čárka, pro jistotu často zmizely celé svazky. Dozvíme se o bednách ukrytých ve studnách a v rybnících, zakopaných v zemi a zavalených ve štole. Kde jsou a co v nich bylo, se už pravděpodobně nedozvíme nikdy.

ondrej.b
31.05.2022 2 z 5

Asi v půlce mě to přestalo bavit, to je pořád "někdo něco vypověděl, stb tam jela, hledala a nic nenašla". A takhle pořád dokola celou knihu. Je mi docela líto autora a jeho času stráveného v archivech. Mě by to po čase frustrovalo a asi bych to vzdal. Akci Neptun mám načtenou z jiných zdrojů, takže pro mě nic nového.

moničina
28.02.2022 3 z 5

Súhlasím, niektoré zaujali viac, iné menej. Akcia Neptún by si zaslúžila viac priestoru, to teda bola rafinovaná akcia.

klaraj093
15.02.2022 4 z 5

Zajímavá sbírka informací.. Některé mě zaujali více, některé ne.. Ale zpracovaná je kniha pěkně.