Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Mrtví kráčí po zemi

Dokáže novodobý kovboj přežít v postapokalyptickém světě? Dokáže najít Stephena Kinga? A co je sakra to obludné monstrum, které si to po nocích štráduje městem? Kovbojův život začal, když většina populace na zemi zemřela. A pak se z hrobů vrátila. Myslel si, že samota je recept na to, jak přežít ve světě, kde i život jenom přežívá. Mýlil se a do cesty mu vstoupila dívka. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208115/mrtvi-kraci-po-zemi-208115.jpg 3.815
Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
MiroslavŠváb05.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Parádní akční zombie kousek s pro mě docela šokujícím koncem. Knihu o zombie v postapokalyptické budoucnosti jsem si přečetl s chutí, protože moc takových knih není. V knize je spousta akce, vyhrocených situací, ale i humoru, všechno do sebe zapadá, tak jak má.

michalmatousek22.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Drsný. Nekompromisní. Svěží. Nikdy jsem nečetl knihu o zombie apokalypse, ačkoliv filmy či seriály na toto téma mám rád, proto jsem byl opravdu zvědavý, jestli mě kniha zaujme a udrží mou pozornost do posledního písmene. S radostí oznamuji, že jsem se náramně bavil.

Hříbek23.02.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Zajímavá kniha, zajímavý příběh... Jeden by řekl, že na toto téma nejde již nic nového vymyslet, ale chyba lávky. Od první stránky mi hlavní hrdina přirostl k srdci, a s poslední stránkou jsem se s ním nerad loučil. Co všechno se může stát ve světě, kterému vládnou nemrtví (zombie)? A vůbec: plní se lidem jejich sny? To zjistí každý, kdo si tuto knihu přečte, doporučuji! ;-)

herdekfilek22.10.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Nerozpakuju se dát pět hvězd, protože... protože prostě jo. Bylo to tam. Žánrově vychmeleno do nádherné podoby. Možná tu působí fakt, že jsem k podobnému žánru co živ nepřičichl, a proto na mě kniha působila jako zjevení. Ovšem to je nejspíš další důvod k oslavě.

eraserhead10.08.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Když jsem si ještě před vydáním knihy přečetl její anotaci (u níž už si moc nevybavím, jestli byla trošku jiná nebo totožná s tou na knize), hodně jsem se bál, opravdu hodně, že to bude přesně to, co tato anotace asociuje (a tedy to, co mě moc brát nebude). NAkonec jsem byl velmi mile překvapen. Román je sice v podstatě vystavěn na ne zcela orginálních základech (prakticky většinu toho, co se v něm děje jste už buď četli někde jinde trochu jinak, nebo vás to nepřekvapí nebo to očekáváte) ale Štefkovi se musí upřít, že to dokázal podat velmi strhujícím a rozhodně nenudícím (a to považuji za hodně velký klad jak autora tak knihy) způsobem. Ostatně, kdo je dneska originální, ani ten, když už jsme u něj, King si s originalitou nijak zvlášť netyká. Nevnímám to tedy nijak negativně. Navíc, v knize je několik popkulturních odkazů a fakt, že mi u některých scén vyskakovali jiné scény z filmů nebo jiných knih beru tak nějak jako celkově obecný stav. Tedy, přes to všechno, mě četba hodně bavila, lákala mě na další stránky, vůbec nenudila a tu a tam i napínala. Hrozně jsem čekal na vyvrbení dvou věcí. Hned první kapitola je výborná, krásně by fungovala jako samostaná povídka. Trošku jsem si sice musel zvykat na jazyk a styl vypravěče, ale nakonec se to rozplynulo v záplavě akce, děje a atmosféry. Za jediný výraznější negativum knihy vidím její poslední kapitolu. Díky naprosto vynikajícímu závěru předposlední kapitoly ji vnímám značně nadbytečně a v souvislosti s dějem a různými narážkami během celého románu jaksi úlitbově (jak pro samotného autora, tak i pro čtenáře) samospádně "nutnou". Já bych se bez ní ale v klidu obešel. A rád. Jsem rád, že se Štefkova románová prvotina tak povedla. Znám některé jeho povídky a byl jsem zvědav na románovou formu. Pere se s ní lépe než s povídkovou. A to je hodně milé zjištění. Těší mě, že se nakonec všechny mé původní pochybnosti rychle, prakticky\ během pár úvodních kapitol) rozvály.

fiona00706.08.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Nová knížka nadějného autora:-)
Dostala mě úvodní básnička a naladila mě na celou knížku.
Je to vtipný a zároveň drsný, knížku jsem četla jedním dechem. Doporučuji.