Myš a Krtek, kouzelníci

Myš a Krtek, kouzelníci https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176247/bmid_mys-a-krtek-kouzelnici-QLu-176247.jpg 4 14 3

Myš a Krtek série

< 2. díl

Půvabné pohádkové příběhy o přátelství Myšky a Krtka. Pro předškoláky a začínající čtenáře. V druhé knížce pozve Krtek svou kamarádku Myšku na veliké představení kouzelníka Kulifera. Nejdřív Myška neví, jaké šaty si má na sebe vzít, ale o chvíli později už spolu sedí na představení a žasnou nad kouzelnickým uměním kouzelníka Kulifera. Jenomže se ukáže, jaký je Kulifer podvodník. Všechny kouzelníkovy čáry a kouzla jsou podfuk. Krtek odchází domů zklamaný. Myška přemýšlí, jak by svého kamaráda rozveselila. Opravdická kouzla přeci nejsou žádný trik a kejkle, ale doopravdy existují.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Abracadabra! Magic with Mouse and Mole

Litocha
09.09.2020 4 z 5

Tuhle sérii prostě miluju a baví i mého syna. Vlídný příběh o pravých kamarádech se tentokrát zabývá i kouzly, která se dají najít na nečekaných místech. Škoda, že vyšly jen čtyři příběhy.

Osice
18.01.2020 5 z 5

Náš další příběh této nerozlučné dvojice. Takhle si představuji správné kamarádství. Když má Krtek špatnou náladu a zklamání z něj přímo čiší, tak je tu jeho kamarádka Myš, která mu nachystá nezapomenutelný zážitek. Skvělá pointa. Pozor SPOILER!!! … Příroda je opravdu mocná čarodějka, kam se na ni hrabou kouzelníci. S dcerou jsme se po dočtení ještě zamýšlely, jaké další triky nám příroda dokáže nachystat. Napadlo nás např., že dokáže vykouzlit na obloze duhu, krásně zbarvit podzimní listy nebo nakreslit zimní obrázek na okno… Určitě si nenecháme ujít zbylá dobrodružství.

Jujanda
22.09.2016 5 z 5