Na útěku!

Na útěku! https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296896/bmid_na-uteku-2dA-296896.jpg 4 11 3

Ovečka se rozhodla, že uteče z ohrady, kde žije odjakživa, a vydala se do světa. Jaká bude její první noc? Možná se bude trochu bát... Koho asi potká? A jaké je to, být sám a na útěku? Určitě to jde: ale musíte potkat dobré přátele! Knihy jedné z nejoriginálněších postav současné švédské literatury pro děti Evy Lindströmové (1952) jsou na první pohled něžné a křehké. Jejich témata jsou ale často vážná: dotýkají se podstatných životních otázek, jako je osamění, smutek, vztek nebo samotná existence. Její výtvarné i literární vyprávění obsahuje směsici jemného humoru, nadhledu a optimismu a především velké vnitřní porozumění pro dětský svět.... celý text

Literatura světová Pro nejmenší
Vydáno: , Baobab

Jag rymmer! , 2006

HancaB82
17.01.2020 2 z 5

Čekala jsem od knížky více.

Egertová
22.08.2016 4 z 5

Dnes jsem si to přitáhla, kvůli líbezným ilustracím a že je to o ovci, které obdivuji, ale je fakt, že výchovné to není, ale zase ovce opravdu žere jen trávu a listí, tak té lasičce nemohla sežrat rybu ani buličí oko. Ovečka je velice nenáročná. Fascinovala mne ta kvanta rastafariánských čepic, alespoň tvar to takový má, co si prala lasička.
Že nechtěla ovečka do ohrady, no bodejť, udělali by si z ní skopovou pečínku.
Budu to diskutovat s vnoučaty, třeba mi poradí, co tím chtěla spisovatelka říct.

bibi.r
27.05.2016 3 z 5

Příběh se mi fakt líbil, jen jsem očekávala, že na konci bude nějaké poučení o tom, že utíkat z domova není srpávné :D. A ono to vypadá, že utéct z domova a nasáčkovat se k někomu cizím, kdo se o nás bude starat, je vlastně strašně príma. "Jaksi nevýchovné :D".

Eva Lindström
švédská, 1952