Na západní frontě klid

Na západní frontě klid https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526332/bmid_na-zapadni-fronte-klid-6553a1d279912.jpg 5 8784 8784

Slavný román německého autora je jedním z nejlepších děl světové literatury, líčících hrůzy a tragické lidské osudy během první světové války.Autor nezamýšlel napsat ani své osobní vyznání, ani obžalobu některé z válčících stran. Je to svědectví o generaci, která byla touto válkou narušena a zničena, ať už fyzicky či morálně. Svědčí o kamarádství prostých vojáků, o touze po životě u těch, kteří museli zemřít, o výčitkách svědomí a duševní trýzni ostatních, kteří válečné šílenství přežili.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Euromedia

Im Westen nichts Neues , 1928

zamek
06.07.2012 4 z 5

Pokud jste se ještě nenaučili válku odmítat a nenávidět, přečtěte si tuto knihu. A nebo klidně i jinou od Remarque. Já osobně se ale raději raduji, než upadám do depresí a tak už válečnou literaturu nechci nikdy vidět. Tím ovšem nehaním tuhle knihu, je brilantní a určitě by to měla být povinná četba na všech školách :)

Zuzvil
30.06.2012 4 z 5

Krásná kniha, kterou řadím opět do klasik. Kniha mě zaujala již autorovou počáteční myšlenkou, že válka je nesmyslná (první vydání u nás již v roce 1929!). Dále bylo velmi úžasně popsáno, jak válka v člověku odkrývá lásku a nenávist, hrdinství i zbabělost, holý pud sebezáchovy i neuvěřitelnou velkorysost. Jako povinnou četbu rozhodně doporučuji, skvělá věc, která se dobře čte a má velmi zajímavý přesah.

ivulakeli
05.06.2012 5 z 5

První kniha, kterou jsem kdy od Remarquea četla, určitě si přečtu i další :).

Kituna
03.06.2012 5 z 5

dosti poutava knizka .. jedna z nejlepsich co sem cetla

Verousek
31.05.2012 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha na mě udělala velký dojem. Když jsem jí četla, prožívala jsem příběh spolu s hlavním hrdinou

Alca007
09.05.2012 5 z 5

velmi silná kniha. Upoutá, ohromí, odrovná

Sněhulka99
06.05.2012 5 z 5

Neuvěřitelně silná kniha, u které mi dokonce ukápla i slza.

Jack Bauer
23.04.2012 3 z 5

Staré vydání knihy se mě válelo v knihovně ještě z dob povinné četby, kterou jsem založil a snad bych ji nikdy nečetl nebýt Databáze knih a tak vysokého hodnocení. Neustále jsem na ni narážel, kdekdo ji kdekoliv četl, v MHD, na dovolené, na dlouhé plavbě na ostrov, tak mi to nedalo a musel jsem ji oprášit a taky přečíst. Všiml jsem si, že knihu většinou čtou ženy. I v recenzích převládá více žen. Určitě jsem na podobné téma četl lepší a čtivější knihy, zas takovou vědu bych z toho nedělal. Kniha nádherně popisuje nesmyslnost války, ale to také i jiné válečné knihy a ještě lépe. Je psána stylem, který mi moc nesedí - krátké, stručné věty.

Antena
16.04.2012 5 z 5

Tuto knihu bych asi nikdy nečetla nebýt povinné četby a je to škoda, protože tato kniha je úžasná! Příběh mě úplně pohltil. Příběh je o přátelství, odvaze, oddanosti, hrůzách války, co válka dokáže udělat s lidskou psychikou.. Moc se mi tato kniha líbila a určitě doporučuji :).

Kamca206
27.03.2012 5 z 5

Myslím si, že zde bylo zachyceno vše. Strhující příběh.

Joudinka
15.03.2012 4 z 5

Velmi smutný a silný příběh.

houston
09.03.2012 5 z 5

Krásná věc. Smutná, temná a pravdivá. Další z mých srdcovek.

Snow
19.02.2012 5 z 5

Děsivé, šokující a smutné. Toto jsou zkráceně moje dojmy z této knihy.
Věřím, že ve své době (a ne jen v ní) kniha otevřela oči a nastínila jak krutá a nespravedlivá válka opravdu je!

Michalala
16.02.2012 5 z 5

Výborné. Realistické. Srdcervúce. Knihu som odložila mokrú od sĺz a vane, pretože ani tam som ju nemohla odložiť.

Vecko99
18.01.2012 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, která pojednává o válce, ale hlavně také o důvěře a přátelství.

Terezk@
09.01.2012 5 z 5

Neuvěřitelný příběh. Na konci jsem měla opravdu slzy v očích.

Janínka
21.12.2011 5 z 5

Klasika válečných románů. Vynikající četba, čtenář se sžije s hlavním hrdinou a cítí jeho bolest, jeho radost. Remarque je mistr.

marmoni07
06.12.2011 5 z 5

Úžasná kniha, nicméně silněji na mě zapůsobilo navazující pokračování Cesta zpátky. Tak bravurně vykreslená naprostá deziluze, vykořenění...

dangerita
05.12.2011 5 z 5

U mě se jednalo o čtení z donucení, aneb následky povinné četby. Ještě že tak... Kniha mě tehdy velmi překvapila. Byla působivá a zasáhla mě opravdu silně. Doteď si pamatuji, jak mě nepřestávala udivovat autorova shcopnost vykreslit atmosféru a prostředí hrůz na frontě, včetně pocitů jednotlivých postav. Jen málo knih ve mě zanechalo tolik pocitů, jako právě tato.

Peťanka
13.11.2011 5 z 5

Příběh ve mně zanechal hluboký dojem. Neumím dostatečně popsat, co jsem u čtení cítila, ale knihu jsem přečetla snad jedním dechem. Některé pasáže v knize mnou hluboce otřásly a dohnaly mě až k slzám. Dokonce mi nesčetněkrát přejel mráz po zádech – tady jsou vylíčeny ty pravé hrůzy, ne ve smyšlených hororech.
Konec knihy byl surový a nevyhnutelný, nicméně myslím, že smrt pro ně všechny byla vysvobozením a proto konec považuji téměř za „šťastný“.
Filmové zpracování je poutavé a drží se knihy, ale kniha je kniha - ostatně jako (téměř) vždy.

„Tato kniha nemá být ani obžalobou, ani vyznáním. Má být toliko pokusem podat zprávu o generaci, která byla zničena válkou – i když unikla jejím granátům.“