Moudrost zvířat: poučení z duchovního života zvířat

Moudrost zvířat: poučení z duchovního života zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258956/bmid_moudrost-zvirat-pouceni-z-duchovnih-6kI-258956.jpg 4 10 4

Milovníci přírody dostávají do rukou překrásnou knížku, výjimečnou především v tom, že se zvířat nezastává z důvodů humanistických, ale spirituálních. Není sentimentální, a přesto je plná lásky a soucitu. Je to zároveň kniha nesmírně závažná a cenná, neboť ukazuje neudržitelnost vědeckého světonázoru založeného na staletí neměnném středověkém hierarchickém modelu, podle kterého jsou lidé nižší bytosti než andělé a zvířata nižší tvorové než lidé. Americká autorka Linda Benderová (má diplom z veterinární medicíny a certifikát instruktorky meditace) v knize vysvětluje, jak je hierarchický model mylný. Veškerá Boží stvoření jsou dokonalá. Není možné, aby jedna dokonalá bytost byla „nižší“ než jiná dokonalá bytost. Linda Benderová krok za krokem přesvědčivě dokazuje, že všichni tvorové na Zemi žijí smysluplný a účelný život a jen lidé sklouzávají do mylných představ o své výlučnosti. Lidé pouze mají specifický úkol – pečovat o tvory, kteří s námi sdílejí planetu. Skutečným měřítkem lidskosti je totiž to, jak si ceníme života jako takového a jak se chováme ke zvířatům.... celý text

Duchovní literatura Příroda, zvířata
Vydáno: , Triton

Animal Wisdom: Learning from the Spiritual Lives of Animals , 2014

Leusee
20.11.2020 2 z 5

Milá knížka, ale zas až tolik mě nezaujala. Ocenila bych více povídání o zvířatech a o faktu, jak se ke zvířatům jako lidi chováme a méně povídání o Bohu. Místo spirituální knížky skoro až křesťanská, řekla bych.

Andi
30.03.2020 3 z 5

Ze 4 hvězdiček jsem nakonec ještě jednu ubrala. Jednu hned po přečtení, za ten zbytečně dlouhý doslov pana překladatele, druhou za "okecávačky" kolem horké kaše a o zvířatech ani vidu ani slechu.
Opravdu, ty části, kde se autorka věnovala pouze zvířatům byly "vzácné", ale o to jsem si čtení užívala. Praktická část - cvičení jak komunikovat se zvířaty - se mi líbily nejvíce. Autora je očividně křesťansky založená a já ty panbíčkářské kecy moc nemusím. Spousta okecávaček "a já to mám takhle, v mém životě tohle", každopádně, z autorky jde její láska ke zvířatům a k životu obecně cítit na sto honů.
- překlad byl skvělý o tom žádná - ale 30 stran jako doslov? Škoda papíru.

Guepp
08.07.2017 4 z 5

Autorka je velka milovnice zvirat, do tohoto tematu neskutecne zapalena. Vnima je naprosto odlisnym zpusobem nez vetsina lidi, proto chapu, ze jeji nekonvencni pohled muze vyvolat vlnu pochybnosti. Ctenare se snazi tento pohled take neucit a dolozit ho na velkem mnozstvi prikladu. Vse to ovsem balancuje na vlne viry, nadprirozena, astralna apod. Doporucuji to spise lidem, kteri jsou k podobnym vecem otevreni, skeptikum a "tvrdym" vedcum to zrejme nic neda. Kniha je podlozena mnoha odkazy, pribehy (autorciny a jine), cvicenimi a je opravdu preplnena vecmi k zamysleni. Z jednoducheho cteni se to castokrat preloupne opravdu ve slozitou hadanku. Ja knihu precetla za par dni, udelala si hromadu poznam k dalsimu zkoumani, ale verim, ze pri dalsich ctenich objevim plno noveho, co mi uteklo. Kniha je urcena opravdu velkym milovnikum zvirat, kteri chteji pochopit vice zvireci existenci, ale i tu svou, a napojit s nimi vztah vetsiho porozumeni. Za me pecka!

Alžbeta11
24.05.2016 5 z 5

Autorkou knihy je veterinární lékařka, která miluje zvířata celou svou bytostí a z knížky je to cítit každým coulem.
V knize se například dočteme: „Zvířata jsou schopna telepatické komunikace. I lidé mají tuto schopnost. Velmi často ji v nás probouzejí právě zvířata.“
Doporučuji knihu všem, je to opravdu krásné čtení, které pohladí každou duši

člověk a zvíře práva zvířat, zvířecí práva

Autorovy knížky

Linda Bender