Můj pes Doggo

Můj pes Doggo https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279860/mid_muj-pes-doggo-QKO-279860.jpg 4 77 26

Daniel strávil s Clarou čtyři roky a byl naprosto spokojený. Ona asi ne, protože ho ze dne na den opustila a nechala mu jen ošklivého psa a dlouhý dopis plný obvinění. Takže teď je zase svobodný muž – až na jeden závazek. Neměl to srdce dát Dogga do útulku, i když to byl vlastně Clařin pes a on si s ním neví moc rady. Rozhodl se najít mu nový domov.. Úřednice v útulku se při pročítání Doggových materiálů najednou zamračí. „To je zvláštní, byl u nás jen týden, když si ho vaše přítelkyně vybrala.“ „No a?“ „Já bych ho tipovala na doživotí.“ „Na doživotí?“ „Jako ve vězení… že tu prostě už dožije.“ „Proč to říkáte?“ „No… vždyť se na něj podívejte.“... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Waiting for Doggo , 2014

syskas
23.05.2016 5 z 5

Výborné oddychové, ľahké čítanie. Krátke kapitoly dovolia čítať aj pri cestovaní do práce alebo čakaní.

limetka2008
14.05.2016 4 z 5

Tož asi takhle - chtěla jsem oddechovku, očekávala jsem oddechovku a přečetla jsem oddechovku, která byla celkem vtipná, na to že to psal chlap, tak i dost jemná a nehraje si na něco, co není - totiž na velké umění. Takže u mne dobrý :)

Anne Leyyd
18.04.2016

Zavádím nové pravidlo - pokud mě kniha do poloviny nijak výrazně nezaujme, nebudu ji dočítat. Tato kniha je ukázkový příklad. Autorův styl psaní není špatný, čte se dobře, místy se člověk trochu zasměje, jinde znechuceně zavrčí nad rádoby „vtipnými“ přirovnáními a pokusy o opravdové vtipy, ale to je tak… všechno.

Příběh absolutně není ničím originální, s výjimkou většího důrazu na čtyřnohého Dogga. Zbytek je typická zápletka typického románu, kdy se nový „páníček“ snaží uspět v nové práci, na truc své bývalé se zákonitě musí vyspat s její sestrou, a zákonitě se mu musí líbit nová mladá kolegyně z práce, kterou se nejspíš pokusí získat…

Ne, fakt mi není líto, že to nedočtu. A jako odpočinkovou knihu si rovněž představuji něco více smysluplného.

martinkaLLL
04.04.2016 2 z 5

Tak podle názvu čtenář čeká, že tam budou scénky s pejskem. A místo toho je to spíš příběh mladého muže, jeho kariéry a partnerského vztahu. To mě zklamalo. Kdyby se aspoň dalo zasmát, ale takhle slabě psaný román jsem dlouho nečetla. Jednu hvězdičku dávám za konec knížky a druhou za obálku, která se mi líbí, i když moc nevystihuje obsah knihy, stejně tak i název.

v.nova
29.03.2016 3 z 5

Těšila jsem se na příběh vyprávěný očima muže, který poznal jak nedocenitelná je zvířecí láska. Upřímně, kdo tohle čeká, bude zklamaný.
V knize panuje naprosto rutinní děj. Jeden muž, každodenní život, práce, ženy. Žádný překvapení, žádná větší zápletka. Největší význam Dogga je v názvu. Troufám si říct, že kdyby byl z knihy vynechán, příběh by se téměř nezměnil.
Na druhou stranu úplný průser to není. Pohodové čtení, kniha odsejpá, v postavách se člověk neztrácí...za to všechno první hvězda. Druhá hvězda je za Dogga. Třetí za délku knihy zvolenou tak, že se úplně nudit nezačnete.

taikatalvi
01.08.2015 4 z 5

Knihu som si kúpila náhodne, zaujala ma obálka a popis ku knihe. Nemala som veľké nároky a kniha ma milo prekvapila. Príbeh o tom, že dôležité je vnútro, nie obal, výzor. Príbeh o tom, že keď niečo stratíme, niečo nové a lepšie získame. Dej sa odohráva v Londýne, čo je tiež veľmi pekné a môžeme nazrieť pod pokrievku reklamnej agentúry a toho prostredia.

psi

Autorovy knížky