Muž s kuželkou

Muž s kuželkou https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70735/muz-s-kuzelkou.jpg 4 6 6

Humoristický román s detektivní a také milostnou zápletkou o jistém seriózním mladém inženýrovi, který se kvůli očištění svého dobrého jména k vlastnímu překvapení ocitá jako klaun v cirku nevalných kvalit. A přitom chtěl jen absolvovat romantický výlet s půvabnou a chytrou slečnou Věrou Kajetánovou. Tak to dopadá, když má dívka detektivní ambice...... celý text

Luigi1
19.03.2022

VELICE SRANDOVNÍ.

katerina5544
15.07.2019 4 z 5

Fajn knizka. Idealni na odpocinek.

Ilithyia
28.10.2018 5 z 5

Moc vtipná kniha :)

juvelinokivi
07.02.2018 5 z 5

Moje srdeční záležitost. Z toho důvodu se pochopitelně domnívám, že kniha je těžce nedoceněna a neprávem opomíjena, jelikož by se směle mohla měřit s jiným autorovým humoristickým dílkem Fantóm operety. Četla jsem ji už mnohokrát a vždycky jsem se dosti nasmála. Takže lákám všechny ty, kteří si oblíbili humor prvorepublikových komedií. Slibuji, že když se přece jen nepobaví, aspoň se dozví, kdo je Juvelino Kivi. Protože "Kivi-dělá-divy!".
"Inženýr Jaroslav Dunt vešel do restaurační místnosti a zpozoroval, že je tam zcela sám. I zasedl ke stolu u okna, nechal se několik minut ignorovat a pak uhodil hlučně slánkou do lahvičky se starým octem. Když to učinil desetkrát, vzniklo někde vzadu podezření, že v lokále je host."

Eduard Fiker
česká, 1902 - 1961