Modrá košile

Modrá košile https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447774/bmid_modra-kosile-LmR-447774.jpg 4 48 29

Feťáci, zloději, opilci, mrtvoly, bezdomovci a špína zažraná do postav z obou stran zákona, které Modrá košile ukazuje ve své nahotě a charakterových úchylkách, se jako nekonečná nit táhne příběhem ukazující život na samém dně společnosti z pohledu řadových policistů. Modrá košile je ochucená cynickým humorem, absurditou a syrovou přirozeností podanou z pohledu praxe z prostředí, o kterém se nepíšou romány a kde hrdinové neobjasňují velké případy, ale ukazuje policii ve své nahotě a každodenní rutině.... celý text

tulip131
23.04.2024 2 z 5

Kniha, psaná formou historek, má dva záchytné body, nadřízení a drbani. Historky úsměvné, ale rozhodně jsem se nepopadala za břicho smíchy. Kdo má alespoň trochu ponětí o policejní práci a jejím fungování, asi bude zklamán.

Dela111
12.04.2024 5 z 5

Skvělé, bavila jsem se celou dobu, mnohokrát i pořádně rozesmála.
Zařazení do žánru thrillerů tady není úplně přesné. Není to ani román, tady řadový policista popisuje své běžné pracovní dny, přičemž autor údajně čerpá z vlastní zkušenosti.
Modrá košile je poutavé, svižné a také syrové počtení. Je tu spousta situačního humoru a děj, který působí absurdně i reálně zároveň.
Doporučuji, většina čtenářů se pobaví a pravděpodobně také všichni řadoví policisté, kteří jsou schopni brát knihu s nadhledem a neurážet se, že takto to přece není. Nejsem si ovšem jistá, že se také pobaví policisté s vyšší šarží... ;-)
4,5*

tittanie
14.11.2023 5 z 5

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou. A super. Je napsaná s takovým nadhledem a vtipem. Prostě státní správa. Určitě jsem se u čtení bavila a určitě se podívám i po dalších knihách autora.

Izu
19.06.2023 4 z 5

Perfektně popsána práce policisty v ČR. Jen mě zaráží, jací trotlové velí.To musí být mozkovny panečku.Těším se na další díl.

cleopatra11
11.09.2022 5 z 5

Výborná kniha, která skutečný život poldů popisuje opravdu tak, jak je.
Slovní obraty, výrazy, zkratky, myšlení - je to přesně tak, jak je napsáno.
Knize do morku kosti bude rozumět jen skutečný policista.

Atom770
09.08.2022 5 z 5

V této knize se dozvíme, jaké to je pracovat jako státní příslušník PČR. Je to jedna z těch knih, která vás pohltí svým příběhem. Dějová linka je psána groteskně a je vidět, že si autor na nic nehraje. Styl jeho psaní je sám o sobě poutavý. Dokázal bych si představit tyto příběhy jako krátký seriál v TV namísto těch dnešních nudných českých kriminálek. Opravdu jsem se velmi pobavil. Díky autorovi, za skvělou četbu

ceperka
14.02.2022 5 z 5

Reálný popis policejní práce z pohledu řadového policisty hlídkové služby. Reálný popis chování některých nadřízených a toho, jak to u policie chodí. Řadu podobných (až neuvěřitelných) historek má snad každý policista, který začínal tzv. na ulici. Kniha je napsána čtivě, děj má spád a nouze není ani o vtipné momenty. Jedná se o "povinnou četbu" pro všechny mladé muže a ženy, uvažující o práci policisty.

martina5641
29.01.2022 5 z 5

Když jsem knihu brala, čekala jsem cokoliv, ale že se fakt zasměji nad situacemi, které jsou tak pěkně odvyprávěné, to bych nepočítala. Čtu to na etapy, protože mám ještě další knížky, které čtu pro studijní účely před psaním své nové knížky z detektivní zápletkou, přesto se k ní vracím co nejčastěji, protože je to opravdu skvělá zábavná kniha z policejního prostředí jednoho příslušníka, který vypráví svůj postup a praxi

Midleton
21.01.2022 5 z 5

Výborná kniha, výborné čtení, navíc jedinečná mezi knihami svého druhu svým přímočarým pohledem, bez přikrašlování skutečnosti. Skvěle se čte. Těším se na další knihy od autora N.P. Knihu jednoznačně doporučuji!

dyger
16.11.2021 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem.. velice poutavé, tedy kniha Vás pohltí a nepustí dokud nebudete na poslední stránce... vřele doporučuji ;-)

vlkomilka395
25.05.2021 5 z 5

Kniha je úplně dokonalá! Pokud máte rádi policii a zajímá vás jaké to je být policistou, tak určitě doporučuji. A ještě se dost zasmějete

Vrchnírada
18.05.2021 5 z 5

Kniha ze života řadového policisty psaná formou zápisků z jednotlivých zážitků v první osobě. Všechny kapitoly jaou velmi poutavé a knihu jsem přečetl na jedno otevření.

anetka-babetka
20.04.2021 5 z 5

Kniha je teda hodně čtivá. Především mě překvapilo, jak "drží" policejní sbor pospolu a jak moc je tvrdá práce na obvodě. Klukům a holkám u PČR držím pěsti. Dávám 5 hvězd.

Knihajeradost
08.03.2021 5 z 5

Kniha je psaná v první osobě z pohledu řadového policisty. Je čtivá a okořeněná cynickým humorem. Několikrát jsem vyprskla smíchy a bavila se. Ach, ta moje živá představivost... :-) I když někdy jsem byla dost zaskočená, jak to u policie chodí. Nic podobného jsem ještě nečetla, ale kniha mě bavila. Jestli vás zajímá reálný svět policie, knihu vám můžu jen doporučit.

Ema516
05.03.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden večer. Doufám, že vyjde další!

ligara
04.03.2021 5 z 5

Zajímavý vhled do života příslušníků policie. Jak záslužná a tvrdá práce to je bez ohledu na okolnosti doby .Je to psané poutavě a výstižně.

Krystinka1990
16.01.2021 5 z 5

Přečetla jsem to jedním dechem. Opravdu originální kniha a našem sboru PČR

Roman-Marg
16.01.2021 5 z 5

Vtipná kniha z reálného světa policie. Konečně měl někdo odvahu napsat jak to ve skutečnosti je. Palec nahoru. Doufám že někdy budou ke čtení i další díly.

MatePraha

Doporucuji