Miniaturní neřesti aneb Pokoušení aforismy

Miniaturní neřesti aneb Pokoušení aforismy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48655/miniaturni-neresti-aneb-pokouseni-aforismy-48655.jpg 3 8 3

Lele61
17.04.2023 3 z 5

Jedna z nemnohých ženských autorek v téměř výlučně mužském světě českého aforismu. Dáma se smyslem pro nápad a zajímavé postřehy ze života, vyhledávající různé slovní hříčky a vtipná. Samozřejmě mezi tou spoustou aforismů se najdou i některé slabší :-) Celkově hodnotím jako průměr.

julanka
20.12.2020 2 z 5

Několik aforismů je skutečně dobrých ale zbytek nezaujal. Autorka si ráda hraje se slovy, výsledky jsou ale většinou docela šroubované a vtip samotný je slabý ("Pro patologického nespavce je utopistickou literaturou snář."). Další velká většina si dělá klasickou legraci z žen ("Útěcha pro ošklivé ženy: na každé ženě je něco pěkného ... například rukopis." nebo "Chce-li žena získat muže svoji inteligencí, předstírá, že žádnou nemá." ). Zbytek je takový nijaký, působí to prostě jak vtipy ze starých estrád, kterým se všichni smějou jen ze slušnosti ("Ženy zbožňují literaturu faktu... například rodné listy svých přítelkyň.")

krik23
06.10.2012 4 z 5

Tato dáma má u mě velkou poklonu. Jsem vděčná, že se mi její knížka dostala do rukou a ukázala mi kouzlo aforismů. Její krátké pravdy mě několikrát rozesmály i na ne zrovna vhodných místech. Takže děkuji.

humor aforismy

Zdeňka Ortová
česká, 1961
2015  73%Koukejte do výstřihů
2005  65%Miniaturní neřesti aneb Pokoušení aforismy
2007  68%Století vhodné pro ženu
2007  67%Polepšovna
1999  100%Hádej, co je to?

Kniha Miniaturní neřesti aneb Pokoušení aforismy je v