MS ve fotbale 1930-2014

MS ve fotbale 1930-2014 https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207066/bmid_ms-ve-fotbale-1930-2014-207066.jpg 5 7 7

Originální ilustrované dějiny všech dosavadních světových šampionátů v kopané přinášejí ty nejdůležitější a nejzajímavější okamžiky jejich historie. Třeba finálový gól Antonína Puče z roku 1934, zlatou trefu Helmutha Rahna z roku 1954, nezapomenutelný slalom Josefa Masopusta z Chile, "boží ruku" Diega Maradony, plivanec Franka Rijkaarda po Rudim Völlerovi, nefotbalovou zákeřnou hlavičku Zinedina Zidaneho proti Marku Matterazzimu a mnoho dalších. Nezaměnitelné karikatury nejznámějších hráčů fotbalové historie, senzační góly, úchvatné akce, rozporuplně okamžiky, statistiky, paradoxy, provázené poutavými příběhy z utkání i zákulisí šampionátů - to vše najdete v této jedinečné obrázkové publikaci pro velké i malé fanoušky a fanynky.... celý text

martin5613
26.09.2017 5 z 5

to je velmi mila knizka; vdaka tomu som dostal chut este viac citat a badat o historii futbalu:) velmi ma tesi, ze take radosti vznikaju

Salonka
28.08.2016 5 z 5

Naozaj vydarená knižka. Odporúčam každému, kto má čo i len vlažný záujem o svetový futbal, presnejšie históriu futbalových majstrovstiev sveta. Nájde tu základné informácie (no stress, ide to aj bez úmorných tabuliek) – trochu vtipného textu, zopár nenáročných faktov, čísel a zaujímavostí a ... karikatúry! LOL, neuveriteľné množstvo trefných kresieb, ktoré samozrejme viac ocení čitateľ znalý reálnej vizuálnej podoby futbalových ikon. Holt občas som sa váľala od smiechu – napríklad obrázky Maradonu, Pelého, Zizou-a, Buffona, Ronaldinha, Kahna, Puyola či Özila (na ktorom sa karikaturista obzvlášť vyšantil) budem mať pred očami naveky a možno aj dlhšie. Och joj. :-D

Skôr narodení si čo-to pripomenú, na mladšie ročníky sa nenásilnou formou niečo nalepí. Mňa osobne potešilo keď som narazila na meno Johan Cruyff (mimochodom, Cruyff tento rok opustil náš svet) a náčrt jeho slávnej „otočky“. ... Rovnako nákresy gólových momentov a rozličných sporných situácií stáli za to – sú tak plastické, že ani nie je potrebné hľadať videozáznamy na internete. ;-) No a druhá skutočnosť oblažujúca moje futbalové srdiečko – pochvala premiérovej účasti Slovenska na MS (v roku 2010, kedy sme výborným výkonom vyradili obhajcov trofeje Talianov, postúpili zo skupiny a čestne vypadli v súboji s neskoršími finalistami Holanďanmi). :-)

---
Ruka Luise Fabiana
Brazilec Fabiano hraje rukama nejdřív zleva, pak zprava. Rozhodčí se ptá: „Ztlumil jste míč hrudí?“ – „Ano!“ – „Dobře, věřím vám!“
(2010, Juhoafrická republika, zápas Brazília – Pobrežie Slonoviny)
---

Nemá to chybu. Dunia štadióny a perla za perlou sa valí. Treba vidieť, treba zažiť. :-)

Autorovy knížky

German Aczel