Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne

Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45171/bmid_mys-v-11-patre-aneb-fejetony-o-prek-nuH-45171.jpg 4 103 16

Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne – takto zní celý název knihy, jenž napovídá, že dílo se skládá z publicistických útvarů, zvaných fejetony. Vtipné, přitažlivé, lehké celky, které nám upoutávají svým ironickým či satirickým nádechem. Rudolf Křesťan ve své sbírce upozorňuje například na všední věci každodenního života, které důvtipem „řeší“ a upozorňuje na ně.... celý text

Pytlík
23.12.2023 5 z 5

A pak že platí nomen omen. Křesťané jsou většinou suchoprdi s malým smyslem pro humor, což Rudolf rozhodně není. Tuto knihu jsem v dětství četl mnohokrát a tajil se mi dech, jak na ty nápady a vtipné věci mohl autor vůbec přijít, to musí být génius! Když jsem ji po desítkách let otevřel znova, zjistil jsem, že jsem ji ani otvírat nemusel - mnoho částí znám doteď nazpaměť.

Lele61
08.08.2023 4 z 5

Knížka obsahuje celkem 100 vybraných Křesťanových kratičkých fejetonů. Vtipným způsobem popisují nejrůznější všední události, které nám přináší běžný každodenní život. Jde o takový nevšední lehce ironický pohled na běh života pozorovaný z malinko jiného úhlu. Pohodové čtení.

sgjoli
26.03.2023 3 z 5

Fejetony Rudolfa Křesťana jsem do nějaké míry znala díky poslechu Českého rozhlasu, kde své texty namluvil (a snad i stále namlouvá?) sám pan autor. Už tehdy mne pan Křesťan zaujal svým laskavým humorem a svojí všímavostí okolního světa, kdy své postřehy vždy uměl vtipně vyjádřit. Autorova jazyková vybavenost je zde naprosto nesporná a myslím, že milovníky jazyka českého to může oslovit.
Nejinak to bylo i v této sbírce fejetonů. Jak již podtitul napovídá, autor si všímá drobností, které nás obklopují v našem každodenním životě. Pravda, některé fejetony mne zaujaly trochu méně, některé zase velmi a já se u nich zasmála či alespoň pousmála. Ale to je asi v pořádku.
Nicméně tvorbu Rudolfa Křesťana určitě mohu doporučit. Je to milé pohlazení po duši, které potěší a vlastně se v řadě případů zastavíte nad některými pointami, které nejen pobaví, ale vlastně člověka nutí přemýšlet nad uspořádáním našeho světa a proč jsou některé věci zařízené tak, jak jsou...

Monida
13.02.2023 5 z 5

Třetí knížka od pana Křesťana a velice povedená (druhá s názvem Nebuď labuť mě nezaujala a nepobavila), pobavila mě, donutila se zamýšlet. Nejlepší fejeton byl “Malý noční pozdrav”, po kterém jsem se dlouho smála.

Kanylka
06.10.2021 2 z 5

Knížka mě pobavila, děkuji

lucie9998
13.04.2020 3 z 5

Některé fejetony jsou opravdu vtipné, kniha mne potěšila.

1Booklover
29.09.2019 5 z 5

Tato kniha byla má první, co se týče Rudolfa Křesťana a fejetonů. Musím říct, že mě nezklamala.
Je vtipná, nápaditá. Někdy mě až překvapilo, čeho všeho si autor dokázal všimnout.
To, co mi kniha dala, je všímat si maličkostí a umět si z věcí udělat legraci.

pingu1
06.03.2019 5 z 5

Knížku mám už hodně dlouho, pěkné, vtipné, svižné fejetony :-)

Damato
19.02.2019 5 z 5

No podávat knihy pana Křesťana jako antidepresiva, tak lékaři na psycho odděleních umřou hlady. DOKONALÉ.

andrii24
27.07.2018 5 z 5

Perlí jako šampaňské. Život sám. Mňam! Bonbonky od mistra.

mot33
13.03.2018 4 z 5

Super ,když člověk veme v potaz kdy to vznikalo tak se to místy hodí i na dnešní dobu.

dobras
13.07.2017 5 z 5

Souhlasím, že tyto fejetony nestárnou a tak se k nim rád vracím v nepravidelných intervalech. Kniha vyšla v roce 1980 a myslím, že jsem ji četl po čtvrté, to je interval
necelých deset let. Nejvíc se těším na fejeton Pravidelná strava a větu : "Mohu já za to, že většina lidstva si zvykla odbývat se v noci jen spánkem ?
Tak přeju v noci - dobrou - chuť.

kuky921
24.07.2016 4 z 5

Tyto fejetony prostě nestárnou.

Knihomolkaa
08.12.2014 5 z 5

Každý fejeton ukrývá skutečně vtip, při kterém člověku cukají koutky. Originální, vtipné a zkrátka a dobře neomrzí.

cibulka 8
26.07.2014 5 z 5

Přemýšlela jsem, které fejetony bych si vybrala, kdybych měla sestavit žebříček tří nejoblíbenějších. Rozhodnout se bylo těžké, ale nakonec bych volila takhle: třetí místo Katalog neuskutečněných výletů, na druhém místě Uklízení a pomyslnou zlatou medaili by získal fejeton s názvem Zjevení.

Patt
20.04.2014 5 z 5

Příjemná kniha plná zajímavých zamyšlení nad každodennostmi jež nás obklopují a u nichž nás nikdy nenapadne podívat se na ně z jiné stránky. Výborná četba na cesty nebo ke zvednutí nálady.

fejetony

Část díla