Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1078 1078

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

jaroiva
08.03.2021 5 z 5

Krátké vtipné fejetonky. Opravdu jsem se pobavila, i když se mi zdá, že jsou to svou povahou vlastně samé stížnosti. Taky jsem brblavá povaha, ale M. Eben to podává skoro, jako by si nestěžoval. Přesto to tam cítím.
Co mě ale rozesmálo hlasitě, bylo balení dárků. To je tak! přesné :).
Myslím, že se k tomu budu vracet ještě postupně podle ročních období, dát si jednu kapitolku na začátku měsíce, a bude hned veseleji.
Zařazuji do ČV, jako knihu, kterou po dočtení někomu daruji... ale bude to zcela jistě nový výtisk.

4xbabča
06.03.2021 5 z 5

Příjemné, milé, velmi vtipné čtení a Marek Eben umí své příhody, které by se zdály celkem obyčejné povýšit na čtení pro radost. Dobře jsem se bavila a dost nasmála a myslím, že takové knihy jsou opravu příjemným odpočinkem.

Allena24
04.03.2021 5 z 5

Laskavá, vlídná, vtipná, k zamyšlení a pro mě i s nostalgií - taková to pro mě byla četba.

Datr1
04.03.2021 5 z 5

Miluji humor pana Ebena a knížka splnila moje očekávání na 1. Až na pár místeček k hlubšímu zamyšlení, jsem se smála skoro pořád. Doporučuji.!

L.Helena
04.03.2021 5 z 5

Úžasné, vtipné, moudré, výstižné postřehy. Marek Eben prostě dokáže i z obyčejných všedních záležitostí učinit vtipné historky s neobyčejnou dávkou laskavosti jemu vlastní.
Děkuji.

clouck
02.03.2021 4 z 5

Příjemné oddychové jednohubky.

zuzi.d
02.03.2021 5 z 5

Laskavé postřehy ze života. Podávat po kapkách jako bylzám na duši.

Pralinka1910
01.03.2021 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Nasmala jsem se. Letní a zimní gumovrat proste nemá chybu...
Ostatně, kdo by neměl rad vytříbenou úroveň, noblesní vyjadřování a šarm tohoto člověka. Zrovna tyto vlastnosti bych velmi ocenila ( čti zásadně postrádám ) u prezidenta republiky. A tak mne napadá: Pane Ebene, nechtěl by jste to příští rok zkusit????

raty
01.03.2021 5 z 5

Pan Eben mi ve svých na papír přenesených myšlenkách dost často mluvil z duše. Děkuji za milé a příjemné čtení.

Přiznám se, že jsem často uvažovala o vytrhnutí některé stránky, protože jsem si říkala, že to by bylo přímo pro toho nebo pro toho. Ne, ne. Jen ať si koupí svoji knihu, vřele ji všem doporučím a já se k té své určitě budu vracet.

Magrata15
28.02.2021 5 z 5

Tak tohle jsem potřebovala. Pohodová a vtipná kniha,plná milého a chytrého humoru Marka Ebena. Přiznávám, že chvílemi jsem se smála nahlas. Rozhodně doporučuji přečíst

Matematicka
28.02.2021 5 z 5

Vážím si Marka Ebena jako moderátora i jako člověka. Jedna z jeho nejdůležitějších předností se projevuje i v této knize: dokáže si udělat legraci i sám ze sebe. A to mi přijde v dnešní době víc než potřeba. Fejetony jsou krátké, týkají se běžných příhod ze života, ale Marek Eben se i na ně umí podívat s pochopením a humorem. Opravdový "balzám na duši", který doporučuji užívat po kapkách!

"Ale jsem optimista. Ve světě to vypadá, že se málem blíží apokalypsa, že všichni zemřeme, a já bych čekal, že Češi v takové chvíli vykoupí bible. Nikoli. Češi vykoupili droždí. To je nadějné."

Jana N.
26.02.2021 5 z 5

Dnes mi knížka přišla a já ji jedním dechem přečetla. Už dlouho jsem se tak hlasitě nenasmála. všechny příběhy byly super žádnou stránku jsem nevytrhla... Pro mě nejlepší je zeleninový záhon a jezevčík v posteli.... Knížku doporučuji

Melanka
25.02.2021 5 z 5

S panem Ebenem bych moc ráda šla na pivo. Myslím, že bychom si pěkně popovídali a hodně nasmáli. Kniha je skvělá.

vysokaa
24.02.2021 5 z 5

Kniha napsaná s elegancí, vtipem a hlavně je napsaná mile. Pan Eben psal, že pokud se nám nebude nějaká povídka líbit, máme ji vytrhnout. Vytrhnout list z knížky? A navíc z tak milé a vtipné knížky? Nikdy.

ddkk
22.02.2021 5 z 5

Kdo by neměl rád Marka Ebena ( i když se možná tací také najdou)! Já ho tedy určitě ráda mám. Obdivuju jeho suchý, inteligentní humor, jeho slušnost i občasnou, skoro bych řekla místy až roztomilou - naivitu, i jeho způsob vedení rozhovorů s nejrůznějšími osobnostmi, jeho neprvoplánové, zasvěcené a zajímavé otázky, i jeho vtipné písničky a trochu legrační hraní v jeho "Válečkovském období".

Myšlenky za volantem jsou takové střípky "z každého soudku něco". Krátké a nápadité glosy, mnohdy s humornou pointou. Ne že by to bylo k popukání, ale je to milé, vtipné, často aktuální. Možná nejlépe bych to vystihla slovy - pohlazení po duši.

Doporučuji každému, kdo se chce na chvíli zastavit, usadit se pohodlně do křesla a bavit se myšlenkami Marka Ebena.

ydnac
21.02.2021 5 z 5

NAPROSTO ÚŽASNÁ A VTIPNÁ KNIHA !!! :-)

Jsem opravdu ráda, že jsem si ji díky čtenářské výzvě i koupila, protože TOHLE CHCETE MÍT DOMA :-)
Sedím si tak v křesle, piju kafíčko a začala jsem číst.
Po chvíli mě napadlo, že si budu psát čísla nejvtipnějších stránek a ty pak přetlumočím kamarádkám a známým :-)
Po další chvíli jsem málem vyprskla kafe při výbuchu smíchu.
Opisování čísel těch zábavných stránek jsem nechala asi po 5 minutách, kdy jsem zjistila, že je to zbytečné neboť opisuji vcelku každou stranu :-)
Pan Eben mě opravdu donutil smát se nahlas téměř po celou dobu čtení, takže mu tímto děkuji za prodloužení života a skvělé odpoledne, které určitě nebylo jediné, vzhledem k tomu, že si knihu nechám někde poblíž a v případě potřeby smíchu ji vytáhnu :-)
BRILANTNÍ HUMOR!!!
DOPORUČUJI :-)

Le Chat
19.02.2021 5 z 5

Milé, laskavé, vtipné, inteligentní. Prostě pohlazení po duši, ke kterému se určitě v budoucnu vrátím.

drzá veverka
17.02.2021 5 z 5

Naprosto úžasné, milé, laskavé a vtipné pohlazení po duši. Nemám ve zvyku číst knížky vícekrát, ale k téhle se určitě vrátím.

saruse
14.02.2021 5 z 5

Výborné jako autor sám. Zajímavé, že kolikrát napsal přesně o tom, o čem jsem před nedávnem přemýšlela (např. o tom, že je všude pořád tak nepochopitelně plno Hitlera). Marek Eben prostě vládne slovem mluveným i psaným a jeho texty jsou někdy jako pohlazení, někdy jako vybroušený diamantík humoru. Každý si najde to své. Já jsem si našla hlavně květák. :-)

Sandalkar
14.02.2021 5 z 5

Precetli jsme nahlas za cestu Liberec-Hradec Kralove zpet. Pokud by nas zastavil prislusnik, taky bychom asi dostali pokutu za nevenovani se rizeni. Chechtali jsme se, az jsme slzeli. Mile cteni.

humor fejetony sloupky

Marek Eben