Druuna

Druuna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270057/bmid_druuna-35s-270057.jpg 4 204 44

Druuna série

Jedno z největších... a rozhodně jedno z nejvíce sexy děl evropského komiksu. Krásná Druuna se probojovává zničeným postkatastrofickým světem plným zrůd a mutantů, aby odhalila jeho tajemství... a dost často i sebe. Druuna patří mezi skutečně zásadní díla evropského komiksu – a to jak díky Serpieriho nádherné kresbě (která úžasně vystihuje vnadnou hrdinku i děsivý svět kolem ní), tak díky nápaditému příběhu s ekologickými motivy. Ale samozřejmě, hlavně díky překrásně Druuně, která se stala – podobně jako předtím Barbarella – sexuálním idolem a erotickým vzorem, ke kterému jsou připodobňované a s ním srovnávané skutečně existující modelky a herečky.... celý text

Mercatino
01.09.2019 5 z 5

Jak já se bál, že to bude jenom porno a ono to mělo nakonec dokonalý metafyzický příběh. Každopádně Druuna mě dostala a co si budeme povídat, celý ten komiks čtu jen kvůli ní, protože mám o ní strach. Bezmocná, ve světě který nemá žádná morální pravidla. Celý komiks je úžasně zvrhlý tím nejlepším možným způsobem.

LuckyVagabond
15.02.2019 5 z 5

Hmm znáte ten pocit, když potkáte dívku která má nádherný obličej, krásné vlasy, perfektní tělo, líbezný hlas, je inteligentní a má milý charakter a stejně vás nepřitahuje? Je tak dokonalá, až vás to nudí? Není tam nějaká zvláštnost, která by z ní udělala vaší srdcovku?
Tak vnímám Druunu. Dokonalá kresba u které si člověk říká jak je možné že to někdo takto dokáže ztvárnit. Zajímavý, originální a chytlavý příběh, šmrncnutý erotikou tak akorát aby vás to potěšilo, ale zároveň to nepůsobilo moc lacinně. Hlavní postava je krásná, smyslná a sympatická. Svět ve kterém se příběh odehrává je neotřele originální. Prostě nemám co vytknout. Celý komiks je perfektně řemeslně zpracovaný. Ale zároveň jakoby tomu něco chybělo. Moje srdcovka to nebude. Každopádně bych se rouhal, kdybych Druuně dal méně než 5 hvězd.

OldaB
07.02.2019 5 z 5

Klasika. Serpieri je co se týká kresby génius. Scénář je trochu slabší, místy možná naivní, ale pocitově to naplňuje přesně to, co od takového komiksu čekáme.

Ládja
20.01.2019 4 z 5

Zajímavý svět, který by mohl být zajímavý i jako obyčejný román. Nádherné kresby, zajímavý příběh a prostě poklidný lehce erotický komiks na čtení před spaním.

Afilada
27.02.2018 5 z 5

Skvělé, Serpieri je velký umělec. I když chápu, že každému úplně nesedne.

tanuki
09.02.2018 4 z 5

Tento svět vypadá opravdu odpudivě. Rozpadá se, je plný kriminálníků, násilníků, hnusáků, slintajících chlípníků, vyvrhelů, podrazáků, oplzlých mutantů, nadržených vojáků a podivnou nemocí proměněných lidí, ze kterých se stávají slizcí tvorové s chapadly a touhou zabíjet a žrát, co jim přijde do cesty. Mezi touto havětí se pohybuje Druuna, která disponuje dokonalým tělem, krásným obličejem a mírnou povahou. S odíváním si hlavu moc nedělá, stejně na ní šaty nikdy nevydrží moc dlouho. Pokud chce něco získat či se k něčemu dostat, existuje pro ni prakticky jen jedna cesta. Druuna se jí nebojí. Upejpavá rozhodně není a život bere pragmaticky.

Postupem času zjišťujeme, že Druuna je pro tento svět nesmírně důležitá. Musí vykonat...něco. Sama pořádně neví, co se od ní chce. Je zmatená a neustále ji někdo manipuluje do různých situací, ze kterých se dokáže dostat jen s pomocí svého úžasného těla a pár přátel, které má. Vlastní inteligencí to bohužel nevytrhne.

To, co zpočátku vypadá jen jako perverzní příběh dekadentního autora, ale s postupem času získává obrysy dramatu, ve kterém jde o přežití celé lidské rasy. Je to příběh překvapivě komplikovaný, který odkrývá svá tajemství pozvolna a dokáže vyvolat nejednu znepokojivou otázku.

Atak
02.12.2017 5 z 5

Úžasně scény poutavý příběh, za mě jednoznačně palec nahoru.

tonysojka
04.11.2017 5 z 5

Souhalím s LennyR

FireOfFilth
16.09.2017 5 z 5

Nic moc jsem od Druuny nečekal, a o to víc mě bavila. Nejvíc se mi líbí vykreslení tohoto šíleného hnusného světa, kde vidíme spousty trubek a elektrického vedení. A samozřejmě mutantního hnusu, který je vyobrazen úžasně.
Naproti tomu kontrastuje sexuální idol každého muže, samotná Druuna. Serpieri ji vykreslil dokonale, takhle by měla vypadá ideální žena, alespoň pro mě, ale věřím že pro hodně mužů!
Příběh sám osobě není vůbec špatný a je plný nápadů, ubírá ho poměrně chudší scénář.
Jinak tuto knihu můžu doporučit každému, kdo má rád poměrně drsné scifi záležitosti a hlavně se rád koukne na úžasné ženské tělo.
Hodnotím 4,5*

LennyR
06.01.2017

Druuna přináší skvěle nakreslené erotické dobrodružství, za kterým pokulhává slabší příběh. Serpieri ztvárnil sen nejednoho muže, který se snaží čtenáři namluvit, že jde o velký příběh.
To jestli se mu to povedlo se dozvíš zde: http://bit.ly/2iM2hOr

Kapis
12.10.2016 5 z 5

Druuna je moc šikovná holka, která ví co dělat, aby přežila v úžasném postapokalyptickém světě, který stejně jako v Aldissově Nonstopu není úplně tím, čím se zdá býti. V tomto světě řádí brutální nákaza, z které jde opravdu děsivá hrůza (jako fakt, dokonce se mi o tom zdálo a vzbudil jsem se mokrý jako Druunin klín), lidé žijí jako divoši a jen nějaké to semtam vykouřeníčko dokáže Druuně zachránit krk. Ale i bez toho je skoro furt nahatá a občas neunikne kolektivnímu znásilnění, i když ne vždy je jisté, zda to není jen ve snu nebo v nějaké projekci. Tak jako tak i toto si naše kozatá, velkým intelektem neoplývající, hrdinka s dokonalou postavou dokáže užít. Místy scénář působí naivně, především, když Druuna uvažuje a lepí oslí můstky či si “to promyslí zítra“, aby se vědělo co se děje a co se chystá, ale působí to tak retro-roztomile.

Nad takovým drsným sci-fi soft-pornem s metafyzickým nádechem může zdravý hetero-čtenář pouze plesat. Opravdu povedená kombinace zdánlivě neslučitelných stylů, kdy jsem místy napětím nedýchal a místy zas bylo napjaté úplně něco jiného. Jedna velká parádička. Mistrovská díla evropského komiksu jsou vskutku tou nejlepší komiksovou sérií, která u nás vychází – a jak pěkně přibývá! V té pevné vazbě je to radost už jen kolem toho chodit. Barvy jsou také lepé vyvážené, než původní vydání 1.dílu. Jediné, co mi opět chybí, je informace, kdy vyšla původní alba poprvé. Já vím, že si to můžu dohledat, ale ty dva tři řádky navíc by tam snad nacpat do tiráže šly. Já jsem opět velice spokojen a nemůžu za míň, než za 90%.

RickyRicardo
18.09.2016 5 z 5

Druunu jsem si pořídil čistě ze zvědavosti a byl jsem příjemně překvapen. Děj je sice slabší, ale i tak mě vtáhl. Těšil jsem se až budu mít v práci padla a budu se moci vrátit k Druuně. Serpieri vytvořil nádherný kontrast krásné Druuny s odporným, rozkládajícím se zmutovaným světem. Knihu jsem přečetl jedním dechem a netrpělivě čekám na pokračování.

3DD!3
01.09.2016 5 z 5

Vizuální orgie a to nejen v přeneseném smyslu slova. Druuna je slušně řečeno jednoduchá holčina, pasivní jako většina moderní mládeže (nedělá co nemusí) a to jediné co ji dovede vybičovat k aktivitě jsou drogy a sex. Serpieri tuhle bohyni strká do světa plného rozkladu a zmaru (někdy ten rozklad a zmar strká i do ní he he) a posílá ji na cestu plnou metafyzična, snů, monster a robotů. Čas neplyne podle zákonů fyziky, smrt není definitivní a jediné na co se dá spolehnout je těsnost Druuniny štěrbinky. Sem s pokračováním.

Wheelcrusher
28.08.2016 5 z 5

Žeru Futuramu, DOOMa3, taky porno, takže asi neni co řešit... sice jsem spíš na vyzáblejší bloncku, co neni kurva, ale Serpieri je takovej mistr vesmírnej, že by Druuna jistě rajcovala můj lačnej bimbas a skutečnej mozek i v pokračování!

Asdas
05.08.2016 5 z 5

Veľmi pekná kresba , výborne gradujúci dej ,ktorý je vždy nad divákom,snové sekvencie ,dávka sexu a násilia a jeden z pilierov tejto edičnej rady máte na svete . Ps: Teším sa na pokračovanie :)

Disease
01.08.2016 4 z 5

Kdysi čtený Morbus Gravis mě jako samostaný příběh příliš nezaujal. Takto jako trilogie to funguje dobře, i když druhý díl je trochu slabší, třetí psychedelický je výborný.

Ikkju
23.07.2016 4 z 5

Boubelatá prdelka Druuny se ladně pohybuje světem na pokraji totálního úpadku, SPOILER aby se nakonec protáhla i nejužším hrdlem mezi zanikajícími čtvrtěmi světa, odsouzeného ke spojení snů (těch čistých i těch nejšílenějších) a masa, a pronikla až k základům podivné duality techniky a biologie. Kde se v tomhle spletenci narodí to, co bylo na počátku, jsem ale nepochopil, tedy snad zatím jenom tak, že nové je čisté samo o sobě...

Úžasný příběh ženy s ladnými křivkami, která dokáže ubránit tenoučkými dámskými kalhotkami svůj život, důstojnost i to nejlepší, co ještě zůstalo ve světě duševního i biologického šílenství...

LordSnape
03.07.2016 4 z 5

Druuna je kost ze staré školy a svým způsobem si dokonale umí probít cestu skrze onen hnusný svět. Ten je mimochodem vykreslen vážně skvěle a velmi mě bavily ty morálně-filosofické perličky v ději. Serpieriho nahota a násilí rozhodně není samoúčelné.

Pro mravokárce: Co je vám po tom u čeho já si v klidu masturbuju?

Rawen616
26.04.2016 4 z 5

Výborná odlschool záležitost připomínající staré béčkové filmy, kde se krví a nahotinkami nešetřilo. Scénář bohužel malinko pokulhává za naprosto geniální kresbou a Drunna jako hrdinka je...no řekněmě, že inteligence není zrovna její hlavní předností :-)

spdb
21.03.2016 4 z 5

Děj je dost pomalý. Když to u nás doma najde nějaká ženská, většinout se zmůže jen na konstatování násilí a porno. Chlapům se to povětšinou líbí. Je v tom filozofie, je v tom apokalypsa , je v tom umělá inteligence, biomechanika. Plné archetypů, strachů, traumat, perverze. Kresba precizní, je krásně vidět jak jsou křivky hlavní postavy upravovány aby ve scéně lahodily oku. Pokud vyjdou v Čechách i pokračování, určitě do nich půjdu.