Mrtvá a živá

Mrtvá a živá https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42977/bmid_mrtva-a-ziva-HMZ-42977.png 4 1089 230

Mrtvá a živá série

Sugestivní psychologický román ze starého šlechtického sídla na anglickém pobřeží o mladé ženě, která se po krátké známosti provdá za bohatého, nedávno ovdovělého muže. Manželský pár spolu začne žít na manželově rodinném sídle, kde však mezi ně na každém kroku vstupuje stín jeho oslňující, tragicky zemřelé první ženy. Vzájemné nepochopení pomine v okamžiku, kdy se oba manželé musejí ještě jednou utkat se stínem mrtvé ženy a společně čelit dramatickým skutečnostem. Mladá žena v tomto zápase vyzrává a proti všemu očekávání nad mrtvou sokyní vítězí. Kniha je plná napětí a děje a kromě vynikající psychologické kresby a působivé atmosféry podává i mnohotvárný obraz společenských poměrů v západní Anglii v době před 2. světovou válkou.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery Historické romány
Vydáno: , Baronet

Rebecca , 1938

Janet
21.07.2011

hezká kniha, dobře čtivá

jasmína
15.07.2011 5 z 5

Výborná kniha i vynikající film dle Hitchcocka..

Petra8619
14.03.2011

zajímavá kniha. na chatě jsem ji přečetla jedním dechem za týden

zuzka.usata
13.03.2011 5 z 5

ze tačátku mě to nebavilo, ale pak jsem se do toho zabrala jak nikdy

S1M0NE
30.01.2011 4 z 5

Za začátku se příběh ne a ne rozjet. Od druhé poloviny to už však stojí za to. Napínavý děj plný nečekaných (i když některých i čekaných) zvratů. Hlavní nejmenná postava přijíždí na zámek Manderley, který se má stát jejím novým domoven. Vše je ale zahaleno stínem bývalé paní na Manderley - mrtvé Rebeky. Přůběžně se objasňují záhady a nejasnosti kolem její smrti.

nightlybird
16.11.2010 5 z 5

Rebeka se stala pojmem, byla přeložena do desítky jazyků, zfilmována, získala si přízeň spousty čtenářů a mohu konstatovat, že i moji. Silný psychologický příběh, příroda pobřeží Cornwallu, závěr gradující až do detektivní zápletky, bohatý jazyk a stylistická zručnost okořeněná - jak už to u Daphne bývá - trochou tajemna. Co víc si přát? Mimo sálajícího krbu, sklenky skotské a dobrého doutníku - pochopitelně.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Zajímavý román, kdy mladá manželka bojuje se stále oslnivým obrazem manželky zemřelé. Kousek po kousku skládá mozaiku povahy první ženy a v prvotním obrazu začíná nacházet podivné praskliny. Konec je nečekaný.

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Nemohla jsem překonat první kapitolu! Celé 2 stránky. Když jsem začínala po třetí, vynechala jsem ji. Skvělá kniha. Od té doby mě knihy této autorky uchvátily.

Brockchen
30.11.-0001 5 z 5

Na začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě zaujme. Ale přímo mě uchvátila.Během čtení jsem si říkala, jak moc mi připomíná Janu Eyrovou. A tenhle dojem ještě více zesílil při závěru,kdy se nebe červená od požáru. Včera jsem viděla i film a opět musím konstatovat, že ani zdaleka mě neuchvátil tak jako kniha.Už jsem si z knihovny přinesla i další knížky této autorky a moc se těším,jak se zdařily tyhle.Celkem jich je prý 15.Moc se těším,že je všechny přelouskám.

cielle
30.11.-0001 5 z 5

Záhadný děj provázený intrikami zlé komorné. Moc se mi tato kniha líbila.