Mušketýři z Ria

Mušketýři z Ria https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368794/bmid_musketyri-z-ria-FZ9-368794.jpg 4 3 3

Kniha Mušketýři z Ria obsahuje pět rozhovorů s jihočeskými paralympijskými sportovci, kteří úspěšně reprezentovali Česku republiku na Letních paralympijských hrách v brazilském Riu 2016. V rozhovorech s pěticí jihočeských novinářů se představují plavec Arnošt Petráček (rozhovor vedl Radek Gális), plavkyně Běla Třebínová (Alena Binterová), lukostřelec David Drahonínský (Michal Havelka), stolní tenista Ivan Karabec (Pavel Kortus) a jachtař Daniel Bína (Petr Vitoň). Sportovci vypráví nejenom o svém účinkování na poslední paralympiádě, ale také o své dlouhé a nesnadné cestě za úspěchem. Svěřují se, jak se potýkali nebo potýkají s hendikepem, vzpomínají na dětství, připomínají své největší sportovní úspěchy, otevřeně hovoří o práci a osobním životě a přinášejí i názory na financování sportu hendikepovaných. Kniha je bohatě ilustrovaná především unikátními barevnými fotografiemi z Ria, které laskavě poskytl Český paralympijský výbor a fotograf Jan Malý, najdete zde i snímky z předchozích paralympiád (fotograf Tomáš Lisý), portréty od Jana Voběrka nebo fotografie z rodinných archivů.... celý text

Hopicek495
17.01.2022 4 z 5

Skvělá kniha s příběhy pěti jihočeskými paralympijskými sportovci. Pro mě, jakožto Jihočecha, ještě silnější. Ačkoliv se s Arnym Petráčkem znám dlouhá léta, stejně tam člověk objeví něco nového. Jsou to opravdu silné příběhy, při kterých si člověk řekne, že se fakt nevyplatí nic vzdávat.

Simona99
20.09.2018 5 z 5

Silná kniha, se silnými motivačními příběhy hendikepovaných sportovců...Otevřela mi nový pohled na tento svět, jak může být život nefér. Přesto ale lze stále bojovat, pokud člověk chce. Takže za mě moc super! :)

Radek Gális
česká, 1968