Mysterium templářů

Mysterium templářů

Mezi Seinou a Aubou se rozkládá zalesněný masiv, ktrý má nezvyklé jméno Orient. Ohraničují ho stavby mající znaky stejných stavebních hutí. Na tomto místě vznikl na začátku 12. století slavný, záhadný a hrdý řád templářských rytířů, o kterém Michelet řekl, že jeho pád byl největší katastrofou v dějinách západního světa. Řád, který byl dědicem Kristova zjevení, egyptské a řecké moudrosti, keltské tradice, položil základy toho, co mohla být jiná, duchovnější verze moderní civilizace.
Jakými technickými prostředky, za pomoci jakých finančních prostředků dokázal za necelá dvě století postavit stovky katedrál napříč celou Evropou? Na tuto otázku, stejně jako na mnoho dalších, se snaží najít odpověď Louis Charpentier, jehož knihy v době svého prvního vydání měly pro čtenáře stejný význam jako Jitro kouzelníků Jacquese Bergiera a Louise Pauwelse. Knihy Louise Charpentiera však daleko více míří k samé podstatě, k hledání klíče k dešifrování věčného poselství, ukrytého pod nánosy moderního balastu.
Spolu s autorem doprovázíme ve Svaté zemi devět rytířů, jejichž posláním bylo najít Archu úmluvy a Desky Zákona. Spolu s ním se účastníme budování systému nového světa: zemědělských usedlostí, stavebních hutí, prvních hotelů a bank, vidíme odjíždět z La Rochelle lodě, které dávno před Kolumbem přistály u břehů Ameriky. Tajné poselství uchované v geometrickém klíči, skrytém v krajině Orientu, před námi znovu ožívá.
Zároveň s autorem sledujeme, jak řád rukou katů invizice a světské moci zaniká. Navždy? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22528/mysterium-templaru-22528.jpg 4.310

Les Mysteres Templiers (1968)

Literatura naučná
Vydáno:, Půdorys

Spajdy
17.01.2016

Zajímavá knížka o řádu Templářů a záhadě jeho zániku, která dodnes nebyla uspokojivě vysvětlena. Autor má sklon si občas domýšlet něco, co neví, ale jinak se vcelku snaží držet faktů... místy jsem si připadal jako v pohádce, a místy jsem byl zase vrácen do reality. Záhada tohoto řádu je ale tak velká, že jedna kniha může být pouhým začátkem... nějaké ty střípky pravdy o Templářích v ní jistě jsou, ale větší část pravdy asi zůstává stále skryta...

Rilian
07.08.2015

Četl jsem ji už hodně dávno, ale pamatuji dobrý pocit z ní. Je fakt, že mi bylo osmnáct, ale alespoň se nejednalo o jednu z těch fantasmagorickou publikacích, jakých o Templářích vznikají desítky. Pěkně se čte, ale úvahy o relikviích je třeba vždy brát s rezervou.

templáři křesťanské rytířské řády

Louis Charpentier