Moje upřímná posedlost jménem anorexie

Moje upřímná posedlost jménem anorexie https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513152/bmid_moje-uprimna-posedlost-jmenem-anore-UpV-513152.png 4 67 43

Příběh plný bolesti, nenávisti k vlastnímu tělu, ale i naděje a touhy po životě. Chceš vědět, co mě dohnalo k anorexii? Jak jsem se v ní plácala a místo toho, abych se závislosti zbavila, jsem vyměnila jednu za druhou? Právě držíš v rukou osobní, necenzurovaný příběh o klopýtání a pádech během mého léčení z anorexie. O vztahových šarvátkách, násilí i manipulaci. O bloudění kolotočem méněcennosti a týrání vlastního těla. O závislosti na hladovění. O závislosti na pozornosti mužů. O bolesti a pokusu o sebevraždu. Ale taky o hledání - sebe sama, vlastní hodnoty a smyslu života.... celý text

nikola2550
04.06.2023 3 z 5

Kniha mě docela dost znechutila anorexii a rozhodně bych ji nedoporučila slabším povahám občas to bylo dost nechutné.Na knize bylo super že ukazovala že život není pohádka . A asi si už nic takového nepřečtu.

PosPol
30.05.2023 5 z 5

Ležím na podlaze v kaluži své krve, která mi teče z natrženého rtu na čisté dlaždičky. Přes umrtvující strach nevím, kde jsem. Nedokážu si vybavit co se stalo.

Petra se cítí jako prázdná schránka. Nenávidí sebe, svůj odraz v zrcadle, svoje tělo. Okolí jí začne upozorňovat na nadbytečná kila. A tak se zkamarádí s Annou - nekompromisní mrchou, která jí pomáhá, ale zároveň zabijí.

Hladovění mě ještě nikdy nezklamalo. Nikdy se ke mně neobrátilo zády. Nikdy mi neřeklo sbohem.

Dostává se tak do nikdy nekončící spirály sebenenávisti, přísné disciplíny, neustále kručícího žaludku. Když jí okolí při 40! kilech začne chválit jak dobře vypadá, je to důvod pokračovat až na šílených 30kg při více než 170cm! Petra se s příběhem rozhodně nemaže, jde o tíživé vyprávění bez příkras a já oceňuji otevřenost a odkrytí i témat, jež jsou ve společnosti stále tabu.

Je to opravdu naivní, jak všude kolem sebe hledám skrytou naději na udravení a přitom nechci opustit svůj rozjetý vlak v podobě hladovění a opakovaného zběsilého cvičení.

Výborná kniha o úžasné mladé dívce, která si prošla nejen anorexií, ale především i neuvěřitelně toxickými vztahy, zažila fyzické i psychické týrání, nepochopení ze strany přátel, rodiny, selhání odborné pomoci a další. Rozhodně doporučuji k přečtení, tak silný příběh na 184 stránkách si zaslouží vaši pozornost. Moc jsem Petře fandila a i když (jako u každé závislosti) je boj s Annou doživotní, těší mě dívat se na její Instagram, kde překypuje energií, ale zároveň se nebojí občas vyjádřit i pocity, že to stojí za hovno. Děkuji Humbook za poskytnutí knihy a dávám 4.5/5.

Jíst? Jak se to dělá? Zapomněla jsem, jak se zvedá vidličku k ústům a rozžvýká potravina, která je přede mnou připravena k snědku. Tenhle drobný, nadlidský úkol mi připadá horší než vylézt na Mount Evere

Aiden888
27.05.2023 5 z 5

Nečetlo se to úplně lehce. Člověk až žasne nad tím, jak sobecky slepí dokážou být někteří naši nejbližší. ,,Pěkný příběh ze života. A tím myslím čtivě napsaný, zajímavý a poučný. Ale mrazí z toho dost

anorexie poruchy příjmu potravy

Autorovy knížky