Musela jsem zemřít

Musela jsem zemřít

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomogr...celý text

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života.

Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166464/musela-jsem-zemrit-166464.jpg 4.1269
Originální název:

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing

Žánr:
Literatura naučná, Autobiografický román
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více
Nahrávám...

Komentáře (84)

Přidat komentář
pecka02
15. listopadu

Doporučovalo mi ji už tolik lidí a já ji pořád obcházela obloukem, až se ke mně jednou prostě sama dostala. Tak jsem si řekla: "Asi ji máš fakt přečíst!". Musím ale přiznat, že mi to dělalo problém. Téma je zajímavé, což o to, ale styl, jakým je kniha psaná, mě vůbec nezaujal :( Samozřejmě chápu poselství, které autorka chtěla předat a pomoci tak jiným lidem, ale ten potenciál nebyl moc dobře využit. Ač zážitek, který se Anitě stal, byl jistě velice silný, mě její podání bohužel neoslovilo.

popelka595
06. listopadu

Málokdy se mi stává, abych měla při čtení husí kůži, knížka Anity Moorjany mě opravdu hluboko zasáhla, jako se to už dlouho žádné knížce nepovedlo. Děkuji za ten silný zážitek..

Danafantom
28. října

Životní příběh ženy, která zažila NDE-potud dobrý. Ale to její následné poselství mi připadá nejasné a zmatené.

Dixinka
08. září

Začátek byl hezký. Plný slov k zamyšlení. Závěr byl jen opakováním již vyslovených myšlenek

Aroucaria
02. září

Cokoli se napíše k teto knize, bude vstup na tenký led.... Ale pro mě, to byl vstup na obláček, ze kterého se mi nechtělo do světa reality všedních dnů....

Peti
28. srpna

Příběh Anity je zajímavý, ale způsob, jakým to je psané, mě neoslovil - na můj vkus příliš rozvláčné, zdlouhavé a opakující se dokola.

Conty
24. srpna

Nejlepší knížka, která Vás přivede k neochvějné víře. Vřele doporučuji všem, kteří na sobě chcete pracovat.

fanciulla
10. srpna

Ach, jak já toužím po podobném duchovním zážitku, i když by to nemuselo být tak dramatické jako v Anitině případě.

hany77
19. července

Pro mě nejlepší duchovní kniha, kterou jsem kdy četla! Anita má dar přenést své pocity do výstižných slov, i když se zážitek blízký smrti podle její interpretace těžce vyjadřuje slovy, myslím, že se jí to povedlo bravurně. Mě osobně se velice ulevilo, že mým úkolem zde na zemi je ŽÍT a BÝT, nemusím zachraňovat lidstvo ani vymýšlet vynález, který vy nás spasil. Svou božskou podstatu naplňuji už jen tím, že JSEM!

Ivuska1988
21. června

Knihu považuji za jednu z nejlépe napsaných v oblasti duchovní literatury. Při čtení této knihy jsem občas měla i husí kůži a některé kapitolky mě i dojaly.
Tato kniha je skvělá. Je pro člověka velmi důležité poznat sám sebe, mít se rád a jít vlastní cestou... Velmi inspirující výpověď o tom, jak je možné přistupovat k životu a k sobě samému.... Inspirující příběh, inspirující kniha, inspirující žena Anita Moorjani.... Velice jí obdivuji, je úžasná a příběh je nádherný :)

hana1984
20. června

Ačkoliv mám toto téma ráda,bylo to pro mě nezáživné.

28401
06. června

Nedočetla jsem... Koho toto téma zajímá, tak je lépe napsána kniha "Nebe opravdu je"

Enehy
02. června

Anglicky bych tuto knihu popsala jako "eye-opener". Zanechala ve mně veskrze pozitivní pocit a dodala mi energii zavést pár dalších "zvyků" do svého života. Nicméně tato kniha je opravdu jen pro ty, kteří jsou už na ni "zralí". Kdybych ji četla před rokem, označila bych ji jako snůšku nesmyslů.

oolinkaa
25. května

tak tohle mě vůbec neuchvátilo, ani jsem nedočetla. nevím, jestli to bylo tou jejich kulturou, zemí, kde se děj odehrával, nebo to bylo psané špatným stylem, ale čekala jsem mnohem mnohem více..bohužel jsem nucena dát pouze 1 hvězdičku :/

alena2059
13. května

Knihu považuji za jednu z nejlepších v oblasti "duchovní" (co je vlastně duchovní?) literatury. Forma mi je v tomto případě lhostejná, jde o obsah. Pro mě je její poselství v tom, že jeden každý z nás je jednou jedinečnou buňkou v síti (celosvětové) a bez nás není síť úplná. Jsme povinni najít svůj talent, smysl svého života, to, proč jsme tady a projevit ho, předat svůj dar ostatním buňkám v síti. A pochopit, přijmout a překonat svůj strach. Toť vše :-). 5 hvězd.

Iwets
06. května

Je to neuvěřitelný příběh, o tom není pochyb. Bohužel ale nejsem nijak duchovně založená a spousta stránek pro mě byla jen omíláním stejného dokola. Každopádně Anitino nové pohlížení na svět ve mně přece jen něco zanechalo, a proto hodnotím třemi hvězdami.

Anitka.KM
05. května

Krásná, moudrá, lidská, niterná kniha, která mě vedla mimo čas a realitu až ke mně samotné.
Všichni TO uvnitř víme, jen je někdy fajn si TO připomenout....třeba výbornou knížkou Anity ♥

jisimi
03. května

Anita Moorjani si mne našla zrovna v nejtěžším období mého života, kdy mi zemřela maminka. Ležela hned u vchodu do knihovny v doporučených knihách. Nemohla jsem ji přehlédnout. Měla jsem ji přečtenou za dva dny. Dostala jsem všechny odpovědi na otázky, které jsem si v poslední době pokládala ohledně života a smrti a ještě něco VELKÉHO navíc...

Inaa
02. května

Je to úžasná kniha.
Jak Anita praví.
Každý jsme dokonalá a velkolepá bytost, jen si to uvědomit.
Jsem ráda že jsem se k této knize dostala a věřím že jsem se k ní dostala pro to, aby mi něco sdělila a taky ano. Doporučuji.

Samira
21. dubna

Jedním slovem výjimečná. Nepatřím mezi skeptiky, musím však říci, že ačkoli jsem přečetla veliké množství knih s duchovní tématikou, není moc takových, ke kterým bych se vracela a už teď věděla, že pro mne budou mít význam i za mnoho let.

Je také jiná než ostatní. Nevnucuje, nepřesvědčuje pouze popisuje. Že to "pouze" je více než šťastný způsob pochopíte velmi rychle po jejím otevření.
Kniha je to krátká a maximálně sdělná.
A nemohu jinak než s ní souhlasit.
Oslavuje šťastný život, jehož velikost i svoji vlastní občas natolik zabalíme do stresu a strachu, že na jeho jedinečnost zapomeneme.
Pro připomenutí, rozšíření vhledu, či jen jako náhled na nevšední lidský život.

Doporučuji!

cruela.devil
18. dubna

Věř a víra tvá Tě uzdraví ... to je to poselství, které si myslím, že tahle kniha měla přinést. Ne vnucování náboženského směru, nebo životního směru (jak rádi činí dnešní "koučové"). Neprošla jsem NDE, ale s tím postojem k chorobě se ztotožňuji. Věřím, že si prošla nelehkým životním obdobím, ale tato zkušenost jí ukázala, že život se může ubírat i jiným směrem. Otázky a odpovědi na konci knihy, to už byla třešnička na dortu. Pro mě velmi silná kniha.

Tesssay
16. března

Krásná knížka k zamyšlení se nad životem a životními hodnotami...

Miuri
13. března

Při čtení této knihy jsem zažíval husí kůži a některé pasáže mě i dojaly. Zejména Otázky a odpovědi na konci se mi velmi líbily a pomohly mi (opět) uvedomit si některé věci. Inspirující příběh, inspirující kniha, inspirující žena - Anita Moorjani. Nádherné. Děkuji. Více netřeba slov, jen přečíst.

klara2793
11. března

Naprosto skvělá kniha... nemám slov! Vřele doporučuji, pokud Vás zajímá jak s životem "správně" zacházet - jak si ho užívat...

WingsofDesire
05. března

Opravdu neuvěřitelně působivá a nádherná kniha.
Díky této knize jsem mnohé pochopila a začala sama k sobě přistupovat jinak. Vzhledem k tomu, že se o různé oblasti duchovna zajímám již léta, jsem mnohé názory, které autorka v této knize uvedla, zastávala již dříve a tato kniha mě v nich nejen utvrdila, ještě je krásně obohatila. Zároveň mi však pomohla přehodnotit pohled na sebe samotnou a pochopit smysl bytí. Anita je opravdu nádherným a moudrým člověkem. Její zážitek blízké smrti, je úžasným poselstvím. Poselstvím o životě a jeho smyslu. Téměř všichni podceňujeme tu důležitost sebelásky a porozumění vůči lidem, kteří této sebelásky zatím nejsou schopni, což se následně zrcadlí i v jejich činech a roli ve společnosti. To, co nám Anita předává je opravdu báječné... Pro mě tato kniha tolik znamená i z toho důvody, že se určitým způsobem potýkám se strachem z lidí, s bázní, že pro ně nejsem dost dobrá, s bázní, že si jejich přízeň musím zasloužit a s pocitem, že si ji nezasloužím. A při čtení této knihy jsem tu bázeň pomalu smývala slzami :) Začala jsem o tom více přemýšlet, začala jsem více sama o sobě přemýšlet a najednou jsem si uvědomila, že jsem, čím jsem, a proto jsem důležitá. Tuto teorii jsem určitým způsobem znala již dříve, nicméně přenést ji do praxe bylo stále těžší, a tato kniha mě přiměla si uvědomit, jak je to ve své skutečné podstatě jednoduché a přirozené. Autorka je opravdu úžasným člověkem a já ji za to děkuji. Za její úžasnost a odhodlání se o tuto úžasnost podělit s ostatními, a spolu s ní i s tím nádherným, hodnotným poselstvím.

rfa
23. února

Velmi moudrá autorka , silný a zároveň povzbuzující příběh a úžasné dojmy. Celkově pro mě je tato kniha PERFEKTNÍ .

janarzk
21. února

Naprosto souhlasím s komentářem od Vltaava. Lépe bych to asi nevyjádřila. Dávám pět hvězd.

kobyb
03. února

Nejen při rakovině je třeba hledat psychické příčiny. Každá nemoc má souvislost s tělem, duší, v nějakém prostředí žijeme, nějací lidé nás obklopují, také hraje roli i přesahové zkušenosti. Je třeba takto chápat člověka ve zdraví i v nemoci. Každý jsme jedinečná a neopakovatelná osobnost a je nutno takto přistupovat ke každému člověku. Všichni zdraví i nemocní máme sílu své životy ovlivnit. Anita prožila vyjímečný zážitek a podává o něm svědectví, které je třeba brát vážně....

Varvara
03. února

"Vyzkoušela jsem léčení vírou, modlitbu, meditace i energetické léčení. Přečetla jsem všechny knihy o rakovině, ke kterým jsem se dostala, a zkoumala jsem všechny významy, které se této nemoci přisuzují. Pracovala jsem s terapií odpuštění a odpustila jsem všem lidem, které jsem znala - a potom jsem jim odpustila znovu. Cestovala jsem po Indii a Číně, setkávala se s buddhistickými mnichy, indickými jogíny a osvícenými mistry a doufala jsem, že mi pomohou nalézt odpověď, která povede k uzdravení. Zkusila jsem se stát vegankou, meditovat na horských vrcholcích, zkoušela jsem jógu, ájurvédu, harmonizování čaker, čínskou bylinnou medicínu, pránické léčení a čchi-kung. Přes to všechno rakovina stále postupovala. V hlavě jsem měla naprostý zmatek a stále více jsem se ztrácela v různých léčebných technikách, protože jsem zkoušela všechno, jen abych zůstala naživu, zatímco mé zdraví se postupně zhoršovalo. ..." Pokud máte podobnou zkušenost, ať už s rakovinou či jinou nemocí, určitě vám kniha má co nabídnout. Myslím, že i pro lidi, kteří takhle nemocní nejsou, může být kniha zajímavá a obohacující. V jádru je prostě o tom, jak nalézt trvalé a ničím nepodmíněné štěstí. Je v ní plno perel.

makkuska
28. ledna

Jak Anita v knize píše, její příběh a její kniha mají moc léčit. Nemusíme projít stavem klinické smrti, stačí, když si (pomocí knihy) uvědomíme svou velkolepost, pochopíme, že si tento svět tvoříme pomocí svých emocí, myšlenek a činů. Je jen na naší zodpovědnosti, zda budeme žít ve strachu a nebo pochopíme, že jsme milujícími dokonalými bytostmi, že nemusíme nikomu nic dokazovat a nikdo nás nemůže ovládat.