Moravskoslezské pověsti

Moravskoslezské pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24514/moravskoslezke-povesti-24514.jpg 4 18 9

Kniha pověstí a pohádek, vztahujících se ke krajům a místům země moravskoslezské.

Kanylka
09.04.2024 3 z 5

Hezky zpracované pověsti.

Dandulka
07.06.2023 5 z 5

Velmi hezky napsané s citem. Pověsti se mi také moc líbily, jelikož pocházím z toho kraje a popisovaná místa jsou mi velmi blízká. Snad také proto dávám knize pět hvězdiček.

Gibis
11.03.2020 4 z 5

Pěkné zpracování pověstí z mého kraje, některá místa dobře znám a tak bylo čtení o to zajímavější. Od pověstí známých, jako ta o propasti Macocha, králi Ječmínkovi nebo o Tatarských uších (připomenutí, proč se ve Štramberku vlastně pečou perníkové uši), až po ty méně známé, nebo pro mě úplně nové. Určitě stojí za přečtení.

Hezy
05.02.2019 5 z 5

Pověsti Adolfa Weniga mám moc rád. Jsou psané prostě, srozumitelně a autorská úprava je velmi příjemná na čtení. Prostá a silná jako život našich předků. Autor se velmi věnoval i pověstem o bájných bytostech a jeho knihy jsou plné pověrečných pověstí. I v této knize je mnoho typů jednotlivých pověstí, ať už místní, historické či pověrečné. Jsou zde i pověsti, které svým humorem vykouzlí úsměv na rtech a člověk se od srdce zasměje lidovému podání. Ilustrace Josefa Weniga jsou velmi krásné a k nasbíraným pověstem v těchto knihách se opravdu hodí. Oba autoři tak vytvořily hezkou literární dvojici. Původní výtisky jsou nejkrásnější.

kaka
07.09.2018 5 z 5

Moc pěkná knížka, která stojí za přečtení!

mot33
22.07.2017 4 z 5

Další z knich pověstí z české krajiny mě to upoutalo a docela se mi to líbí.

Mistr119
06.07.2017 3 z 5

V paměti mi zůstala pověst o Pradědovi, ale zbytek se mi relativně slil dohromady s pohádkama od Erbena a Němcové... Už je to dávno, co jsem ji čet'... :-\ :)

haki34
19.03.2017 5 z 5

dobrá knížka...z moravy spíše střed a jih...ale psáno čtivě. člověk se pobaví a něco nového dozví. za mě 90%

čohynka
19.03.2013 4 z 5

Knížka se spíš mohla jmenovat České pověsti... Těch moravskoslezských pověstí tam tedy moc nebylo... Ale zklamáním určitě nebyla, četla se dobře.