Mozart v Praze: Hudební kronika let 1787 - 1791

Mozart v Praze: Hudební kronika let 1787 - 1791 https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528278/bmid_mozart-v-praze-hudebni-kronika-let--657b3d22132bb.jpg 3 6 6

Poutavý román o pobytech Wolfanga Amadea Mozarta v Praze, o tom, jak Pražané jeho hudbě dovedli porozumět, o Bertramce, Josefíně Duškové a mnoha dalších aktérech, kteří provázeli hudebního génia tehdejším hlavním městem českého království.

lukas5373
02.10.2023 2 z 5

Slabší průměr. Na jednu stranu jsem rád, že se zde čtenář seznámí s tehdejšími osobnostmi společenského života a různými reáliemi, na druhou stranu je děj zbytečně dlouhý, některé pasáže bych snad i vynechal. A přišlo mi, že ta úcta postav k Mozartovi je kýčovitá a přehnaná, úplně jak kdyby neměli jinej smysl života než jeho a to, jak ještě lepší mohou být ve svém patolízalství.

maryzka
27.07.2017 1 z 5

Vzhledem k tomu, že hudba stojí u mě na okraji zájmu, tak kniha byla pro mě dost silná a nezáživná. Sice tam byl dobře popsán společenský život v 18. století, především dobře popsán život na ,, Bertramce". I když tolik lyričnosti a patetismu jsem u žádné knihy dosud nezažila. Možná se tato kniha bude líbit víc těm, kteří se o hudbu zajímají.