Moudrost hub: Šamanský rozvoj duchovního vědomí

Moudrost hub: Šamanský rozvoj duchovního vědomí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139158/moudrost-hub-samansky-rozvoj-duchov-139158.jpg 5 16 3

Psilocybinové houby jsou v domorodých kulturách považovány za posvátné a mocné pomocníky, kteří své uživatele, hledače, učí základní znalosti a přivádějí je ke stavům božského vědomí. Ačkoli je může užívat každý, opravdový rozvoj duchovního vědomí prostřednictvím konzumace houbiček obvykle také vyžaduje jisté úsilí, ve kterém hraje významnou roli odpovídající duchovní naladění, upřímný přístup a správné praktiky. Právě to nám pomáhá, abychom se ve světech, které tento entheogen duchovním hledačům zpřístupňuje, uměli zorientovat. Houby otevírají duchovnímu hledači proces zkoumání vlastní mysli a povahy reality. Říkají, co to pravé „já“ je, a kde se nalézá. Pokud k houbám přistupujeme jako k učitelům, zážitek s nimi se nese ve znamení intenzivní práce. Opravdové porozumění svému „já“ se pak může stát hlubokou osobní proměnou. Kniha jednoduše a srozumitelně vysvětluje základní principy tohoto potenciálně obtížného procesu – neboť teprve tehdy, když porozumíme sobě samým, můžeme pochopit vesmír, ve kterém se nalézáme.... celý text

Duchovní literatura
Vydáno: , Dybbuk

Mushroom Wisdom , 2006

Chytuš
27.09.2021 5 z 5

Vynikající průvodce pro všechny duchovní hledače. Nezáleží na tom, jestli si jako průvodce chcete zvolit psilocybinové houby, nebo budete volit jiné praktiky, využívající změněných stavů vědomí (je jich nepočítaně a každý má svou cestu). Je pravda, že zrovna tato knížka je primárně zaměřená na rozvoj duchovního vědomí právě prostřednictvím hub, ale neřekla bych, že by ostatním neměla co říct, ba právě naopak. Ball mistrně popsal celý okruh otázek - od základních obecných otázek (kde se etheogeny vzaly, proč se používají, jak se používají, jaký mají vztah k tradičním náboženstvím) až po otázky osobnějšího charakteru (co můžou každému houby přivést, jak k nim přistupovat, co a jak se dá pomocí hub hledat, jak můžou působit). Ucelené, poučné a přehledné, doporučuji.
"Houbičky otevírají svým konzumentům bránu k šamanským i mystickým stavům vědomí. Pokud bychom techniky a praktiky popsané v této knize měli nějak označit, můžeme je nejlépe popsat jako "šamanský mysticismus", protože využívají prvky šamanismu i mysticismu. ... Kterýkoli provozovatel spirituální činnosti, ať už dává přednost jakékoli duchovní metodě, jedná prozíravě, když nahlédne do duchovního zrcadla, dobře si prohlédne to, co se v něm dá najít , a nechá tyto poznatky ovlivňovat směr jeho duchovní cesty. Ať tak činí otevřeně, upřímně, se soucitem a s plným vědomím velkého tajemství, které nás obklopuje." str. 216

Malefisto
24.06.2015 5 z 5

Silná kniha a pro mě osobně velké překvapení. Zajímavé jak z duchovního a filosofického pohledu, tak zážitků z psylocibinového stavu. Komplexní a velmi čtivé. Vřele doporučuji.

Eldar80
25.08.2014 5 z 5

Tato nenápadná mála knížka je naprosto zásadní pro každé hledače Poznání, protože srozumitelně vysvětluje vztah iluze neboli halucinace ve vztahu ke světu, který prožíváme. Šokujícím zjištěním pro některé neznalé může být zjištění, že posunutí stavu vědomí mimo obyklý rámec může umožnit prožít "halucinaci" jako reálnou na této úrovni vědomí. Nejsou tedy i ostatní naše představy o světě pouhou halucinací, když máme vědomí v obyklém rámci? Co je vlastně halucinace na psychologické úrovni? Odpověď na tuto otázku ovšem nelze vypřemýšlet ani vyspekulovat, ale musí se prožít. A mnohem víc, podle toho co je člověk schopen pojmout a podle jeho pokory dalo by se říct. Ano, kniha uvádí návod jak rituálně požít halucinogenní přírodní látku, tak aby měl tento čin svůj pravý smysl a účel. Popisuje přípravu a samotné užití lysohlávek a jak jejich účinek interpretovat, zkrátka na co se připravit. Je stručná a obsahuje všechny potřebné informace. Vlastně je to takový manuál. Vysvětluje však i vztah našeho vědomí a halucinace. Na knize je tedy skvostné, že dokáže poučit o tomto světě i lidi, kteří vůbec nemají v úmyslu tyto látky užívat. I tito lidé, když budou dostatečně otevření pochopí důvody, proč tohle někteří lidé dělají. Knihu by si tedy měli přečíst úplně všichni a měli by ji dostávat studenti po ukončení středního vzdělání. 115%

houby šamanismus

Martin W. Ball