Polednice Plešatá palice

Polednice Plešatá palice https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407281/bmid_polednice-plesata-palice-feP-407281.jpg 5 21 5

Morana Mařena série

Úmorné vedro letních prázdnin na západě Čech a známá parta čtyř teenagerů, jimž se opět dějou podivné, nemožné, nevysvětlitelné a vůbec skoro šílené věci. Tentokrát se neutkávají s Moranou jako na jaře, ale s jiným neméně horrorovým zjevením z dávných bájí. Bojte se a hledejte řešení hádanek, které snad všem dokážou napovědět, jak se zachránit.... celý text

Aileena
30.09.2023 4 z 5

Vážně povedené hororově-mýtické vyprávění s již známou dobře fungující partičkou teenagerů a samozřejmě další mýtickou postavou z našich slovanských luk a polí.
Líbilo se mi větší zapojení maminek do nadpřirozeného světa a jejich vypořádání se s novou realitou. Příběh naznačuje, že každý má své jedinečné nadání, s čímž nelze, než souhlasit.
Celkově mi tahle knížka přijde ještě o kapku povedenější, než první vyprávění s Moranou (také o kapku strašidelnější), takže nezbývá, než se těšit na další díl, který si opět s chutí přečtu.

cvaldik
12.12.2022 5 z 5

Konečně kvalitní české současné fantasy (nejen) pro děti.

Hanina61
29.08.2021 5 z 5

Kdo přečetl "Moranu Mařenu", určitě mu to stejně jako mně nedá nesáhnout i po jejím pokračování... Četla jsem ji v létě a kdykoliv jsem jela kolem rozvlněného pole s obilím, jako bych v tetelícím se vzduchu viděla Polednici... Zajímavé spojení s další strašidelnou postavou, Klekánicí... nikdy by mě nenapadlo, že ty dvě jsou vlastně jedna... Oceňuju, že autor svoje knihy zaplňuje postavami z ryze českého folkloru, co nás možná navštěvují z alternativního světa hned vedle toho našeho....;-) Těším se na případné pokračování... že by tentokrát třeba o Vodníkovi?

carbici
05.04.2021 5 z 5

Prvni dil mi prisel skvely, tim mi dosla superlativa pro popis druheho dilu. Na stridacku jsem drzela palce vsem postavam, pak uz jen skupinkam a nepustila knizku z ruky. I vajicka jsou ozdobena jen napul, protoze docist poslednich 80 stran mi prislo dulezitejsi nez... no snad to kolednici pochopi, kdyztak jim pujcim tuhle knizku.

alexka_kri
16.11.2020 4 z 5

Pokračování Morany, která byla trochu jemnější. Zároveň pokračování za mě možná trochu překombinované, ale jednoznačně si ráda přečtu pokračování, protože čtveřice dětských hrdinů mi přirostla k srdci stejně jako jejich dobrodružství a ponaučení.

H:o)nza Vojtko (p)
česká, 1975