Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1348 1348

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

artlucie
07.05.2020 4 z 5

Ve své podstatě ohromující dílo. Ve chvíli, kdy mě ten příběh začal ztrácet.. na chvíli jsem si vážně myslela, že je to kravina.. tak 'bam' a karty se obrátily. Chytlo mě to zpátky a to je dost ojedinělý jev. Neříkám, že to sedělo všechno, některé postavy se mi zdály nadbytečné, některé situace přitažené za vlasy.. ale jinak se to četlo samo. Dostalo mě to.

mysterygirl
05.05.2020 4 z 5

Pomalý zacatek, ale ten konec.. To jsem Teda byla překvapená..

alilunka
05.05.2020 4 z 5

Nebylo to vůbec zlý. Četla se dobře, sice mě v průběhu napadlo, jak by se knížka mohla vyvinout a nakonec to tak i bylo, ale rozhodně doporučuju přečíst.

Dandy1
05.05.2020 3 z 5

Zvrat na konci knihy je nečekaný. Ale mám pocit, že popírá logiku v knize. Alice nemá důvod mlčet a terapeut nemá důvod ji rozmluvit.

petronom
05.05.2020 5 z 5

Fantastický. Strašně mě kniha bavila a to už od začátku až do konce. A ten závěr? Wow. Ničeho nebylo moc. Nemám jedinou otázku, všechno perfektně probrané. 5/5

lenkaabooks
04.05.2020 4 z 5

Psychoterapeut Theo je posedlý případem malířky Alicie, která od smrti manžela už šest let nepromluvila. Prolínání dvou dějových linek mě parádně vtáhlo a ten konec, no, nečekala jsem to. Psychologický thriller - to sedí a jako dárek se fakt povedl.

TerezaRůža
04.05.2020 3 z 5

Souhlasím s komentářem Astonius. Četlo se to celkem dobře, ale nic moc se nedělo, pak přišel zvrat, ale vzhledem k tomu, že postava a chování Thea byly tak neuvěřitelný a nelogický, tak to ve mně vůbec nevyvolalo žádnej dojem. Přečteno a jde se dál.

HaHa11
04.05.2020 4 z 5

Pozvolna polehoučku nás autor vtahuje do příběhu. Dva vypravěči, dvě časové linie, několik potenciálních pachatelů. Čtenář tuší a spekuluje. Závěr se mimořádně vydařil - jízda na horské dráze, která se obešla bez stříleček a honiček. A poté, co s rozhoupaným žaludkem vysednete, čeká vás závěrečný bonbonek. Bylo to za velmi dobré čtyři a něco málo navíc!

crazyslunicko
04.05.2020 4 z 5

Začátek je velmi pozvolný a nic neříkající. Pacientka je silně zásobována prášky až do zblbnutí a mlčí a mlčí. Theo se však ničeho nezalekne a za pacientkou se vydá. Je tím úplně posedlý a chce jí pomoct. Věří ji, že manžela nezabila. Neměla přece k tomu žádný důvod ne? Postupně Theo šťourá do případu a zjišťuje kdo byl vlastně vrah. Je tady několik kandidátů. Pravý masakr však nastává na konci knihy, kdy přijde odhalení.

petrarka72
03.05.2020 3 z 5

Poněkud roztahaná psychologická detektivka se skvělým cliffhangerem.

Arlienen
02.05.2020 5 z 5

Páni, to byla jízda. Děj se ubírat svižně a mělo to spád a tu správnou dávku napětí. Ohledně Thea jsem měla nějaké tušení, ale tohle jsem nečekala. Za mě 5⭐, které si dle mého kniha zaslouží.

MirKop
02.05.2020 3 z 5

Je to v podstatě hon za skvělým zvratem, jehož genialita přitom spočívala jen v jednoduchém "triku", kdy si spisovatel mistrně pohrál s časem. Kdyby totiž vyprávění rozdělil do 2 časových linek , dalo by se rozuzlení očekávat, ale stačilo vyprávět pořád v přítomném čase a poté se z toho vyklubal famózní twist.

Ač je posledních 30-40 stran velká jízda, tak než nasedneme do toho rychlíku, vlečeme se celým příběhem doslova zubatkou.

Prvních 150 stran se opravdu dost táhne, pak se to začne rozvíjet a poslední třetina knihy už nabírá na síle.

Rozhodně ale stojí za přečtení

Lenka_S
01.05.2020 3 z 5

Asi jsem jí četla ve špatnou dobu, ale prostě nenadchla, ani neurazila. Čekala jsem větší drama a to nepřišlo.

marcela8908
28.04.2020 3 z 5

Zpočátku jsem se nějak nemohla začíst, poté jsem se trochu ztrácela v čase, ale nakonec překvapivější závěr. Nešlo hned pochopit, kdo za tím vším stojí, proč vlastně hlavní hrdina tolik touží pacientku rozmluvit. Takže za přečtení stojí, ale na plný počet hvězdiček nemá.

bk7
28.04.2020 5 z 5

Závěr bych nevymyslela ani za celý svůj život. Tuhle knihu nezařadíte mezi "věděla jsem konec už v půlce". Tady platí, že máš oči otevřené, ale nic nevidíš.

daja51
28.04.2020 3 z 5

No, jak jsem byla na knihu hodně zvědavá, tak jsem byla tak trochu zklamaná - místy sice četba nepostrádala napětí, ale ten konec ....za mě pouhé 3*

IvčaB2
28.04.2020 4 z 5

Za mne příjemná četba, ke konci překvapivý zvrat.. pěkné..

doffydee
27.04.2020 5 z 5

Začnu asi tím, že nejsem moc na žánr Thriller, nevyhledávám ho - v tom jsem úplný začátečník. Z počátku jsem hodně váhala zda si knížku zakoupit, ale jak tady pár lidí zmínilo psychiatrická léčebna s mlčící pacientkou? Jaké to tajemství vlastně, že může mít? No asi jsem si ji pořídila hlavně ze zvědavosti.
Hodně jsem se bála, že mě knížka neosloví a nebude bavit, neboť nejsem fajnda těchhle románů. Opak je pravou. Za mě je knížka velmi čtivá. Ze začátku nečekejte žádnou akci ale příjemné vtáhnutí do děje, od půlky knihy jsem četla jedním dechem a knihu jsem přečetla za dva dny.
Za mě děj skvělý, chvíli si myslíte toto pak zase toto a nakonec je to úplně jinak než si vlastně čtenář myslí, a jste opařeni šokem NO TO SNAD NE?! Autor si s námi pěkně hraje.
Malinké mínus - když Alice konečně promluví čekala jsem to snad trošičku dramatičtější, nebo větší prožitek z toho, že po x letech promluvila .. ?
Každopádně napnutá jsem tedy byla a to do poslední chvíle. Toto knížka splnila. Krom toho autor do děje zamíchá i další věci, u kterých si říkáte bože chudák Theo. Vše má své vysvětlení a čas, KONEC zaručeně NEBUDETE ČEKAT! :) Za to určitě další velké plus, protože hodně knih téhle doby je tak strašně předvídatelných...
Za mě 5* nad mé očekávání. :))

MamaKnihomolka
27.04.2020 4 z 5

Ke knize mě přivedl zajímavý námět. Knihy z prostředí psychiatrie zbožňuji. Vůbec jsem nevěděla do čeho se pouštím a ze začátku mě vůbec kniha nebavila a nechápala pořádně o čem je. Zejména mi nešlo do hlavy proč si zrovna Theo myslel, že jen on ji vyléčí. Hodně jsem přemýšlela jestli v tom není tajná láska chorého člověka, který si hraje na psychoterapeuta. Na konci jsem vše pochopila a mé pochybnosti se vysvětlili.
Jak už jsem zmínila, začátek byl velmi pomalý,ale cca od čtvrt knihy děj začínal nabírat obrátky.
Kniha se skládá z vyprávění Thea a z deníkových zápisků Alicie, které dodávají knize na čtivosti. Jak se začalo vyvíjet víc a víc věcí tak mi pomalu začalo vše docházet, ale nebyla jsem si svými úsudky jistá,jestli je to vůbec reálné aby se to mohlo stát. Mohlo. I když jsem podobný konec a vysvětlení zápletky čekala,tak jsem tomu stejně nemohla uvěřit. Myslím, že by byl podle knihy i skvělý film/ horor.
Původně jsem chtěla dát jen 3*, ale za ten konec a zápletku musím dát 4*.

michaela.22
26.04.2020 5 z 5

Fantastický příběh s naprosto neočekávaným rozuzlením. Trošku pomalejší rozjezd neznamená úbytek na kvalitě. Naopak na konci knihy se člověk dozví, jaké maličkosti spolu souvisí. Kniha se četla velice dobře a musím pochválit krásný přebal. Rozhodně stojí za přečtení pro každého kdo má rád thrillery.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977