Možná už zítra

Možná už zítra https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506371/bmid_mozna-uz-zitra-mpC-506371.jpg 4 77 77

Čtyřiadvacetiletá Kamila není modelka, nemá závratnou kariéru ani žádné zvláštní nadání, jediné, co je na ní výjimečné, jsou její nádherné vlasy. Těší se na svatbu se svým přítelem Erikem, ale místo ní přijde studená sprcha v podobě rozchodu. Těsně před Štědrým dnem se tak ocitne bez práce, bytu i bez přítele. Poslední den v roce slaví s Radkou, která se právě nachází v podobné situaci. Kamila se však nenechá zlomit a vsadí se s kamarádkou, že ji do roka požádá o ruku milionář. Pokud to nestihne, musí si dát oholit hlavu. Ale rok je přece dlouhá doba. Nebo ne?... celý text

derluc
26.08.2023 5 z 5

Mohu jen doporučit přečist. Nedá se od ní odtrhnout

Zuzulinka
18.08.2023 5 z 5

Moc hezký příběh! Doporučuji!!

tereza7090
18.08.2023 5 z 5

Troufnu si říct, že tato kniha je jeden z nejlepších počinů českých autorů tohoto roku. Ač čtu většinou jiný žánr knih, tak tento román mi úžasně sedl a jsem opravdu nadšena.
Je to taková letní pohodovka, vtipná, chvílemi k zamyšlení. Je opravdu čtivá, měla jsem ji přečtenou za dva večery.
S touto autorkou jsem se setkala poprvé, velmi se líbí její styl psaní, není to kostrbaté, nejsou tam hluchá místa, věty pěkně navazují a systematicky plynou. Kapitoly jsou dlouhé tak akorát. Určitě si od Šárky Hiekové něco dalšího přečtu.
Kniha je svižná, nápaditá, jako ze života, chvílemi k neuvěření. Střídají se zde úspěchy s neúspěchy, pády i vzlety. Peripetie všech se na konci spojí v jeden celek.
Příběh je o mladé ženě jménem Kamila, která chodí s Erikem a čeká, kdy ji požádá o ruku. Pracuje na poště, protože nedokončila vysokou školu, ale se svým životem je spokojena. Pak ale přichází šok-rozchod a ztráta práce. Utápí se v žalu a neví, jak se z této situace dostat ven. Sama ovšem ani netuší, jak silná je a co za ten další rok prožije. Nachází nové přátele, práci, vyšší sebevědomí, radost a smysl života. Najde také lásku? Pak přijde osudná sázka, která změní další okolnosti jejího života...
Objeví se pár mužů, ale který je ten pravý?
Dostává od života novou šanci a dokáže ji zplna využít. Díky setkání s kartářkou Marií v sobě najde i nové možnosti, o kterých ani nevěděla.
Jsem velmi spokojena s koncem, čtenář potřebuje také příjemné knihy, které člověka pohladí po duši.
Na knize se mi líbí, že je z českého prostředí a není přeslazená. Postav tam není mnoho, takže se v nich čtenář velmi dobře orientuje. Nikdo není úplně černobílý, v knize se postavy postupem času vyvíjí. Nejvíc je to zřetelné právě u hlavní hrdinky a pak u její nejlepší kamarádky Radky.
Myslím si, že tato kniha, která je určena převážně ženám, se ženám bude líbit. Mně se líbila moc a dávám jí plný počet hvězdiček.

Fufina093
25.07.2023 5 z 5

Touto knihou jsem si spravila chut a znovu nasla viru v um ceskych autorek. Diky. Kniha je nabita akci, ma pribeh a neni hloupá. Tleskam.

pogmanka
16.07.2023 5 z 5

Knížka, od které se nebudete moci odtrhnout. Čekáte obyčejný příběh, ale dostanete mnohem víc. Lásku, každodenní starosti a hlavně vývoj postav, které dělají chyby, ale napravují je. Pokaždé, když už si myslíte, že vás to nemá, čím překvapit, přijde něco dalšího. Za mě krásný a dojemný příběh, který stojí za přečtení.

Borufka_9
14.07.2023 5 z 5

Oddechovka s velkým přesahem. Kniha mě překvapila,protože jsem čekala klasický románek, kdy se on a ona z nějakého důvodu potkají, přeskočí jiskra a stane se něco, co je oddálí a zbytek knihy se budou dávat dohromady. Dostala jsem úplně něco jiného, postavy mají vývoj, nejsou tupé a jednotvárné. Dialogy uvěřitelné, kniha má poslání a je milá. Chytrá. Děkuji a těším se na další knihy od autorky.

vcela11
14.07.2023 5 z 5

Čtivé, svižné, humormé. Na konci mi ukápla i slza. Pro koho, to už by byl spoiler. Doporučuji.

Kris204
14.07.2023 3 z 5

Za mě zhruba 2,5 hvězdičky. Začátek byl psán poměrně strašně, přemýšlela jsem, že knihu odložím. Většinu knihy se postavy chovaly zhruba na 17, nedospělé, přelétavé, nelogické. Konec to poměrně zachránil.
Přišlo mi to jak román pro dívky, jen postavám bylo víc let.

JanaJanska
13.07.2023 5 z 5

Možná už zítra je román, který vás bude bavit. Nabízí zejména vhled do života hlavní hrdinky Kamily. Ta si musí projít spoustou životních událostí, které jsou ne vždy příjemné, a ona ne vždy zvolí tu správnou cestu, jako snad každý z nás. Ale možná už zítra se stane něco, co její pohled změní. Autorka si mistrně pohrává s charaktery, s událostmi i prostředím, kdy z každé stránky máte pocit, že jste v knize s hrdiny, znáte je jako členy rodiny, známé, nebo byste alespoň chtěli. V žánru současných ženských románů má autorka našlápnuto více než slušně.

Šárka Hieková
česká, 1973