Moje matka Marlene Dietrichová

Moje matka Marlene Dietrichová https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104701/bmid_moje-matka-marlene-dietrichova-qXa-104701.jpg 4 69 27

Životopis herečky Marlene Dietrich, jehož autorkou je její dcera Maria Riva. Portrét legendární herečky a zpěvačky Marlene Dietrich, zosobňující velikost i tragiku 20.století. Knížka není jen seriózní biografií, sledující herecký start tohoto sexuálního symbolu Hollywoodu let 30. až 50., ale i upřímnou výpovědí o soukromí této zářivé hvězdy. Kromě filmového režiséra Josepha von Sternberga, který stál u zrodu proslulého Modrého anděla, patřili k jejím nejbližším přátelům Jean Gabin, Ernest Hemingway, Erich Maria Remarque, Jean Cocteau a Edith Piaf. Maria Riva neopomněla zaznamenat ani smutný konec své matky, která zemřela v Paříži v roce 1992 lidmi opuštěná a zapomenutá.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Marlene Dietrich , 1992

Miranda
09.11.2018 5 z 5

Jedna z knih, kterou neodložíte, dokud ji nepřečtete. Já ji četla tři dny. Teprve, když už jsem měla před očima mlhu a prostě to nešlo, odložila jsem ji, nerada, ale někdy člověk přece spát musí. Maria Riva rozhodně umí psát, kniha se četla TAK snadno. Řada událostí byla popsána velmi barvitě - veškeré dialogy, hotely, domovy, restaurace, jídlo, lodě, scény z ateliérů, šaty, líčení, účesy - vše si šlo jednoduše představit, jako ve filmu. Úplně jsem viděla tu scénu, kdy se MD naučila za pár chvil "pracovat" s osvícením a dosáhnout své představy o svém "filmovém" vzhledu. Člověk se také dost nasmál, to ano, hlavně z počátku. Zárověň mám ale z této knihy velmi nepříjemné pocity. Není pochyb o tom, že Marlene Dietrich byla nevšední žena, profesionálka, dříč, schopná všeho, ale to vše kolem, o čem se z většiny nevědělo, to byl opravdu hnus. Nejde mi o její milostné eskapády, ale o to, že to byla zlá ženská, alespoň podle své dcery, a tento fakt dává knize trpkou příchuť. Stejně tak, jako tato kniha, i MD měla dvě tváře a svým nejbližším dala tu svou druhou, horší část, poznat dokonale.

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Jedna z knih, kterou neposlu dal. Maria Riva maminku tedy opravdu nesetri, na druhe strane ji vsak objektivne vylicila jako stoprocentni profesionalku, ktera pro uspech filmu byla schopna kazde obeti. Nadherny pribeh o zivote jedne z velkych herecek.

Atanone
01.08.2017 5 z 5

Jako herečka pro mě byla MD příliš "unylá"..nebo jsem možná neviděla ty správné filmy. Rozbrečí mě ovšem pravidelně,kdykoli poslouchám její "Sag mir wo die Blumen sind" . Vlastně ta píseň mě dovedla k zájmu o tuto nevšední ženu a po knize jsem před lety sáhla s očekávání,že se o ní dozvím víc. Což se i stalo. Kniha mi připadá hodně upřímná a nevyhýbá se podle mě asi ničemu. Marlene musela být úžasná žena,pravděpodobně skvělá a věrná přítelkyně,ale život s ní,nebo vedle ní asi nebyl žádný med.
Každopádně lituji,že knihu nevlastním,vracela jsem ji vyloženě nerada.

Kryštofka
03.02.2017 5 z 5

Myslím, že tato kniha je skutečně mimořádná, otevřená a rozhodně stojí za přečtení. Nevšední žena, fascinující doba počátku filmového průmyslu a dcera, která se dokázala vypořádat s nestandartní matkou i dětstvím.

Barbyl
02.02.2017 5 z 5

kniha co se neda odlozit...velice zajimava z pohledu zakulisi zlate ery Hollywoodu, masky, kostymy, vyprava, vztahy, vse zde je docela podrobne popsano. Na druhou stranu psychologicke pohledy a krutost Dietrich jako matky, jeji neprilis verejne znama "druha tvar" je pomerne sokujici vypovedi o vztazich teto hollywoodske herecky

Danka1975
30.01.2016 5 z 5

Mám ráda životopisy, příběhy píše sám život a mnohdy předčí i leckterou beletrii :-). U této knihy tomu není dle mě jinak. I když je to nějaký ten rok, co jsem ji četla, stále mam v živé paměti příběh této hvězdy, kterou úžasně popisuje její dcera. Nemylím, ale tak úžasně, že by Marlene popisovala jako dokonalou, ba naopak. Bez jakýchkoliv příkras, "kudrlinek". Byla jsem překvapená, možná až šokovaná, jaký měla Marlene postoj ke svým blízkým, na jedné straně rozdávala lásku vojákům, ale na dceru a osoby kolem jí moc citů nezbylo :-(, a to jsem jen "decentně" naznačila. Kniha každopádně stojí za přečtení, já jí brala jedním dechem a pak jsem se (jak to u životopisů dělám), k ní vracela (,když jsem si něco dohledala zpětně, pospojovala souvislosti, či viděla film). . . .zde uvidíte, co vše se skrývalo pod Marlene. . . já byla hodně překvapena. . . :-)

maryzka
17.02.2013 3 z 5

Když jsem začala číst tuto knihu tak jsem pocítila obdiv této autorky za to, že to píše bez přikras, možná pravdivě popisuje povahu jak v soukromém tak i ve filmovém světě( její chování k lidem z branže). Po přečtení v soudobých materialech a poté co o ní vycházelo po roce 1989 nebot i němci a myšleno bývalý blok východu( NDR) o ní nechtěli ani mluvit. Byla jsem překvapena jejím soužití s manželem a jeho milenkou( samozřejmě neoficielně), soužití s jejími milenci a její bohužel smutný konec za kterým a to si myslím soukromě stála její ješitnost. Navzdory rodinnému prostředí se divim jak její dcera žije možná relativně klidným rodinným životem. Rozhodně tato kniha stojí za přečtení, ale není na jedno odpoledne.

film herečky matky a dcery Marlene Dietrichová, 1901-1992

Autorovy knížky