Mortina

Mortina https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388556/bmid_mortina-J3u-388556.jpg 4 154 154

Mortina série

Príbeh, pri ktorom umrieš od smiechu. Mortina je síce dievčatko, ale je iná ako ostatné: je to dievčatko strašidlo. Spolu s tetou Nebožienkou žijú vo vile Rozvalinke a so svojím psím kamarátom, chrtom albínom, ktorý sa volá Truchlík, tvoria nerozlučnú dvojicu. Mortina by chcela mať rovnako starých kamarátov, s ktorými by sa hrala a zabávala, ale má prísny zákaz ukazovať sa ostatným, lebo by sa jej mohli zľaknúť. Jedného dňa nastane tá správna príležitosť: sviatok Halloween. Mortina si nemusí ani vymýšľať kostým… Čo sa však stane, keď ostatné deti prídu na to, že žiadnu masku nemá?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Egmont (SK)

Ghoulia / Mortina , 2017

foxi_ii
10.04.2020 5 z 5

Knihu bych určitě snesla delší, protože byla skvělá :)
Moc se mi líbilo, že díky mini popiskům u ilustrace vás to donutí ji zkoumat ne pár sekund, ale pár minut, a to je za mě určitě plus.
Doporučuji :) !!

Atlantis
02.04.2020 4 z 5

Vtipná malá knížečka, občas možná příliš drsná.

Karola050716
19.03.2020 4 z 5

Milá jednohubka na cca 15 minut, netradiční hrdinka a celkově ladění do Addams family.

EvaEma
25.12.2019 5 z 5

Taková příjemná, rychlá knížečka, četli jsme s dětmi a líbila se. Jen pro staršího (11 let) to už bylo moc jednoduché čtení, takže doporučuji spíše pro menší děti. Překrásně ilustrovaná, to jsem se zas nejvíc kochala já :-)

bibi.r
28.11.2019 3 z 5

Strašidelný příběh/komiks s vtipnou zápletkou a ilustracemi pro děti od 7 let.

Evina74
14.08.2019 5 z 5

Roztomilá knížečka, bavila jsem se s dětmi.

elenai
17.07.2019 5 z 5

Neumírala jsem smíchy, ale byla jsem naprosto okouzlena tím roztomilým bizárem a dokonalou kresbou. Četla jsem pomalu a pečlivě zkoumala každou stránku. Krásné, opravdu krásné! Těším se na další díly!

morava
11.07.2019 5 z 5

Nadherne ilustrace , ale i mily pribeh, vykouzli usmev na tvari nejen detem.

broskev28
30.06.2019 5 z 5

Nemám ráda ani duchy, ani zombíky, tím méně upíry. Ale hledáme do dětského oddělení knihovny knížky, které by se dětem líbily a hlavně dobře a snadno četly. Tak jsem dostala tip na Mortinu, na posezení jsem ji "zhltla" a mám jasno: tuhle lahůdku si taky koupíme!
Líbí se mi snad téměř vše - text s mnoha vtipnými narážkami, překlad jmen do češtiny (chybí právě jen Mortina), ilustrace s nádhernými popisky psacím písmem, "poselství" příběhu. S potěšením jsem zjistila, že už vyšly tři díly, takže hurá na nákupy!

3nitka
25.06.2019 4 z 5

Síce som neumrela od smiechu, ako sľubovala obálka, ale určite som sa pobavila. Krásne a vtipné ilustrácie.

Zmiu
23.06.2019 5 z 5

Dnešní malé děti chtějí samé zombíky, upíry a horory. Tohle by je mohlo nadchnout. Mně se knížka moc líbila. Ilustrace jsou úžasné, hlavně ty hravé detaily.

Zuzvil
01.06.2019 4 z 5

Já jsem hooodně nadšená z ilustrací, moc povedené. Také se mi velmi líbí poměr obrázků versus text, pro dceru (téměř 6 let) ideál. Samotný příběh je trošku slabší, proto nedávám plný počet hvězdiček. Těším se na další díly.

Mischone
15.05.2019 5 z 5

Ilustrace v knize mě naprosto uchvátily, nemůžu se na ně vynadívat. Je to opravdu krásně provedená knížka (vůbec by mi nevadilo, kdyby měla i 300 stran) :D Ty kresby - prostě úžasné, hlavně výrazy psa Truchlíka jsou dokonalé. Je to příjemné oddechové čtení pro dospělé, kdy si listujete a nemusíte nad ničím přemýšlet, jen se kocháte obsahem. No a pro děti je to přínosné v pointě příběhu a to přátelství, moc hezké :)

Alex.rrr
26.04.2019 5 z 5

Skvělá dětská knížka s nádhernými ilustracemi. Přečtena doslova jedním nadechnutím.

Krisařka
08.04.2019 5 z 5

Mojí Matyldě jsou teprve tři, ale Mortinu milujume

certik003
05.04.2019

Vyprávění o holčičce, která je strašidlo a touží si najít kamarády. Příběh je krátký, čtivý s hezkými ilustracemi a myslím, že dětem se bude moc líbit.

Kate18
15.03.2019 5 z 5

Krasna knizka s nadhernymi ilustracemi a milym a zabavnym pribehem o holcice strasidlu, ktera si chce najit kamarady.

ještěrka38
14.03.2019 5 z 5

Myslím, že tohle je právě to, co se dětem bude líbit!!!

Jane417
02.03.2019 5 z 5

Jako 8letá bych to zbožňovala!

ElenaM
23.02.2019 5 z 5