Divoká píseň

Divoká píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321896/bmid_divoka-pisen-Rnx-321896.jpg 4 431 102

Monstra z Verity série

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí. Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on. August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň. Jejich město je rozdělené. Jejich město se rozpadá. A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

This savage song , 2016

Silwinka87
07.01.2019 3 z 5

Knížku jsem si vybrala do Čtenářské výzvy.Tenhle styl vůbec nečtu,sci-fi není můj oblíbený žánr,přesto musím říct,že se mi knížka líbila.Oceňuji nápad a taky čtivý styl psaní..Jsem moc ráda,že tam nebyli žádné YA klišé.Prečtu si určitě i Temný duet,chci vědět,jak to dopadne:-)

-LaraRead-
13.12.2018 5 z 5

Moc jsem od toho nečekala, ale bylo to
vážně dobré. Líbili se mi ty morální konflikty,
naprosto skvělé vykreslení postav (hlavně
Augusta) a to jak autorka dokázala
zoriginálnit stokrát omílánou myšlenku, že
násilí plodí násilí. Navíc byla kniha velmi
dobře napsaná (některé slovní obraty jsem četla dvakrát)
Takže knihu vřele doporučuji trošku
náročnějším čtenářům Young adult, kteří si chtějí přečíst něco nového.

Purple7
10.12.2018 4 z 5

Líbilo se mi to. Zas trošku jiná sorta nadpřirozena, akce, napětí a autorka fakt umí psát. Název je trošku zavádějící, líp zní i ta Krvavá píseň, jak o ní stále mluví booktuberka Zuzana. :)
Nicméně, zas tolik odvařená z této knihy nejsem, uvažovala jsem i nad 3*, ale pro mě překvapivý konec to ještě stačil vylepšit.

Julinka679
19.10.2018 3 z 5

Možná to bylo tím, že jsem od knihy moc očekávala ale tady bohužel 4 nebo 5* prostě dát nemůžu :-/
Mám z knihy dost rozporuplné pocity, v jednu chvíli jsem se začetla, děj příjemně plynul a vzápětí moje nadšení lehce pohaslo. Neříkám, že je to špatná kniha, dokonce ani není překombinovaná nebo trapná, jen mi úplně nesedla. Říct o ní, že je to retelling je trochu nadnesené, základní myšlenka je rozhodně stejná/podobná jako Romeo a Julie ale jelikož autorka zakomponovala do děje příšery tak to v ději moc poznat není. Na druhou stranu je to asi lepší, Romeo a Julie stihl tragický osud, který naštěstí hrdinové tohoto příběhu nezažili (i když si také zažili svoje). Je to "milé" YA fantasy, které jsem měla spíše jako oddechovku.
Hodně jsem se rozhodovala nad hodnocením, jestli ji označit za průměr nebo dobrý průměr. Nakonec končím u průměru, další díl pravděpodobně přečtu, třeba bude lepší než tento :-)

Bookgirl
12.10.2018 5 z 5

Čtení téhle knížky jsem si jednoznačně užila. Celý příběh měl spád a byl napínavý a čtení mi utíkalo skoro více, než by mi bylo milé. Začala bych světem, který byl opravdu velmi dobře promyšlený. Celkový motiv rozděleného města a společnosti byl neuvěřitelně zajímavý a určitě se daly najít nějaké ty "nové" věci na které jsem ještě ve fantasy knížce nenarazila. Z postav bych vypíchla celkovou promyšlenost všech tří kategorií monster a to samozřejmě hlavně sunajů. August a Ilsa byli určitě mé nejoblíbenější postavy. I Kate byla řekla bych docela originální hrdinka, což dnes už není vůbec jednoduché.
SPOILER
Lea a Katina otce jsem jako záporáky tušila celou dobu, ale i tak byla odhalení docela působivá a v některých chvílích jsem si rozhodně okusovala nehty.
KONEC SPOILERU
Celkově bych řekla, že to bylo zase něco trochu jiného a bylo to naprosto úžasné. Líbil se mi motiv hudby, který se nám prolíná jak názvem a obálkou, tak i celou knihou. Moc doporučuji všem a určitě se pustím do dalšího dílu.♥

Newtriah
04.10.2018 5 z 5

Řekla bych, že tahle knížka si zaslouží mnohem více pozornosti.
Skvěle napsaná, napínavá, originální a po přečtení jsem nad ní musela ještě dlouho přemýšlet. A ještě mě moc potěšila, co se romantiky týče. Žádné milostné trojúhelníky, žádné rozvášněné hlavní hrdinky ani nic podobného. Vlastně tam ani té romantiky moc nebylo :D. Ale vůbec to knihu nijak nekazí, spíše naopak!

baru.benesova
15.09.2018 5 z 5

Ano, ano, ano! ❤ Divoká píseň je něco originálního, neskutečně čtivého, a jednoduše úžasného. Není to veselý příběh, je opravdu ponurý, ale je geniální. Některé věty mě skutečně rozplakaly. August je neskutečně úžasná postava, jeho myšlenky jsou tak… čiré, že jsem nestačila zírat. Pokud máte alespoň trochu rádi fantasy, tohle je naprostá nutnost ❤

erulka
06.09.2018 5 z 5

Pro mě asi nejlépe propracovaný a velmi zajímavý svět, o kterém jsem zatím četla. Ze začátku jsem se moc neorientovala a říkala si, co se z toho vyklube. Ale pak to stálo opravdu za to. Těším se na další díl. No a ta představa, kdyby to opravdu takto fungovala a monstra se opravdu rodila z násilí, tak bychom na světě asi dlouho nebyli. Oceňuji, že se zde neobjevil žádný milostný trojúhelník.

andrejci
13.08.2018 4 z 5

Začátek byl pro ně hodně matoucí. Uvažovala jsme o tom že knížku odložim,ale potom se to rozjelo a já nemohla odtrhnout. Hodně zajímavý svět. Jinak to pro mě bylo takové odpočinkové čtení.

Knihomolka10
23.07.2018 4 z 5

Opravdu zajímavá knížka. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla a měla jsem pocit, že knihu nedočtu. Vůbec jsem se nemohla v příběhu zorientovat, ale snažila jsem se číst dál. Po sto stranách se vše v příběhu začalo vyjasňovat a já musela číst dál a dál, abych věděla jak to dopadne. A konec byl opravdu hodně dobrý. I přesto, že jsem se na začátku nemohla začíst, se mi kniha líbila. Dávám čtyři hvězdičky a nemůžu se dočkat až si přečtu Temný duet.

Alee
15.07.2018 4 z 5

Nevím úplně, co bych vytýkala, protože jak už jsem řekla na začátku, příběh mě bavil a naprosto splnil svůj účel. Od této autorky mi ale přece jen více sedla právě její druhá série (Temnější tvář magie). Zřejmě je to tím, že Divoká píseň je prostě zaměřená na trochu mladší čtenáře a příběh je dost přímočarý. Nevadilo by mi pár stránek navíc. Na druhou stranu je zase pravda, že v této podobě je naprosto dostačující a zbytečné natahování by možná nemuselo dopadnout dobře. Autorka tu hodně hraje na emoce, ale není to žádná romantická slaďárna, v podstatě to není romantika vůbec ( i když to se možná v dalších dílech změní) a velké plus má tato kniha za absenci jakýchkoliv milostných úhelníků. Jsem spokojená.

BetyN.
07.07.2018 5 z 5

Divoká píseň je čtivá, krutá, chytlavá a opravdu divoká. Autorčin styl psaní umožňuje se do knihy naplno ponořit od prvních stránek. V příběhu nechybí mnoho zvratů a mnohokrát mě překvapil. Přináší do YA žánru něco nového, což oceňuji. Autorka má výborné nápady. Fantasy stránku knihy do detailů propracovala.

Charaktery postav nepůsobí ploše a nejsou černé či bílé. Kate je drsňačka a průšvihářka, která bojuje s potřebou stále něco dokazovat svému otci. August sám je jedna velká záhada. On naopak zápasí s tím, že je příšera. Jedna z mnoha příšer ve městě Verity, co se zrodila z násilí. Není však malchaj ani korsaj, ale sunaj a ti jsou známi pouze tři. Oba hlavní hrdiny si nelze nezamilovat. Některé vedlejší postavy by však stály za to lépe vykreslit.

Pokud Vás nudí milostné trojúhelníky a hloupoučké hlavní hrdinky, zkuste Divokou píseň. Ta přináší směs krutosti, lásky a poznávání vlastního já. Romantiky se nemusí bát ti, co ji nemají rádi, protože se objevuje pouze v náznacích a v pozadí. Naopak strašpytlové (jako třeba já) mít strach také nemusím. Jistě to zvládnou bez problémů. Je to dokonalý mix. Doporučila bych čtenářům i čtenářkám starším dvanácti let. 4,5☆

Knihomlok2015
17.06.2018 4 z 5

Hurá, konečně žádný milostný trojúhelník. To opravdu oceňuju. :-)

Ailee
16.06.2018 5 z 5

Divoká píseň se četla prakticky sama, třebaže začátek byl pozvolný a ani na čtenáře nečekala žádná velká akce a napětí. Ale jak ubíhala stránka po stránce, děj postupně gradoval stále výš a výš a nepolevil až do samotného konce, který mě skutečně překvapil, ač by neměl, když si zpětně uvědomím, jaký dojem jsem z některých postav už od začátku měla.
Svět v němž se příšery rodí z hříchů... originální a skvělý nápad, který se autorce podařilo skvěle propracovat. To, jak si umí hrát s jazykem, je něco neuvěřitelného. Vtáhne vás do děje, i kdybyste nechtěli.

Local_Bunny
20.05.2018 4 z 5

Strašně příjemné překvapení. Našla jsem ji u nás v knihkupectví zahrabanou mezi fantasy a obálka s anotací mě ihned zaujaly. Po přečtení jsem ani nelitovala. Neokoukané téma, i když se jedná o příšery. S čím jsem měla problém, bylo občas rozhodování postav, ale je třeba přihlédnou také s ohledem na jejich věk. Celou jsem ji přečetla během čekání na letišti, nenáročná četba, která zaujme.

Jsem ráda, že autorka nachystala i pokračování =)

Dani3
27.04.2018 4 z 5

Verity je město, které se přes den moc neliší od jiných, ale v noci se stává životu nebezpečným. Je to město plné věčně hladových příšer a „setkání“ s nimi člověk ve zdraví většinou nepřežije.

Autorka velmi zajímavě zpracovala myšlenku, jak by mohlo doopravdy vypadat, kdyby se ze zla a násilí páchaném lidmi na druhých rodilo další zlo a násilí. V našem případě se ve Verity rodí monstra, která jsou tím víc nebezpečná, čím více násilí bylo spácháno.

Obě hlavní postavy, August i Kate, mi byly sympatické. Musím říct, že Augusta jsem si oblíbila téměř okamžitě, naopak s Kate mi to trvalo poměrně dlouho, než mě přesvědčila. Další postavy nedostaly moc prostoru, byly tam jen tak jemně načrtnuté, ale třeba dostanou větší prostor v dalším díle ... zvlášť by mě zajímal další osud Ilsy.

Stringless
10.04.2018 4 z 5

Kniha pro mě byla spíše oddechovkou, nic, co by mě drželo do dvou do rána vzhůru. Má ale zajímavý příběh, svět i postavy, jen mi v ní chybělo trochu akce a něčeho, čím bych si ji pevně vtiskla do paměti.
Do druhého dílu se každopádně pustím!

anid
10.04.2018 5 z 5

Nápad knihy byl opravdu zajímavý a celkem dost originální. I když v jiných fantasy knihách bylo taky naznačeno, že démoni (zde sunajové atd) že pocházejí z nasilí/ je jich víc když je více násilí, zde to bylo podáno na jiný levl. Moc se mi líbí sytém vznikání příšerek....
Co se týče hlavních postav, obě prošli vývojem přiměřeným příběhu. Můj favorit rozhodně teda August. Co se týče postav vedlejších, ty na rozvoj neměli prostor vůbec žádný. Možná je to malým rozsahem knihy.
Kromě teda problému nedostatku prostoru pro vedlejší postavy, bych knize vytkla pouze předvídatelný záporák. A na popisu akcí by se teda mohlo zapracovat

Danyskaify
07.04.2018 5 z 5

Z velice dobře propracovaného příběhu jsem naprosto unešená. Kniha se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

seabook04
08.03.2018 2 z 5

Nečetla jsem jediný negativní názor. Čtenáři se předháněli s radostnými ohlasy a já se očekáváním třepala jak ratlík.
No, a ono to jaksi nevyšlo.

Neříkám, že je příběh špatně napsán.
Z objektivního pohledu vidím úžasný příběh o dvou dospívajících "dětech", kteří si jsou díky své krvi nepřáteli. Vidím skvělý nápad monster a alegorii.
Ze subjektivního vidím úplně to stejné, akorát v nudném a plochém provedení.
Neexistuje vlastně nic konkrétního, co bych knize vytkla. Jednoduše jsem si nesedla s autorkou.

Victoria Schwab
americká, 1987