Mrazivá náruč

Mrazivá náruč https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506347/bmid_mraziva-naruc-VMZ-506347.png 4 207 207

Ve chvíli, kdy devatenáctiletá Valerie jen o vlásek unikne pronásledovateli, netuší, že tím právě odsoudila k smrti svého o dva roky mladšího bratra Romana. Dosud byla přesvědčená, že ví o svém milovaném bráškovi vše. Po jeho smrti však vyvstávají nečekaná tajemství, při jejichž odhalování Valerie probudí i démony vlastní minulosti. Ani Romanova šestnáctiletá přítelkyně Laura nemá již na první pohled úplně ideální rodinu. Navíc má brzy vyjít najevo zcela zásadní fakt, který změní víc, než by jí bylo milé... Příběh inspirovaný autorčinými zážitky z dětství ukazuje, co všechno může odstartovat jedna tragická událost.... celý text

recenzienika657
08.10.2023 5 z 5

#mrazivanaruc @janskajanna @mobaknihy

Mám dočítanú druhú knihu od autorky a môžem s kľudom povedať, že aj táto mrazivá kniha ma bavila.

Do príbehu sa dostávame rozprávaním Romana, ktorý príde o život a vidíme (čítame) posledné minúty jeho života. Čo sa dialo, hovoril, kam utekal... Tu som bola zmetená, ale kúsok po kúsku rozmotávame klbko, ktoré nás dovedie až nakoniec. Aleže to bol koniec. No ja som popravde netušila, že to bude takto ako to skončilo, len málinko pred koncom sa nám príbeh otvorí.

Vražda syna, brata Romana nie je jedinou líniou tohto príbehu. Autorka ma dostala do sveta psychyckých chorôb. Romanova a Valina mama nebola práve hviezdnou mamou. Mala svetlé, ale častejšie tie temné chvíľky.

Dostala som aj vyšetrovaciu linku príbehu, ktorá ma bavila a v Dokonalom prepojení mi aj chýbala. Tu som ju mala od začiatku a vyšetrovateľ nebol nijaký starý chren, tak ma autorka prekvapila dokonca aj romantickou linkou, ktorá mi perfektne zapasovala.

Chýbala mi koncová výpoveď mami, ale aj tu je plusom, že na konci vieme ako pokračovali životy účastníkov.

Ďakujem autorke za možnosť prečítať si knihu.

4,5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #skbookstagram #recenzienika

Safrika
01.10.2023 5 z 5

Jo, bylo to vazne dobre. Hned od zacatku me to vtahlo a jenom se stranky otacely :). Hned jsem musela letet do knihovny pro dalsi knihu od autorky, takze za me urcite ano.

mary2019
28.09.2023 5 z 5

Ach jo! To byl jeden z mých prvních pocitů, který ale trval po celou dobu čtení.
Chtěla bych ale nejprve poděkovat paní Janě, za zaslání knížky k recenzi. Děkuji, stálo to za to!

Příběh byl velice čtivý. Chvílemi jsem si ho brala dost osobě, takže jsem cítila bolest a nenávist zároveň. Knížku jsem tedy musela chvílemi odkládat a srovnat si myšlenky. To je ale můj problém.
Kdybych to měla shrnout, Mrazivá náruč se čte sama. Budete šokováni, budete smutní, budete rozčilení.
Rozhodně doporučuji přečíst. Za mě 5 z 5. Těším se na další knížku!.

Lucciella_L
12.09.2023

Ačkoliv byla knížka místy dost nereálná, jako celek ji hodnotím velice pozitivně. Děj i zápletka byly dobře vymyšlené, neotřelé a pěkně se to vyvíjelo. Bylo to velice jednoduché a rychlé čtení na jeden večer.

Aggama
28.08.2023 5 z 5

Knížku jsem přečetla za pár hodin. Mám moc ráda vyprávění příběhu různými postavami, ale zároveň mě to místy strašně iritovalo, jelikož jsem byla napnutá jak struna. V pasážich o vztahu matky a dcery mi jela představivost na plné obrátky a čekala jsem, kdy na mě vyběhne nějaký bubák. Knížka má dechberoucí spád. Navíc je evidentní, že autorka si dává práci s prozkoumáním terénu u kriminalistů. V postupu odborníků není nic, co by bylo "přitažené za vlasy". Těším se na autorčino další dílo.

Borufka_9
26.08.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jak se míchaly ty psycho prvky a humor (policajti) a začínající láska a naděje, to bylo něco neskutečnýho. Doporučuji a určitě nezůstane u jednoho přečtení.

suchackova
26.08.2023 5 z 5

Příběh jsem si zamilovala od první stránky. Jedno se autorce musí nechat, čtenáře nepustí, dokud nedočte až do konce. Po Dokonalém propojení další úžasný psychothriller.

Zorka
26.08.2023 3 z 5

Vzhledem k vysokému hodnocení knihy jsem měla pochopitelně velká očekávání, která se ale nenaplnila. Za mě průměrná kniha, v níž hodnotím velmi kladně jen dějovou linii týkající se dětství hlavní hrdinky.

TerkinKnižnySve
16.08.2023 5 z 5

Jana Jánska - Mrazivá náruč

Počet strán: 286
Vydavateľstvo @mobaknihy
Žáner: #psychothriller

Ve chvíli, kdy devatenáctiletá Valerie jen o vlásek unikne pronásledovateli, netuší, že tím právě odsoudila k smrti svého milovaného, o dva roky mladšího bratra Romana. Dosud byla přesvědčená, že o něm ví vše. Po jeho smrti však vyvstávají nečekaná tajemství, při jejichž odhalování Valerie probudí i démony vlastní minulosti. Romanova šestnáctiletá přítelkyně Laura také nemá na první pohled zcela ideální rodinu, navíc má brzy vyjít najevo zcela zásadní fakt, který změní víc, než by jí bylo milé...
Co všechno může odstartovat jedna tragická událost?
----

Výborne, výborne !

Čo viac dodať? Veľmi sa mi páčilo, že táto druhá kniha od autorky išla uplne iným smerom ako tá prvá.

Toto bola riadna psychická nálož, kde som si myslela, že už bluznim i ja sama a nie len hlavné postavy knihy.

Vynikajúce dielo, v polke knihy som si hovorila veď už to vyriešili tak o čom bude zvyšok? Ale ten zvyšok som dala na jeden záťah s otvorenými ústami a neveriacky som čučala na knihu, že to vážne?

ďakujem ešte raz autorke @janskajanna za to, že som mala možnosť zúčastniť sa tejto štafety s pevne verím, že aj ďalšie jej knihy budú takto nadupané!

Štafeta č. 53/3

#kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #janajanska #mrazivanaruc #drogy

Mikisan
13.08.2023 5 z 5

Mrazivě napínavé psychologické drama s detektivní zápletkou. Napínavé od začátku do konce a skvěle popsané postavy (Marcely jsem se fakt bál). Chci další knihu!

berila
08.08.2023 4 z 5

Velice slušný thriller a k tomu od české autorky. Klobouk dolů. Musím ale strhnout * za náhlou proměnu v popisu matky, celou dobu potvora a na konci téměř vzorná
mamina. Tomu jsem nemohla věřit.

MegaH
06.08.2023 5 z 5

Takhle kniha se mnou dost emočně zamávala. Musela jsem ji nechat pár dní vstřebat...
No byla to jízda, matku jsem nemohla vystát, ta mě fakt doslova srala. Nesčetněkrát jsem u knihy pomyslela na svou mámu a byla neskutečně vděčná za rodinu jakou mám....
Valerii mi bylo tak moc líto, je neuvěřitelné jak sama oběť uvěří tomu, že sama je viníkem a donekonečna omlouvá původce svého utrpení.
Celý team policajtů mě bavil, jejich dialogy a jednání mi přišlo reálné. Romantická linka, možná spíš náznak byl moc fajn...
Kratší kapitoly, napsané z více pohledů, to mám ráda, knížka je tím taková plastičtější, více dynamická a čtení rychleji ubíhá.
Zápletka byla zajímavá a rozmotání celého příběhu pro mě nečekané...

Skvělý psychologický thriller, který si určitě chcete přečíst!!!

Jessybelle
06.08.2023 5 z 5

Kniha je čtivá, nejen střídáním postav, které příběh vypráví, ale i odsýpáním děje. Autorka nás má na udičce v podstatě od začátku až do konce.
Vraždou to sice začíná, ale větší psycho je to, co se děje potom. Nemusím mít potoky krve, protože to by se myslím ani do Česka moc nehodilo, ale líbí se mi hezky dedukovat, kdo a proč.
Vraha jsem uhádla, jen to proč mě trochu překvapilo. Jen ten úplný konec mi přišel trochu klišé, tedy ne že bych jim ho nepřála.
Kniha určitě stojí za přečtení a mohu ji doporučit všemi deseti. A vrhnu se i na první knihu.

ivana2087
22.07.2023 5 z 5

Wow, smekám před touto autorkou. Jak je možné čtenáře lapnout od první stránky a pustit až na konci? I když jsem četla na dovolené, kam by se hodila nějaká oddychovka, rozhodně bych neměnila - zapomněla jsem na moře, vedro a musela dočíst :) skvělé!!!

Karolína7
16.07.2023 4 z 5

Podlouhé době jsem zase četla detektivku od české autorky. Nebyla jen tak obyčejná, ale skvěle propojená s vykreslením psychologie postav, nutila k zamyšlení nad lidskou povahou. Trochu jiné, než jsem si navykla v poslední době číst, ale skvělé...

HurdaFr
15.07.2023 5 z 5

Příběh jsem si maximálně užil. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Velkou dávku napětí do poslední stránky.

RichtrovaSarka
15.07.2023 5 z 5

Mrazivé čtení, které vás v tomhle horku schladí. Celý příběh jsem si užila. Knihu jsem dostala jako dárek a jsem nadšená. Hned si musím objednat i Dokonalé propojení.

vcela11
15.07.2023 5 z 5

Dokonalé psychologické drama, s detektivní zápletkou. Skvěle vykreslené postavy. Knihu jsem četla do tří do rána. Nešlo ji odložit.

annettka1098
14.07.2023 3 z 5

Na pozadí krimi příběhu zpracovává kniha zajímavé téma psychicky narušené matky, která si svou frustraci a křivky světa doslova vybíjí na své dceři. Z kapitol o Valeriině dětství i o současných činech její matky mi bylo velmi úzko. Nedokázala jsem pochopit, co vše si musela Valerie vytrpět, že si to neustále nechá líbit a že ji nikdy nikdo nepomohl. Hlavně ta nevšímavost okolí mi hodně drásala nervy.

Knize nechybí dynamika, protože ji vypráví několik postav. Bohužel jsem si nedokázala ani k jedné z postav udělat pozitivní citový vztah a téma matky tyranky mi bylo tak nepříjemné, že jsem se k návratu ke knize musela nutit. Své výtky jsem měla také k probíhajícími vyšetřování, které mi přišlo skoro směšné.

Přiznám se, že se mi kniha hodnotí hodně těžko, protože v mých cca 16-18 bych z ní byla nadšená. V současnosti jsem ji, dá se říci, přerostla.

Kopretinka784
11.07.2023 4 z 5

Kniha mi byla doporučena a určitě si přečtu další knihu této autorky. Emoce se mnou cloumaly od začátku. Aktivity některých postav mi dost zvyšovaly krevní tlak. Skvělé bylo i vyprávění příběhu různými postavami. No a sympaťák Igor. Klidně by tohle mohla být první kniha série s Igorem. A i kdyžnebude, už se těším na další autorčiny knihy.