Druuna

Druuna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270057/bmid_druuna-35s-270057.jpg 4 204 44

Druuna série

Jedno z největších... a rozhodně jedno z nejvíce sexy děl evropského komiksu. Krásná Druuna se probojovává zničeným postkatastrofickým světem plným zrůd a mutantů, aby odhalila jeho tajemství... a dost často i sebe. Druuna patří mezi skutečně zásadní díla evropského komiksu – a to jak díky Serpieriho nádherné kresbě (která úžasně vystihuje vnadnou hrdinku i děsivý svět kolem ní), tak díky nápaditému příběhu s ekologickými motivy. Ale samozřejmě, hlavně díky překrásně Druuně, která se stala – podobně jako předtím Barbarella – sexuálním idolem a erotickým vzorem, ke kterému jsou připodobňované a s ním srovnávané skutečně existující modelky a herečky.... celý text

memphisz
05.03.2016 5 z 5

Strašně poctivé sci-fi starého rázu se vším dobrým i špatným, co osmdesátky přinášely. Kresba je úchvatná, fantazie neomezená. Scénář výpravný s dokonalou prací s postavami. A samozřejmě navíc to erotično. To vše tolik symbolizující evropské sci-fi magazínu Metal Hurlant. Slast.

Luvák
01.03.2016 4 z 5

Nápady výborné, bohužel pohřebené slabším scénářem. A kdo se u toho vzruší, není v pořádku.

borknagar
02.01.2016 5 z 5

Kultovní sci-fi se špetkou té erotiky (občas více než špetkou). Příběhově dobré, nekomplikované, kresba úžasná, Druuna holka krev a mlíko, za kterou by se každý chlap otočil. Dalo by se polemizovat o její chytrosti, ale proč? Vše vyřešila pomocí svého těla, zdárně příběhem proplula a já jsem spokojenej. Doufám, že CREW vydá pokračování co nejdříve. Na oblíbenosti Druuny poukazuje i fakt, že se prodávala neuvěřitelnou rychlostí (jak vázané, tak brožované vydání).

martinstefko
14.12.2015 3 z 5

Takže zklamání z příběhu, ale kresba to vynahrazuje. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/12/1059-druuna-65.html