Na odvrácené straně

Na odvrácené straně https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374904/bmid_na-odvracene-strane-8Ru-374904.jpg 4 103 103

Na zastíněné straně Měsíce založil excentrický miliardář Fletcher Brass kolonii, která slouží jako vězení pro ty nejtěžší zločince na Zemi. Ale kolonii využívají také váleční zločinci, zabijáci, sexuální maniaci - i turisté toužící po extrémním dobrodružství. Protože neexistuje ve vesmíru místo, kde byste sehnali silnější drogy, nebo levnější plastickou operaci... Ale bombový útok na kolonii je jenom začátek...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Leda

The Dark Side , 2016

Enforcer
03.07.2019 3 z 5

Takto vypadá čistokrevný průměr. Nápad neoriginální, děj nudný, postavy jsou čtenáři úplně putna. Srovnávat tohle s do posledního detailu vypiplaným Marťanem? To je téměř svatokrádež. Pro mě velké zklamání.

hurwajz
10.04.2019 5 z 5

Přesně jak je psáno na obálce....Pro fanoušky románu Marťan a filmů Quentina Tarantina.
Místy to byla fakt řezničina.
Tohle mě fakt bavilo a nejvíc záporák anroid Leonardo Black...... " Ne, já děkuji vám, pane. Poskytl jste mi vynikající příležitost dokázat, jak hodlám odměňovat dobré služby. Nezapomenu na vás. A doufám, že vaše kolegyně přežije, abyste ji mohl po libosti je.at, pokud jste ji neje.al doposud."

Awča
05.02.2019 5 z 5

Knihu mi doporučil syn. Dovoluji si ji zařadit do čtenářské výzvy, jako knihu o mém oblíbeném místě. Měsíc, stejně jako Mars, mě prostě fascinují. Již jsem četla Artemis, bavilo mě tedy porovnávat, jak se každý z autorů vyrovnal s osidlováním Měsíce po svém. Děj je vlastně skládankou příběhů, sledující jednu linii, která si na závěr sedne do jednoho celku. Hlavní hrdina je neúplatný vyšetřoval dbalý zásad a Měsíc je na tom skladbou společnosti jako Austrálie v počátcích osidlování, zajímavá výchozí situace. Kniha mě bavila, mám ráda sci-fi a detektivky, ale je možné, že u čtenářů méně zapálených pro věc, to nebude tak chytlavé.

vincek1
05.02.2019 4 z 5

Četba zpočátku vyžadovala silnou vůli, ale vydržel jsem a přečetl. Není to scifi, jaké obvykle čtu, ale detektivka v tomto prostředí i když i detektivka je asi příliš silné slovo.
Prostě několik příběhů, které se proplétají a když se nenecháte odradit, tak zjistíte, že jste nečetli marně. Samozřejmě nesmíme pominout myšlenku o nebezpečné moci
jednotlivce, případně možnosti zneužití robotů, popřením některých zákonů, které vyslovil I. Asimov. Nevím, ale jestli toto bylo úmyslem spisovatele. Přečtěte a uvidíte.

Arwen777
09.01.2019 2 z 5

Stejně jako čtenář midloch jsem zhruba do půlky zvažovala, jestli mám vůbec číst dál. Nakonec se to dalo zvládnout, ale víceméně jen díky hlavní postavě neúplatného detektiva a mírně vtipným rozhovorům s roboty. Až závěrečný dialog Leonarda Blacka se Zackonem mě opravdu pobavil. Asi nejsem na styl noire, možná jsem měla jiná očekávání. Podle mě si tuto knihu klidně můžete nechat ujít...

midloch
02.01.2019 2 z 5

Knihu mi doporučil knihovník a osobně jsem rád, že jsem si ji nekoupil, ale pouze vypůjčil. Jak už to v mém případě bývá, označení bestseller je označením spíše, pro mě, průměrné knihy. Prvních sto stran bylo doslova utrpením a už jsem byl odhodlaný knihu nedočíst, ale co dělat na dovolené, kde jsem měl s sebou pouze toto dílko... Každopádně mi nevyhovovalo jak je kniha psaná, rozvleklé místopisy města působily silně nevěrohodně. Pasáže s androidem byly jak přes kopírák a zachraňoval to jen hlavní hrdina. V druhé polovině už se kniha stala čitelnější, nicméně závěr byl zase dost urychlený. Prostě je to napsané nevyváženě, asi jako kdybyste v sexu hodinu věnovali předehře (s pauzami na dokumenty o architektuře) a deset sekund samotnému koitu. Srovnání s Tarantinem a Weirovým Marťanem je naprosto zcestné. Dávám dvě hvězdy za celkový příběh a nápad.

Okoslav
24.12.2018 4 z 5

To nejlepší z detektivů staré školy, Tarantina a komiksové poetiky v jednom 400stránkovém balení. Konec je sice silně předvídatelný, ale to u tohohle žánru snad ani jinak nejde. Btw, těšte se na androida. Je boží.

NightGepard
29.11.2018 3 z 5

Celkově nebyla kniha špatná, ale v určitých pasážích jsem se nudil. Bylo to zejména ve scénách se zblázněným robotem, který si k vraždě najde sebemenší záminku, protože se to pořád dokola opakuje. Odvypráví se příběh nějaké nové postavy, příjezd robota, konfrontace s robotem, vražda nové postavy robotem a jedeme o dům dál. Teprve ke konci, když všechno dává smysl, tak mi bylo jasné, proč si robot tak počíná, a že to má své důvody. Na filmovém plátně by to vyznělo možná všechno ještě lépe. Hlavně tedy jednotlivé popisované obrazy. Na bestseller je to slabé. Ale určitě kniha neurazí a zabaví.

trudoš
26.10.2018 4 z 5

Energický lunární noir, krásný i studený zároveň. Život na Měsíci rozhodně není peříčko, o to spíš, když je jediné funkční město kolonie plná odklizených zločinců. To se pak mizerně vymáhá spravedlnost...
Anthony O'Neill dokonale kombinuje pochmurnou kriminálku s atmosférickou vizí přetechnizované společnosti. Přitom disponuje schopností vtáhnout do příběhu pouhým představením vedlejších postav, které vzápětí potká něco krajně nepříjemného. Jeho vyprávění se nese ve dvou rovinách, kdy vyšetřování poručíka Damiena Zackona je prokládáno krvavou odyseou šíleného androida, přičemž souvislost jednoho s druhým je dlouhou dobu nejasná. Maličký kámen úrazu je právě v té druhé linii, protože ta se brzy stává lehce stereotypní. Jakmile ovšem čtenář prohlédne vzorec zrůdného politického zločinu z hlavní linky, všechny drobnosti začnou dávat smysl.
Ve výsledku uhrančivá akční jízda, stejnou měrou jednoduchá i podmanivá. A natolik zle cynická, až má člověk chuť si ji po dočtení šlehnout ještě jednou.

Sigricka64
09.09.2018 5 z 5

Neskutecne sugestivni a hlavne zabavna kniha. Vyborne postavy, ulizany a zaroven krvave kruty android hezoun, ktery ma v hlave jediny cil (je jako muj byvaly sef), zestarly zlocinec, ktery jediny vcas pozna jeho umysly a snazi se androida zastavit, a hlavne skvely mlady porucik Damian, zpocatku naivni a cim dal rozhodnejsi. Bajecne sceny honicky na mesicnim povrchu , nebo jak se pred androidem krouti nafoukanci z hudebni skupiny, ale nenj jim to nic platne... A celou dobu v pozadi tajemstvi kolem Mosasovy ctizadostive dcery, jeji zakulisni intriky jsem celou dobu citila. Jsem rada, ze po dlouhe dobd trochu jina knizka. Nepochybne 5 *****

Lokina
03.09.2018 4 z 5

Tak tohle byla jízda ve velkém stylu. Na odvrácené straně slibuje noir temný thriller a dle mého to kniha splnila. Krve tam bylo spoustu i vražd a když se to všechno stane na Měsíci, s větší chutí jsem se o to pouštěla do čtení.
Odehrává se to na Měsíci, na jeho odvrácené straně a příběh má díky tomu nezaměnitelnou atmosféru. Líbily se mi kapitoly o postavách, které nešťastně potkávaly vraždícího androida, dozvěděli jsme se, jak se dostaly na Měsíc, proč tam jsou a jaký osud je poslal do cesty androidovi, který si myslel, že bude král.
Detektiv Zackon byl sympatický, vtipný a ostřílený hlavní hrdina.
Pokud máte rádi detektivky, vesmír, roboty, tak směle si přečtěte tuto knihu :-)

milunka21
22.08.2018 5 z 5

Čtivé, napínavé, místy brutální. Prostě pecka

january
14.07.2018 4 z 5

Autor kromě detektivní zápletky vymyslel i originální prostředí - sci-fi svět s vlastními pravidly a tudíž i dost netradičními postavami. Příjemné počtení, místy dost vtipné, místy pěkně napínavé.

Attia
12.07.2018 4 z 5

Na Odvrácené straně je skutečně perfektní název, neboť příběh nesoucí se v noir stylu je temný a ještě temnější s ostrým a břitkým humorem (který silně balancuje na hraně vtipnosti, občas už je za ní) a vysokou úrovní ironie a cynismu. Na nikoho není brán ohled. Bohužel ani na čtenáře ne.

Ládja
30.06.2018 3 z 5

Tak nevím. Pecka? Geniální? Ani jedno mi při čtení nepřišlo na mysl. Lehčí detektivka na Měsíci. Ano, ale nic víc. Prostě jen detektivka na měsíci. Zajímavá, místy neobvyklá, ale něčím zvláštní, překvapující? To už vůbec ne...Dobrý střed, pro pobavení a pro lehčí čtení na dovolenou určitě vhodná volba.

MMacicekk
22.06.2018 5 z 5

Jsem nadšená! Postava androida je bezkonkurenční a ty hlášky, které nám servíroval, byly vtipné a já se jich nemohla nabažit. Damien Zackon coby poručík nováček je sympaťák, kterého si hned oblíbíte. Život na odvrácené straně Měsíce se autorovi povedl dobře popsat, občasné technologické popisy mohou sice nudit, ale pro děj jsou důležité. Určitě se jimi nenechte odradit. Fanouškům sci-fi rozhodně doporučuji!

mikika
19.06.2018 4 z 5

sice scény masakrů nechutné a nic pro mě, ale detektiv Zackon dobrej. detektivní linka se ztrácí, hlavně chcete vědět, kdy a jak se poručík střetne s Blackem a co z toho bude, to je tam tak jediný napětí. jinak je zvláštní, že se autorovi povedlo napsal retro příběh ve sci-fi prostředí...

ondraPH
19.06.2018 5 z 5

Za mě jednoznačná pecka!

VesmirnaOndatra
16.06.2018 3 z 5

Na Mesiaci, neďaleko Mora nepokojov stojí zhrbená postava s rozcuchanými vlasmi a opierajúc sa o lopatu hľadí na Zem.

To je Tarantino kopajúci si plytký hrob, aby sa mal kde obracať, keď ho zas niekto bude spomínať na obálke knihy.

Nie že by to bolo až také zlé, miestami to bolo zábavné a celkom to odsýpalo ale ja by som to už dala ako 11 božie prikázanie: „Nevezmeš meno Tarantinovo, Chandlerovo, Gaimenovo, Adamsovo, Pratchettovo ani nikoho iného zo spisovateľského/režisérkseho panteónu ani žiadnu z ich postáv v anotáciách nadarmo.“

PS: Neffov Měsíc mého života je tematicky podobný, nie je síce tak nablýskaný a štýlovo noirový ale bavil ma viac.

Zrzavá_Tereza
12.06.2018 5 z 5

Za mě jednoznačná pecka! A ač nejsem milovníkem scifi, čtení jsem si na maximum užila! Autor dokázal stvořit zajímavý svět, sympatického detektiva a (mně) hrůzu nahánějícího androida. Klidně bych brala další díly!

Anthony O'Neill
australská, 1964