Můj policista

Můj policista https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486389/bmid_muj-policista-Yeo-486389.jpg 4 172 41

Marion a Tom se poznají v 50. letech v Brightonu. Učí ji plavat, jemně ji ve vodě nadnáší ve stínu slavného městského mola a Marion se zamiluje. Je přesvědčená, že pro fungování jejich vztahu to bude stačit. O několik let později potkává Tom poblíž brightonského muzea Patricka. Patrick je okouzlen a otevírá Tomovi bránu do nového, okouzlujícího, sofistikovaného světa umění, cestování a krásy. Tom je policista a v této době je pro něj bezpečnější oženit se s Marion a s Patrickem se setkávat tajně. Oba milenci se o něj musí dělit, dokud to jednoho z nich nezlomí. V tomto sugestivním portrétu Anglie 50. let Bethan Roberts znovu představuje skutečný milostný trojúhelník policisty Boba Buckinghama, jeho ženy a spisovatele E. M. Forstera. Je to hluboce procítěný příběh o vášnivé vytrvalosti lásky a o zkáze, kterou způsobuje represivní společnost.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

My Policeman , 2012

HanaK.2
10.08.2022 5 z 5

Netradiční milostný trojúhelník. Pro mě letošní knižní objev, nemohla jsem knihu odložit, velké emoce a krásně napsáno. Doporučuji

josska
24.07.2022 3 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá,netolerantní společnost 50.let,milostný trojuhelník,láska,homosexualita,pěkná obálka,,,určitě se podívám na film,jak ho zpracují,,

Bettybook
11.07.2022 5 z 5

Tento příběh mě překvapil v mnoha ohledech.
Za prvé: Rozhodně jsem nečekala takovou bombu emocí. Přes naivitu, smutek, vztek, radost, výčitky,.. a takto bych mohla pokračovat. Co se týče tohohle, kniha vás rozhodně nenechá chladnými. Ať už budete cítit nechápavost vůči Marion, vztek vůči Tomovi, nebo soucit vůči Patrickovi. Pro mě to byla horská dráha emocí, kterou jsem si na druhou stranu velice užila.
Za druhé: Nečekala jsem tak pestrou paletu charakterů hlavních či vedlejších postav. Ať už se budete snažit jak chcete, každá z postav vás něčím naštve, nebo potěší. Ale tak to funguje i v reálném životě, ne? ;)
Za mě velmi vydařený román, který poukazuje na problematiku společnosti v 50. letech a negativní postoj vůči homosexualitě.
Budete se zlobit, smát, možná i plakat... Ale rozhodně vás donutí cítit.

knihomolka525
09.07.2022 1 z 5

podle anotace jsem čekala opravdu procítěný příběh a našla jsem jen snahu o společný život a že všichni tři pak vlastně živořili.Ničili se navzájem.A snaha omluvit se za to ,že do toho vtáhli ti dva vlastně i Marion.Tom s Patrikem si žili své štěstí a Marion čekala co spadne pod stůl pro ni.Uchýlila se k zoufalému činu a s tím spustila lavinu potíží.Konec mi přišel takový cik cak kostrbatý.

VeronikaZ
30.06.2022 5 z 5

Záhadou mi je, co na tom policistovi vlastně všichni měli. Opravdu stačilo, jak je krásný, když to byl sobecký idiot?
Kdyby byl ten ústřední hrdina trochu sympatičtější, knížka by byla naprosto vynikající. Je smutné, v jak nedávné době se na homosexualitu koukalo jako na něco zvráceného, nebezpečného a ilegálního.

barbb8k
19.06.2022 4 z 5

Když jsem našla, že podle této knihy bude film s Harrym Stylesem, byla to pro mě tutovka.
Ze začátku jsem se trochu bála, protože to není vůbec žánr, který čtu, ale opravdu to bylo zbytečné. Tato knížka je tak strašně moc pěkně napsaná! Styl, jakým byl příběh napsaný, jsem si hned oblíbila. Úplně mi sedl a díky tomu jsem tuto knihu přečetla jedním dechem. Tomu také ale přispěl děj a zápletky knihy. Když jsem začala číst, nedokázala jsem se odtrhnout a musela číst dál a dál.

Postavy mi byly sympatické už od začátku. Jakmile se v knize objevily, zamilovala jsem si je. Každá měla unikátní charakter, což knize dodávalo té dokonalosti.
Z romantických linek jste přímo cítili tu chemii. O takto zvláštně dobré romantické lince jsem dlouho nečetla.

Teď už se na ten film netěším jen kvůli Harrymu. Teď už hlavně díky té knize, obzvlášť ději.

hlavajda93
06.06.2022 4 z 5

Pěkný příběh ukazující netolerantní společnost 50. let minulého století. Nicméně zaslepenost a naivita Marion byla až zarážející.

ivetdos
27.05.2022 4 z 5

Je pomalá, je náročnější, ale téma je výborně zpracováno. Asi nebude pro každého, nedá se číst rychle, odpočinkově, vyžaduje trpělivost, ale stojí za to. Je plná silných momentů, dotýká se tabuizace homosexuality, zodpovědnosti, různých forem lásky, žárlivosti a surovosti života.

Decentní, lehké, ale autentické. Nic podobného jsem ještě nečetla. Soucítila jsem se všemi postavami, ale nedotklo se mě to tak jak ostatních čtenářů. Četla jsem ji celkem dlouho, proto nedávám plný počet hvězdiček. Chválím skvělý překlad a docela mě překvapilo, že tato kniha není vydávaná spíš Hostem, žánrově se tam hodí více.
Asi je důležité říci, že já LGBT knihy nevyhledávám, ale tahle mi sedla. Je totiž oproti klasickým knihám dost jiná. Žhavé sexuální scény tu nečekejte.

Knihu doporučuji, ale než si ji pořídíte, je lepší si přečíst alespoň pár stran, zda vám sedne

ela1972
24.05.2022 4 z 5

Krásný náhled na postoj k homosexualitě v druhé polovině minulého století.
Vlastně mi bylo líto všech tří účastníků.

Katania
13.05.2022 4 z 5

Tyhle lovestory moc nemusím, ale tohle se mi líbilo. Bylo to takové syrové a smutné.

intelektuálka
07.05.2022 4 z 5

Anglický Brighton v 50. letech - a smutný sugestivní příběh ....

O lásce tří postav - s cejchem nepochopení a bezvýsledným řešením ....

Psáno z pohledu ženy i muže .... o touze po lásce a o přijetí sebe takového, jaký jsem ....

A pro mne byla postava Patricka nejpřijatelnější - nejupřímnější - i když byl " ten co kope za druhou stranu ...."

Život Marion a Toma byl přetvářkou - ovšem v konečném účtování ten účet zaplatili všichni ....

Pro mne to bylo sociální drama ....

Knižní střípky
03.05.2022 3 z 5

Nečekejte žádnou velkou akci, kniha je výpovědí o třech lidských osudech, které byly spojeny dohromady. Možná kdyby se narodili o 50 let později, mohl by jejich příběh být úplně jiný. Byť jsem si nenašla cestu k Marion, v konečném důsledku mi stejně všech tří protagonistů bylo líto, to vlastně ani jinak nešlo. Jsem moc ráda, že tato kniha byla napsána a velice se těším na připravovaný film.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Durancie
22.04.2022 3 z 5

Příběh spíš hořkokyselý. Ač jsem se snažila, nedokázala jsem najít sympatie ani k jednomu z nich. Knihou se prolíná pocit bezmoci a promarněného života. Jsem zvědavá na film, jak to pojmou.

iveta3689
17.04.2022 5 z 5

Krásná a smutná knížka. Ze strachu a z nepochopení si lidé dokáží příšerně ublížit. Děj je minimální, ale popíše toho moc. Autorka má nádherný styl, od textu se nedá odtrhnout.

Lennuse
13.04.2022 5 z 5

Marion, Tom a Patrick - milostný trojúhelník a láska, kterou všechno začíná i končí. Děj se odehrává v anglickém Brightonu v 50. letech, kdy byla homosexualita odsuzována a považována za trestný čin. Osud dá Marion, Toma i Patricka dohromady. Vše se pak odvíjí od rozhodnutí, která učinili na samém začátku. Nikdo z nich se nechce vzdát své lásky, obětují jí vše, své sny i budoucnost.

Velice čtivé od začátku do konce. Doporučuji a moc se těším na film.

Zrzavá_Tereza
31.03.2022 4 z 5

Neobvyklý milostný trojúhelník odehrávající se v 50.letech vás zavede do okamžiků plných lásky, nejistoty, zoufalství, touhy, strachu, naděje.
Krásný příběh. Na hlavní hrdiny jsem myslela ještě dlouho po dočtení.

Nuttelka
26.03.2022 4 z 5

Knihu jsem si přečetla díky velkému doporučení Knižního klubu a vůbec jsem nevěděla do čeho jdu... Velmi hořkosladký příběh, kde nevíte, zda hlavní postavy milovat nebo litovat. Jsem ráda, že žiju v dnešní době, kdy se nemusí nic tajit a není to "protizákonné"... Na film jsem hodně zvědavá, hlavně, jak celý příběh pojmou a snad nebudu zklamaná...

Lauriy
25.03.2022 4 z 5

Když jsem si knihu pořizovala, vůbec jsem nechápala ten název a nelíbil se mi. Teď jsem knihu dočetla a je tak dokonale výstižný, až ho za čas uvidím, hned si vybavím celý příběh. Trojúhelník, kde není vítěze, jen poražených... Moc se těším na film.

Při čtení těchto knih si vždy uvědomím, jak velký pokrok máme za sebou a není to zas tak dávná historie, ale 50. léta 20. století.

eva3992
24.03.2022 4 z 5

Můj policista, Bethan Roberts

Přeneste se do Anglie, do padesátých let, kdy je názor společnosti důležitější než láska.

Marion se potká s Tomem a okamžitě se do něj zamiluje. Tom potká Patricka, který ho okouzlí nejen svými znalostmi. Tom je policista, a proto se musí chovat „normálně“. Ožení se s Marion, ale Patrick zůstane v jeho srdci. Jak dlouho se dá žít ve třech? Pouze tak dlouho, dokud se jeden z nich nezlomí….

Tato kniha Vám přiblíží, jak se žilo v padesátých letech v Anglii homosexuálům. Jak se na ně dívala společnost, co pro ně bylo ještě bezpečné, ale co už na hranici zákona. Přiznání orientace nebylo možné a před svým okolím to museli skrývat.

Na druhou stranu nám kniha přibližuje pohled do duše ženy, která zjistí, že je v manželství „něco“ špatně. Jak se má vyrovnat se situací, která je pro ni rozhodně nelehká, hlavně díky době, ve které žije. Je to kniha o lásce, nevěře, ale i o vině a odpovědnosti. Kam až člověka dokáže dohnat láska a co je díky ní schopen udělat.

Nečekejte tu žádnou velkou akci, ale pozvolné vyprávění. Tušíte, že příběh ukrývá nějaké tajemství nebo překvapení, tak Vás po celou dobu udržuje v napětí a nutí číst dál a dál. Knihu nám z části vypráví Marion a z části Patrick. Díky tomu vidíme do hlavy oběma a dokážeme se lépe vcítit do jejich pocitů, protože to, co prožívají, není lehké ani pro jednoho. Chvilku jsem si musela zvykat na styl vyprávění, neboť Marion svůj příběh neříká čtenáři, ale sepisuje ho pro Patricka.

Název Můj policista, se mi nelíbil a musím říct, že kdybych si o knize nezjišťovala víc, tak ji snadno přehlédnu. Nakonec však při čtení název pochopíte, proč je takový. A to mám u knížek ráda, když je název, nebo třeba obálka, zakomponována do příběhu a vy tak hned pochopíte, proč se autor tak rozhodl.

Podle knihy se už chystá film a já se na něj po dočtení rozhodně těším a budu ho netrpělivě vyhlížet.

Ponořte se do příběhu plného lásky i smutku a zkuste se tak vcítit do života, který nemá lehké řešení.

4,5*/5*

Babouš
22.03.2022 5 z 5

Láska na první přečtení! Můj policista není obyčejná love story o milostným trojúhelníku, je to krásně napsaná kniha o lásce, přátelství, žárlivosti a době, která LGBTQ + lidem nepřála. Trochu mi to připomnělo Pokání od Iana McEwana nebo Zakázané ovoce od Jojo Moyesové.

milostný trojúhelník gayové

Autorovy knížky