Murphyho zákony o církvi

Murphyho zákony o církvi https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526390/bmid_murphyho-zakony-o-cirkvi-6554d715a79ab.jpg 4 10 3

Z úvodu autora (po více než dvaceti letech od prvního vydání): Postupující šediny i tvůrčí přetlak mi velí, abych se podělil o svou léty nastřádanou, zkušenostmi vytříbenou moudrost již třetím, aktualizovaným vydáním mé nesmrtelné brožurky. Jsem přesvědčen, že vzniklé dílko právem zaujme čestné místo na vašem nočním stolku – samozřejmě vedle Bible, breviáře, Katechismu katolické církve a posledního výtisku Katolického týdeníku. Slovy svatého Pavla: „A tak, bratří moji, radujte se v Pánu. Psáti vám stále totéž mně není zatěžko a vám to bude oporou“ (Fp 3,1). Prof. Tomáš Marný z Bludovic, L. P. 2023... celý text

harry9603
27.01.2024 4 z 5

Humor v knize je vhodnej hlavně pro katolíky, nebo pro někoho, kdo je trochu seznámen s děním v katolické církvi. Klasickýho ateistu asi kniha moc nepobaví... Mám ji doma! Bohužel, autor vynechal i témata jako sex, sčítání lidu, gayové, antikoncepce, budoucnost katolické církve, papežství, jiné ne/křesťanské církve, církevní restituce, celibát, mariánská úcta, uctívání svatých a různá taková, s nimiž by mohlo býti mnoho legrace! Autor se víceméně věnuje hlavně různým lidským vlastnostem. Existuje i rozšířené vydání knihy z roku 2023, ale popravdě je rozšířené jenom málo a obsahuje asi jen jednu novou kapitolu.

Snovač
21.09.2014 4 z 5

Když o tom tak přemýšlím, je to asi jedna z nejupřímnějších a nejmoudřejších knih, jaké kdy byly o naší drahé církvi napsány. :))

lady
29.04.2013 5 z 5

Velmi se mi líbí ilustrace. Na přední straně je napsáno(myslím): "já vám dám farní radu! církev není žádná demokracie"
proto jak asi všichni tušíme,je to velká dávka humoru.