Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1348 1348

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

Nikicz
11.04.2020 5 z 5

Za mě super kniha. Nenudila jsem se ani chvíli a byla napnutá do konce. Rozuzlení velmi překvapivé

katy238
11.04.2020 5 z 5

Strhující příběh jednoho zločinu a několika myslí. Výborný thriller z prostředí psychiatrické léčebny, kde nic není takové, jak se zdá a až do posledních stránek jsem netušila, kdo má jakou roli ve spleti vztahů a křivd. Pro mě báječné a napínavé čtení, kdy jsem po velmi dlouhé době obětovala část noci četbě na úkor spánku.

oolinkaa
11.04.2020 3 z 5

(SPOILER) Drobný SPOILER
Tak nějak jsem předvídala, že když je to z prostředí psychiatrické léčebny, tak do toho bude zamotaný ,, lékař,, . A nemýlila jsem se. Chvilkami nuda, chvilkami napínavé. Kniha je pro mě průměr, očekávala jsem od toho stoprocentně více.

Geneviv
10.04.2020 4 z 5

Příběh pěkný, zajímavý.. hezky a čtivě napsané.. jediné co me mrzí, ze nebyla delší.. strašně rychle skončila.. sotva jsem se začetla, už se blížila ke konci..

EmillyT
10.04.2020 2 z 5

Z anotace i hodnocení zde, jsem čekala extra napínavý příběh z prostředí psychiatrické léčebny. Ale jsem spíš zklamaná. Příběh pro mě postrádal jakékoli napětí, vůbec mě nevtáhl do děje a dočetla jsem hlavně ze zvyku dočítat knihy. Postavy pro mě byly popsány velmi povrchně a přistihla jsem se, že mě ke konci příběhu ani nezajímalo, proč a kdo Maxe zabil. Závěr byl překvapivý, ale celkově se mi tato kniha nijak zvlášť nelíbila.

monci6485
08.04.2020 5 z 5

Napínavé jak malé gatě. Co napsat a nic neprozradit? No.. asi nic. :-D

ZimníLidé
08.04.2020 5 z 5

Moc povedený psychologický thriller.

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Bomba. Četla jsem jedním dechem a nemohla knihu odložit. Velmi napínavé, a závěr je velmi překvapivý. Toto bych rozhodně nečekala.

Katulinka69
07.04.2020 3 z 5

Za mě fajn počtení

monulam
06.04.2020 5 z 5

Velmi dobře napsaný příběh, do poslední chvíle jsem netušila pravdu a to mám u knih ráda.

JessieEx
06.04.2020 4 z 5

Knížka se četla perfektně od začátku, ale dějově jsem měla větší očekávání... Vzhledem k tomu, že byla vybrána jako nejlepší thriller roku 2019 na Good Reads jsem ta očekávání prostě měla... Na Slovensku vyšla knížka mnohem dříve, proto jsem netrpělivě čekala na české vydání. Musím říct, že obálku máme hezčí, než naši sousedé, ale ten název je kostrbatý. Tichá pacientka je prostě lepší.
Ale teď zpátky k obsahu. Překvapilo mě, že vypravěč hodně řešil sebe, svůj život, své manželství... čekala jsem, že se bude více věnovat Alicii. Ne, že bych se nudila, ale furt jsem si říkala, kdy už přijde něco zajímavého, nějaký zvrat? Dočkala jsem se, posledních 50 stran bylo nadupaných, onen zvrat mi vyrazil dech, pochopila jsem, proč vypravěč věnoval tolik času své osobě, prostě wow. To jak nás autor vodil celou dobu za nos, bylo perfektní a musím říct, že už je to nějaká doba, co jsem četla podobně vystavěný psychologický román (thriller, chcete-li) a zároveň tak skvěle šokující. Na pět hvězdiček to ale není, právě kvůli prvním asi dvěma třetinám, které sice nenudily, ale ani nenadchly. Ke čtení doporučuji!

Renatecka
05.04.2020 5 z 5

Ale joo, paráda. Velmi čtivé, děj odsýpal, moc mě to bavilo a na konci jsem teda valila bulvy ostošest. Přečteno během 24 hodin. Doporučuji všem, kdo má rád psychologické thrillery.

Danago
05.04.2020 3 z 5

Příběh z prostředí psychiatrické léčebny pro nebezpečné pacienty.
Kdo má rád tento druh thrilleru myslím, že bude spokojený. Zápletka je zajímavá, příběh je napínavý a konec překvapivý.

Zzofinka
05.04.2020 5 z 5

Líbila se mi. Zajímavý rozměr psychologie člověka a fakt, čím je vlastně osobnost tvořena, jak moc nás ovlivňují rodiče. Často jsem se zamýšlela. Celou dobu mě to bavilo a konec jsem tedy vůbec nečekala a dostal mě.

karaliene
04.04.2020 4 z 5

Velmi pěkně podané, několikavrstvé (ok, tak dvouvrstvé) propojení dějových linek. Jedna postava podivnější než druhá, ale všechny pochopitelné a lidské...mně se příběh líbil a chytil mě už od začátku.

Je to jeden z lepších psychothrillerů, nedávám 5* jen proto, že si toto hodnocení schovávám pro opravdu top díla.

JustWomen
02.04.2020 1 z 5

Nelíbilo, celou dobu jsem při čtení měla špatnou náladu, bylo to nějaké sešroubované, děj neplynul, autor moc tlačil na pilu. Žádné emoce, jen úleva, že už to skončilo.

Adelína_čte
02.04.2020 4 z 5

Začátek se dosti táhl, měla jsem problém se nějak pořádně začít. Nic moc posunu v ději, tak trochu plácání se na místě. Pak se to ale tak před polovinou knížky zlomilo a mně stránky jen mizely před očima. Příběh mě pohltil, užívala jsem si to napětí, akci, odhalování záhadného a nemohla přestat číst.

Tím pravým důvodem, proč jsem byla s knížky hned po dočtení tak nadšená, je ten plot twist na samotném konci. Měla jsem nějaká očekávání, byla jsem si jistá, že alespoň tuším, kam to celé vedle, jak by se to celé mohlo rozuzlit a byla tu občas vidět i snaha o to nás malinko nahlodat a svést naše predikce konce jinam. Ale že by se celý příběh mohl otočit takhle rychle o stoosmdesát stupňů, to mě ani v nejmenším nenapadlo. Na tu jednu větu, která všechno obrátila, jsem třeštila oči dost dlouhou dobu s otevřenou pusou.

Ocenila jsem i mnohé odkazy na řecké tragédie, na Eurípida, konkrétně na jeho Alkéstis a celkově se mi líbilo to propojení uměleckého a psychologického prostředí.
Kapitoly z pohledu psychoterapeuta Thea střídají deníkové zápisky Alicie z doby před vraždou, navzájem se doplňují a odkrývají pro čtenáře dílky skládanky.

Mlčící pacientka se stala vítězem Goodreads Choice Awards 2019 a já vám ji doporučuji, pokud si chcete přečíst takový lehce oddechovější thriller, který vás ale na konci úplně dostane.

romanka26
02.04.2020 2 z 5

Kniha mne bohužel vůbec nebavila. Nedocetla jsem.

Ajuszka
01.04.2020 3 z 5

Hm tak tohle mě moc nebavilo.. Kniha byla nezajímavá, četla jsem jen abych se dozvěděla, jak to celé bylo, ale ve výsledku jsem sice koukala, ale byla jsem zmatená, protože jsem celou dobu zjistila že to je podané docela chaoticky. No nic, další knihu si od autora asi nekoupím.

klara1708
29.03.2020 4 z 5

V půlce jsem přemýšlela, jestli to dočtu. Chybělo mi napětí, nebyla jsem do toho vůbec zakousnutá, nedělalo mi žádný problém knihu odložit a jít spát. Ale nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla, poslední asi třetina knížky mě mile překvapila a musim nakonec uznat, že určitě stála za přečtení.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977