Mrtvá a živá

Mrtvá a živá https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98377/bmid_mrtva-a-ziva-psB-98377.jpg 4 1089 229

Mrtvá a živá série

Nejslavnější román Daphne du Maurierové Dramatický příběh s tajemnou a ponurou atmosférou líčí osudy Maxe de Wintera a jeho druhé manželky, s níž se po smrti své první ženy, oslnivě krásné Rebeky, která zemřela za podivných okolností, seznámí na dovolené v Itálii. Po svatbě se spolu přesunou na de Winterovo velkolepé sídlo Manderley, v němž však stále přežívá Rebečin duch. Na Maxovu mladičkou a nezkušenou druhou ženu, která zde nejdřív prožívá nejšťastnější dny svého života, pomalu začínají padat stíny minulosti. Někteří z jejich nejbližšího okolí novomanželům štěstí nepřejí a tajemní duchové minulých tragických událostí jsou znovu vyvoláni. Události nabývají stále dramatičtější spád a hlavní hrdinka musí napnout všechny síly, aby dokázala odvrátit hrozící katastrofu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery Historické romány
Vydáno: , Motto

Rebecca , 1938

jasmína
15.07.2011 5 z 5

Výborná kniha i vynikající film dle Hitchcocka..

Petra8619
14.03.2011

zajímavá kniha. na chatě jsem ji přečetla jedním dechem za týden

zuzka.usata
13.03.2011 5 z 5

ze tačátku mě to nebavilo, ale pak jsem se do toho zabrala jak nikdy

S1M0NE
30.01.2011 4 z 5

Za začátku se příběh ne a ne rozjet. Od druhé poloviny to už však stojí za to. Napínavý děj plný nečekaných (i když některých i čekaných) zvratů. Hlavní nejmenná postava přijíždí na zámek Manderley, který se má stát jejím novým domoven. Vše je ale zahaleno stínem bývalé paní na Manderley - mrtvé Rebeky. Přůběžně se objasňují záhady a nejasnosti kolem její smrti.

nightlybird
16.11.2010 5 z 5

Rebeka se stala pojmem, byla přeložena do desítky jazyků, zfilmována, získala si přízeň spousty čtenářů a mohu konstatovat, že i moji. Silný psychologický příběh, příroda pobřeží Cornwallu, závěr gradující až do detektivní zápletky, bohatý jazyk a stylistická zručnost okořeněná - jak už to u Daphne bývá - trochou tajemna. Co víc si přát? Mimo sálajícího krbu, sklenky skotské a dobrého doutníku - pochopitelně.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Zajímavý román, kdy mladá manželka bojuje se stále oslnivým obrazem manželky zemřelé. Kousek po kousku skládá mozaiku povahy první ženy a v prvotním obrazu začíná nacházet podivné praskliny. Konec je nečekaný.

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Nemohla jsem překonat první kapitolu! Celé 2 stránky. Když jsem začínala po třetí, vynechala jsem ji. Skvělá kniha. Od té doby mě knihy této autorky uchvátily.

Brockchen
30.11.-0001 5 z 5

Na začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě zaujme. Ale přímo mě uchvátila.Během čtení jsem si říkala, jak moc mi připomíná Janu Eyrovou. A tenhle dojem ještě více zesílil při závěru,kdy se nebe červená od požáru. Včera jsem viděla i film a opět musím konstatovat, že ani zdaleka mě neuchvátil tak jako kniha.Už jsem si z knihovny přinesla i další knížky této autorky a moc se těším,jak se zdařily tyhle.Celkem jich je prý 15.Moc se těším,že je všechny přelouskám.

cielle
30.11.-0001 5 z 5

Záhadný děj provázený intrikami zlé komorné. Moc se mi tato kniha líbila.