Na viděnou příští léto

Na viděnou příští léto https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475075/bmid_na-videnou-pristi-leto-Tfk-475075.jpg 4 109 37

Když Mallory Blessingová požádá na smrtelné posteli syna Linka, aby zavolal na telefonní číslo napsané na lístečku v zásuvce jejího psacího stolu, Link opravdu netuší, že telefon zvedne Jake McCloud. Je konec léta 2020 a Jakeova manželka Uršula de Gournseyová je žhavou kandidátkou v prezidentských volbách. Link si je jistý, že se někde musela stát chyba. Jak se Mallory s Jakem zná? Skok zpět do báječného roku 1993. Mallory právě zdědila po tetě chatu na pobřeží ostrova Nantucket. Dovolí svému bratrovi Cooperovi, aby tam uspořádal rozlučku se svobodou. Na večírek přijede i Cooperův kamarád z univerzity Jake McCloud. Mezi Jakem a Mallory vznikne vztah, který přetrvá roky – manželství, děti i Uršulinu stratosférickou politickou kariéru – až do okamžiku, kdy se Mallory dozví, že umírá. Příběh knihy našel inspiraci ve filmu Příští rok ve stejnou dobu (který si Mallory s Jakem pouštějí každé léto). Je to příběh neobvyklé lásky, která zná jen jediné roční období – léto.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

28 Summers , 2020

Joyce24
16.04.2022 4 z 5

Krásný a dojemný příběh o lásce, která trvá více jak dvacet let, ale její hlavní aktéři mají pro sebe vždy jen tři dny v každém roce.

Buchtičkajani
16.04.2022 4 z 5

Mili, čtivý, i smutný příběh. Krásná, ale docela reálná romantika, žádná slaďárna. Kniha je inspirovaná filmem Příští rok ve stejnou dobu, ještě jsem ho neviděla a musím ho určitě vidět. Příjemná odechovka, a doporučuji přečíst.

Wabinka
18.03.2022 4 z 5

Milý příběh odehrávající se dlouhých 28let. Zajímavý byl přehled událostí každého roku na začátku kapitol.

broskev28
16.02.2022 5 z 5

Úžasná a velmi čtivá knížka - náš čerstvý knihovnický přírůstek.
Všechny čtenářky, které už měly možnost jej přečíst, neskrblí superlativy a hlavně: hned se pídí po dalších knihách této autorky. Příběh Mallory a Jakea je úžasný (i když pánskou polovinu dvojice opravdu nechápu) a ostrov Nantucket musí být takový ráj na zemi, v menším provedení.
Jak už napsali jiní, výčet událostí toho kterého roku na úvod nových kapitol je povedený a třeba já jsem si s hrůzou uvědomila, jak strašně ten čas letí. Jmenované knižní hity mě víceméně minuly, snad až na Kde zpívají raci. A jen doufám, že v seznamu nejlepších knih roku 2021 by právě tahle nechyběla.

Levianka
14.02.2022 5 z 5

Tak tenhle příběh :) byl úplně reálný, krásný , prostě přesně taková jaký píše opravdový život :) a může se doopravdy stát. Za mě příběh byl opravdu moc krásný , smutný zároveň ....ale takový život přeci je, tak si ho nenechme proklouznout a uvědom me si co je na světě nejdůležitější :)

Šánka
08.02.2022 5 z 5

Na tuto knihu se budu snažit nalákat, je skutečně nádherná! Je to další z příběhů inspirovaných nezapomenutelným filmem Příští rok ve stejnou dobu.
Téměř po tři desetiletí se odvíjí příběh utajované osudové lásky Mallory a Jakea, ale také jejich přátel i rodin. Není to žádné přeslazené čtení, nese si v sobě radost i bolest, všechny postavy jsou velmi reálně vykreslené se svými dobrými i těmi horšími vlastnostmi a před očima nám jak ve filmu běží životní příběh jedné zakázané lásky.
Nenalákala jsem vás? Nevadí, i tak vřele doporučuji...

veronika4937
25.01.2022 5 z 5

Opravdu nádherná knížka o hořko sladké lásce Mallory a Jakea. Žádná prvoplánová slaďárna, ale příběh se všemi radostmi i bolestmi života. Četla jsem jedním dechem. Moc se mi líbilo shrnutí na začátku každé kapitoly, co se v daném roce reálně stalo zajímavého, občas jsem se nestačila divit, jak už je to dávno, co byla například novinkou některá známá písnička a podobně.

tyna_01
15.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, příjemná čtivá oddechovka :)

Jessie_
27.12.2021 5 z 5

Byla jsem opravdu mile překvapena, jak krásný a čtivý příběh se skrývá za touto nenápadnou obálkou. Věřím, že o paní autorce ještě hodně uslyšíme:-).

ivetapl
21.12.2021 3 z 5

Tato kniha je inspirována filmem Příští rok ve stejnou dobu. (Film si poušti Mallory s Jakem každé léto ️) Zatím jsem ho neviděla, ale určitě to musím napravit.

Co mi na čtení vadilo je to, že kniha je psána ve třetí osobě a má malinká písmenka. Ale to je spíš můj problém.

V této knize najdete krásný romantický, smutný, šťastný, usměvavý, uslzený příběh.
U každé kapitoly najdete seznam událostí, které se staly roku, kdy je kapitola vyprávěná, což se mi moc líbí.
Příběh je na krásném ostrově Nantucket, kde Mallory získala chatu po své tetě.
Čtení mi celkem utíkalo a opět se budu opakovat, když řeknu, že bych si knihu užila více v ICH formě.
Každopádně to byla má první kniha od autorky a doufám, že ne poslední.

Věříte na pravou lásku? Na spřízněnou duši? Že něco může trvat věčně i když jen jednou za čas?

tami1
12.12.2021 5 z 5

Tajná, osudová láska spojí život Mallory a Jaka. Rok co rok se setkávají a prožívají jedinečnou romanci, odtrženou od svých běžných životů. Téměř třicet let si dopřávají jeden víkend plný vášně, lásky a pochopení bez svých oficiálních partnerů. Vytvářejí si svou rutinu, kterou do puntíku dodržují.

Nádherná kniha!

Nadchly mě začátky kapitol, ve kterých jsou uvedeny stěžejní události i zajímavosti z každého roku. Také je zde zmíněn bezpočet knih, které oba čtou a navzájem si je doporučují. Nechám se také inspirovat.

Arsi
01.12.2021 5 z 5

Krásná kniha s krásným příběhem.

MarKy95
21.11.2021 5 z 5

Nádherná kniha.

kneslova
15.11.2021 5 z 5

Bezvadná kniha , příběh inspirován filmem Příští rok ve stejnou dobu - což je i zmiňováno v příběhu. Postavy mě byly velmi sympatické, prostředí krásné - já tam ještě cítím vliv knihy Poslední kabriolet a vůbec mi to nevadí. Velká spokojenost.

terryaknihy
01.11.2021 5 z 5

Příběh Mallory a Jakea je krásně čtivě napsaná kniha, která je plná lásky, soucitu a emocí. Každý rok už skoro 30 let se v létě schází a prožívají krásné časy. Zároveň se poté ale vrací ke svým životům. Sledujeme skrze roky jejich radosti i strasti a prožíváme jejich neskutečné pouto, které je moc hezky popsáno. Za mě velké doporučení. Doufám, že se kniha dostane do rukou více čtenářům, jelikož si je zaslouží :).

pavel3547
31.10.2021 5 z 5

Krasne!!! Skvěle napsané!

Zuzulinka
24.10.2021 5 z 5

Krásný příběh! Nádherná kniha plná životních etud! Vřele doporučuji. Přečetla jsem přes víkend, prostě jedním dechem.

láska partnerské vztahy romantika zakázaná láska

Elin Hilderbrand
americká, 1969