Nebe v plamenech

Nebe v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163876/monument-14-nebe-v-p.jpg 4 345 60

Monument 14 série

Svět neskončil… Ještě ne. V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele. Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit? (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Sky on Fire , 2012

*Pájuše*
24.08.2016 5 z 5

Tenhle díl byl o chloupek horší než první díl. Ne že by byl špatný, četl se dobře, nepostrádal napětí, oproti prvnímu dílu se tu událo více zvratů. Tenhle díl byl krvavější, ale také svižnější. Na druhou stranu tu bylo několik věcí, které mě iritovali.
Za prvé – autorce se nějak podařilo dát všechny postavy tak nějak dohromady a ty nepotřebné prostě umřeli, zmizeli atd. Jako by si předem určila páry a ostatní měli hold smůlu nebo štěstí, jak se to vezme.
Za druhé – Agnes mi tady lezla trošku nervy * SPOILER * (čeká dítě s mužem X, kterého miluje, vyspí se s mužem Y, přesto chce muže X kvůli svému dítěti a přitom říká, že budoucnost ji čeká s mužem Y). Tohle opravdu postrádá logiku. * KONEC SPOILERU *
Za třetí – pořád mám spoustu otázek na některé nedořešené věci. Ne že by to byla nějaká tragédie, vzhledem k tomu, že je přede mnou ještě závěrečný díl, ale některé ty otázky jsou už z prvního dílu a ve druhém jsem na ně odpověď pořád ještě nedostala.
Co hodnotím pozitivně je dvojí pohled – Dean a Alex. Od prvního dílů oba vyspěli a to tak moc, že mi občas připomínali dospělé lidi. Přitom jsou to děti, kterým pohled na svět změnila katastrofa. Občas mě až z toho mrazilo.
Velké pozitivum, které tahle série má je, že prožíváme s hlavními hrdiny „konec světa“ už od začátku. Což je oproti ostatním knihám, kdy jste padli rovnou do postapokalyptického světa a vysvětlení, jak se to stalo, kde nic tu nic, obrovské plus. Tady přímo víte, co za tou katastrofou stálo… Nicméně, důvod proč se to stalo mi zůstává záhadou.

Danago
03.08.2016 5 z 5

Celá série se mi moc líbila a hodně překvapila. Nový nápad, napínavé. Rozhodně doporučuji.

Ben Nevis
19.07.2016 4 z 5

Je to trošku temnější než první díl a díky dvou vypravěčům se toho děje víc než že celý den hráli monopoly. Akorát autorka by měla víc vypracovat moment překvapení. Například hrdinové něco maskují, ani nevědí proč a za nějakou dobu se jím to náramně hodí.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Skvělý druhý díl,podle mne byl trošku slabší než ten první,ale nuda to rozhodně nebyla.

Noshelfcontrol
10.05.2016 5 z 5

To bylo něco, to vám řeknu. :D Knížka byla napínavá už od samého začátku, dělalo mi velký problém, aspoň na chvíli se od ní odtrhnout. Protože, co si budeme povídat, člověk se musí občas i najíst, že? :D Druhý díl už měl o něco větší spád než první a bylo v něm více zvratů. Musím říci, že když se skupinka dostala na letiště, pořád jsem měla takový divný pocit, bála jsem se, že je tam za chvíli někdo zastřelí. Zdálo se mi to až příliš dokonalé. No a pak přišla na řadu Operace Fénix, a mně došlo, že jsem se až tolik nespletla. Líbilo se mi střídání pohledů Deana a Alexe. Ale jak se blížil konec, vše začalo nabírat na intenzitě a už se to jen střídalo: Dean, Alex, Dean, Alex ... v téhle části knížky se člověk pěkně zapotí :D No a pak přišel Epilog. Vše se zdá být perfektní. Všichni jsou v bezpečí. No dobře, bohužel né úplně všichni :/. Říkáte si, že to není tak strašné, sice tam jsou ještě nějaké nezodpovězné otázky, ale vy si řeknete, že by to klidně mohl být konec celé série, no ... jenže pak přiběhne Niko a hezky ten konec otevře :D
Musím okamžitě sehnat třetí díl :)

Jass
06.03.2016 5 z 5

Další skvělý díl, přečteno za den. Posledního dílu se trochu bojím, určitě bude boží, ale pak už bude prostě konec...

paja2311
27.02.2016 5 z 5

Zase super!Trojku už mám nachystanou.

coffeelover2
13.02.2016 5 z 5

Paráda, knihu jsem zhltla během pár hodin. Příběh naprosto strhující, tolik zvratů. Kdo má rád post-apo určitě si musí tohle přečíst.

Perry
08.02.2016 5 z 5

Druhý díl mě zaujal prostě na 100%!!! Kolikrát jsem ani nevěděla, že sedím v metru nebo v autobuse (až tak zažraná jsem byla :D ) ...naprostá bomba! Miluji tyhle apokalyptický příběhy ♥ :) Druhý díl se mi líbil o něco více než první, což je strašně fajn, protože většinou mají série opačný spád :) Nevadilo mi ani střídání pohledů - Deana a Alexe, tady se to prostě hodilo, jako slunce v létě ;) Knihu s čistou myslí doporučuji!
PS: Konec je napsaný tak, že si ten třetí díl stejně musíte koupit... i kdyby jste nechtěli :D

svatas007
03.02.2016 4 z 5

Mám-li být upřímný, druhý díl mne bavil o trochu více, než první. Přepínání mezi realitami dvou vypravěčů je velmi dobrý nápad, obzvláště ve scéně mise do obchodního domu. Moc se mi líbilo vykreslení "dozrání" hlavních hrdinů, kteří za pár dnů vyřešili spoustu dospěláckých věcí a viděli ještě více nechutností než by v jejich věku vůbec měli vidět/řešit. V podstatě to v knize přináší prvek naděje, že se nejmladší generace umí v případě potřeby zachovat tak, aby přežila a není příliš útlocitná, když dojde na nepěkná rozhodnutí.
To, co jsem zmiňoval posledně tj. jak na tom jsou okolní sáty a vůbec planeta obecně tedy jestli je to lokální nebo globální katastrofa, zde není zmíněno a ponecháno v pozadí. Vše leží na bedrech americké vlády, která logicky nechce některé věci vůbec řešit a jen "zneužívá" situace ve svůj prospěch (viz "nefungující" síť).
Jistě, osudy lidí jsou zajímavé, ale děsí mne trend, že pokud si chcete z dané situace pomoct, musíte sami. Vláda řeší něco úplně jiného a o jednotlivce ji v podstatě nejde. Systém se zhroutil, ale jak moc?
I přes tyhle drobnosti knihu můžu doporučit, čte se moc dobře.

Adadelka
04.01.2016

Celá série se mi líbila, doporučuji :)

Kateřina10
29.12.2015 5 z 5

Stejně skvělá jako první díl.

Cryptkeeper
23.11.2015 5 z 5

Sníh za okny,vlak narvaný k prasknutí,překrásné 95 leté agresivní průvodčí,o kterých jsem si při čtení této knihy myslel,že snad mají také krevní skupinu 0,týden staré ponožky natažené na spocených nohách od protisedícího,jinak velice milého pána..
Ani tyto skvělé věci mě neodradily od toho,abych přečetl tuto knihu jedním dechem..
Výborné,napínavé,vášnivé,drsné...naprosto úžasný druhý díl!!;)

Dáma s hrnstjm
08.09.2015 3 z 5

V komentáři k prvnímu dílu jsem psala, že jsem si (narozdíl od jiných čtenářů) nevšmla, že by kniha byla plná klasických post-apo klišé. Tentokrát si tím už nejsem tak jistá. Hrozně mi vadila ta jednoduchost popisů i děje, místy to na mě působilo až naivně. Já vím, že nejsem cílová skupina, evidentně je kniha určena mládeži a ne náročnějším čtenářům, kteří potřebují v knize nalézt nějaký hlubší smysl (nebo aspoň chtějí, aby tento žánr dával smysl). Většina dějových zvratů byla příliš prvoplánová a překvapivá maximálně v tom smyslu, že to autorku (a všechny její pomocníky - viz její poděkování) vážně netrklo :) Přijde mi zbytečné používat dva různé typy písma k odlišení dvou různých dějových linií, pozorný čtenář to nepotřebuje a v postavách se vyzná (zas tolik jich tu přece není!), mě to i trochu rušilo. Musím ale pochválit závěrečnou část, ta byla pořádně napínavá! Samotný závěr byl naopak opět lehce naivní, prostě až příliš velká náhoda...Třetí díl si ujít nenechám, jsem zvědavá, ale velké očekávání nemám.

FishMac
01.09.2015 4 z 5

Opět čtivé, děj odsýpá, je to akčnější a zajímavější než první díl a to díky změnám prostředí a tomu, že tentokrát je to psáno z pohledu obou bratrů...autorka přitvrdila, vývoj postav byl ve většině případů zajímavý ale stále mi tam chybělo něco, co by mě donutilo bát se o hlavní hrdiny, být v napětí.. kniha určitě stojí za přečtení a já se těším na další autorčiny počiny, kde už se konečně dočkám té povolené uzdy :-)

adelaska
02.08.2015 5 z 5

Musím souhlasit s většinou, že tento díl je ještě lepší než první. Pořád se něco dělo, bylo to napínavé. Začíná se mi tato trilogie hodně líbit, brzy se vrhnu na závěrečný díl.

Aléda
28.07.2015 5 z 5

O dost akčnější než 1. díl. Zase skvělý a poutavý děj. Těším se na poslední díl a jsem zvědavá jak to celé dopadne. 5*

IvettKremrová
27.07.2015 5 z 5

Autorka nezklamala a i druhý díl má velmi bohatý děj :) doporučuji přečíst první i druhý díl :))

Ronnie68
10.07.2015 5 z 5

Kniha mě opravdu zaujala...

zuzanagelnarova
17.06.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka na konci sem se musela držet, abych se nerozbrečela :(

Emmy Laybourne
americká, 1971
2013  83%Monument 14
2013  86%Nebe v plamenech
2014  83%Cesta pustinou

Kniha Nebe v plamenech je v