Pod hladinou

Pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459484/bmid_pod-hladinou-ot8-459484.jpg 4 116 116

Přestože ji nepřestává pronásledovat hrůzná minulost, snaží se Gwen Proctorová žít dál. Jejímu životu dává navíc smysl jeden starý případ: jedná se o záhadné zmizení mladého muže v Tennessee, který je už tři roky nezvěstný. Jeho matka Ruth Landryová žije od té doby v nejistotě a strachu. A Gwen ji moc dobře chápe. Ví totiž, jaké to je, když se matka o své dítě bojí. Bez zaváhání se tedy rozhodne zoufalé ženě pomoci a ujímá se vyšetřování. Jenže čím více se přibližuje pravdě, tím více se ocitá v nebezpečí. Ve městě, které před Gwen, jejím partnerem Samem i jejími dětmi uzavřelo brány, není většího nepřítele, než je rodina Belldeneových – zločinecká, mocná a pomstychtivá. Je Gwen při svém pátrání ochotna akceptovat i ohrožení těch, které miluje nejvíc? A kolik toho jedna malá rodina dokáže vůbec unést?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Bitter Falls , 2020

Zdenas5
14.11.2021 5 z 5

Na dně, proti proudu, ve víru a pod hladinou, tam všude se Gwen a její nejbližší ocitli. Jedna napínavá situace střídá jinou, ještě nebezpečnější a Gwen vždy musí sebrat veškerý rozum a síly, aby své milé ochránila. Není nic, co by pro pro ochranu dětí a Sama neudělala. Skvělé zakončení série, škoda , že paní spisovatelka už nic nenapíše. Za mne doporučuji. Je dobré číst díly postupně.

Kerberos
14.11.2021 5 z 5

Velmi akční, Gwen tentokrát bojuje s mafiánskými sousedy a náboženskou sektou. Jde jim všem o život. Možná že by Gwen nemusela být taková supermanka.

jasmína
05.11.2021 3 z 5

Už se to nedá srovnávat s předchozími díly.....

Allla9
03.11.2021 5 z 5

Každý díl této série byl napínavý. A zde navíc i poučný. Náboženské sekty se svým ovládáním lidí působí hrůzostrašně Dostat se z jejich vlivu je v podstatě nemožné. Čtvrté pokračování bylo nejlepší.

Jiparis
31.10.2021 5 z 5

Vždy, když je do děje zapojena náboženská sekta, která tyranizuje a vymývá mozky, hluboce se mě to dotkne. A jestliže ještě k tomu trpí děti činy jednoho z rodičů , je to prostě síla. Držela jsem palce, aby vše překonali a mohli zase žít normálním životem. Napínavé a děsivé.

jurass1976
06.10.2021 5 z 5

Fakt napínavé.

Prateri
03.10.2021 5 z 5

Věřte, že ani ve snu byste nechtěli zažívat co Gwen se svými dětmi. Žena matka, kterou pronásleduje minulost. Žena, která se statečně pere o svůj život, o život a klid svých dětí.
V celé úžasné sérii čtyř dílu od Rachel Caine se ocitnete na dně, proti proudu, ve víru i pod hladinou tak, jak slibují názvy knih. Pokud jste nečetli, tak čtěte pěkně od první knihy. I poslední ze série Pod hladinou je velmi dramatická, ale skvělá!

harena
02.10.2021 4 z 5

Stejně jako předchozí díly je i tento naplněn akcí od první až do poslední stránky. Nejsou tu jen zlí internetoví trollové a zločinecká rodina v sousedství, ale ještě musí Gwen se Samem a dětmi bojovat s mocnou, děsivou sektou. Hlavní hrdinové jsou stále sympatičtí, hlavně drží při sobě a Gwen je schopná pro záchranu rodiny třeba překopat celou planetu. Škoda, že paní spisovatelka už zemřela.

biki
26.09.2021 5 z 5

Podle všeho se jedná o zakončení celé série Jezero Stillhouse, a to zakončení víc než důstojné. Po předchozím trochu slabším dílu nabývá kvalita této knihy opět úrovně prvních dvou částí - děj, který se tentokrát točí kolem neblahého působení pseudonáboženských sekt, je zase velmi akční; stejně jako dříve je na jednotlivé události postupně nahlíženo očima všech členů Gweniny rodiny včetně Sama, a tentokrát je Gwen nucena přijmout pomoc i z hodně neočekávané (a nevítané) strany. Jenže stigma Melvina Royala stále silně doléhá na Gwen a její děti jednak kvůli neúnavnému působení internetových trollů, ale i ze strany obyvatel městečka, kteří až na pár výjimek nikdy Gweninu rodinu nepřijali a nebyli ochotni akceptovat její přítomnost. Závěrečné Gwenino rozhodnutí tedy celou sérii zcela logicky završilo.

ArwenAragorn
30.08.2021 4 z 5

80%
Proto mi máte přivést svaté, abych je mohl pod svými křídly připravit na bitvy budoucí.

Výborný thriller, čtivý, plný napětí s hodně akčním koncem. Gwen má vyhledat mladíka, který zmizel před třemi lety, jak v pátrání pokračuje dopředu, dostává se do stále většího nebezpečí. Gwen a její děti jsou ale pořád napadány těmi, kteří nemohou zapomenout na její minulost. A právě jejich množství - ne to, že se to vůbec děje - se mi zdá už poněkud přehnané.
Knížku si ale určitě přečtěte, nudit se nebudete.

alena1228
16.08.2021 5 z 5

Tak tohle mě neskutečně bavilo. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny, konec jsem hltala kosmickou rychlostí. Vynikající příběh, u kterého jsem v některých pasážích ani nedýchala. Jediné co mě mrzelo, že tuto knihu jsem četla jako první v sérii. Chyběla mi návaznost, i když je v knize popsána minulost hodně dobře. Nicméně si určitě dokoupím zbývající tři díly a s chutí si je přečtu, protože tato autorka se mi dostala pod kůži.
V knize je ústřední postavou soukromá vyšetřovatelka Gwen, která mi byla velmi sympatická. Je to silná žena, bojovnice, kterou jen tak něco na kolena nesrazí. Je připravena bránit své nejbližší i za cenu svého života. V této knize vyšetřuje zmizení mladého muže a tím se zaplétá do stále větších nebezpečí.
Moc se mi líbily kratší kapitoly a rozdělení knihy a děje podle postav. Každá měla k tomu co říci, byly vykresleny jejich pocity i duševní pohnutky. Gweniny děti-Connor a Lanny si toho za celý život prožili dost a to je ještě více zocelilo a spojilo. Společně se pouštějí do nebezpečí, celou dobu jsem jim držela palce, hlavně po uvěznění Connora a Gwenina přítele Sama. Prostředí, do kterého se dostali by asi každý člověk nezvládnul, chvílemi jsem měla husí kůži. Nerada bych prozrazovala více, musíte si stejně jako já knihu vychutnat.
Této knize dávám plný počet hvězdiček a rozhodně doporučuji.

Šánka
14.08.2021 5 z 5

Ufff, teď dočteno, skvělý adrenalinový napínák. Ten konec byl senzační, jen nevím, jestli po té závěrečné smršti se dá usnout :-). Jenže tohle se skutečně neodkládá !
Gwen a její rodinu opět pronásleduje minulost a v ohrožení života jsou všichni její nejbližší a je to opravdu pořádný nářez. Pokud byl tohle poslední díl, tak celou sérii doporučuji všem, kdo mají rádi dobré thrillery se sympatickými postavami. A začněte od 1. dílu, kde se vše odstartovalo, ta návaznost tam je velká.
Nějak mi uniklo, že tato skvělá autorka již nic nenapíše....., strašná škoda, uměla to.

Hella
20.07.2021 3 z 5

Ano, čtivé, napínavé, hrdinové sympatičtí. A přesto mi v tomto díle něco chybí. Resp. možná spíše přebývá - už nějak hůře věřím těm popisovaným davům hejtrů, internetových trollů a pronásledovačů. Jejich existenci určitě nezpochybňuji, jen jejich zdejší množství.

JustWomen
06.07.2021 5 z 5

Čtivé od začátku do konce. Drsný a nespravedlivý život Gwen a jejich dětí přes smrt jejich otce pokračuje. Boj o přežití, sektářství, zneužívání mladistvých, na pozadí krásné vztahy a láska. Dobře ukončena série, bylo mi ctí Rachel Caine.

ctenarkaEva
01.07.2021

Líbily se mi první 2 díly této série, ale další 2 už mě bohužel nebavily. V tomto dílu je jedno stěžejní téma, které nemám v oblibě a to možná ovlivnilo můj dojem z knihy.

kolacky
21.06.2021 5 z 5

Výborná kniha. Skoro jsem za Gwen i dýchala, aby to všechno zvládla. A moc moc jsem držela palce Vee, ta zkusila víc, než by děvče mělo.
V podstatě uzavřené... ale velká škoda paní autorky.

renefer
21.06.2021 4 z 5

Určitě to nebylo špatné, hodně napínavé čtení, které umocňovalo i střídání vypravěčů. Já jenom prostě nemám ráda knihy, kde se zločin týká dětí. Nějak mi to nedělá dobře u žaludku. Jinak bych dala i plný počet.

kneslova
19.06.2021 5 z 5

Řekla bych pro mne nejmíň napínavý díl, ale přesto stačí na 5 hvězdiček. Tahle paní tedy uměla psát thrillery, všechna čest.

Martiiiik
05.06.2021 5 z 5

Ani pět hvězdiček není dost.. Výborná kniha, jako ostatně u Rachel vždycky.. Dvoudenní počtení, nešlo se odtrhnout.. Zajímavý příběh, výborně zpracované.. Prostě skvělá kniha.. Jen mi požitek ze čtení trochu kalilo nedávné zjištění, že Rachel na podzim zemřela a už další úžasné knihy nebudou.. :-(

Acinore
29.05.2021

Tahle série mě hodně baví.. a teprve až teď s novým dílem jsem zjistila, že Rachel Caine loni podlehla rakovině... četla jsem od ní víc knížek a pro literární svět je to velká ztráta, moc mě to mrzí..

zmizení lidí

Rachel Caine (p)