Muž bez vlastností (komiks)

Muž bez vlastností (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218067/bmid_muz-bez-vlastnosti-komiks-I9v-218067.jpg 4 25 25

Originálním způsobem přepsaný román století, o němž se právem soudilo, že jej nelze adaptovat. V žádném případě nemá v úmyslu nahrazovat předlohu, umožňuje ale čtenářům, aby si jej pro sebe nově objevili. Některé knihy by měl člověk prostě přečíst. Ví to, a přece ho odrazují. Už jen jejich tloušťka ho zbavuje odvahy. Muž bez vlastností Roberta Musila je takový románový kolos. Kdo si ale na tuhle knihu přece jen jednou troufne, brzy s překvapením zjistí, jak obohacujícím je zážitkem a co všechno dokáže objasnit.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Archa (ČR)

Mahler nach Robert Musil Der Mann ohne Eigenschaften , 2013

LordSnape
16.03.2017

Po přečtení tohodle komiksu vím, že původní předlohu číst nebudu, protože bych ji stejně asi nedocenil a nepochopil. Osobně si poprvé v životě dovoluji nedat hvězdičkové hodnocení, protože si myslím, že by to ode mě vůči Mahlerovu podání nebylo fér.

puml
14.01.2015 5 z 5

"Bezmezně přeceňujeme současné dění, pocit přítomnosti, to, co tu je. Přeceňujeme to. Stejně tak by to mohlo být i jinak." Jednoduché. Strohé. Přesné. Doporučuji.

rakouská literatura

Autoři knihy