Milpardon, madam

Milpardon, madam https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54739/milpardon-madam-54739.jpg 4 24 24

Groteskní příběhy, soudničkové anekdoty z hospody, nemocnice, záchytky. Příběhy obyčejných vesnických lidí.

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Odeon

Do tretjich petuchov , 1976

rumund
03.10.2023 2 z 5

Kromě poslední povídky mě celá kniha nebavila. Já holt nějak nemám v oblibě ty bolševické spisovatele ....

druzickaster
24.12.2017 5 z 5

Povídky jsou krapet jiné, než na co jsem zvyklý. Jsou ze života, ze života v Rusku. Bavily mně, ale ty konce jsou takové zvláštní, jako by hudba skončila o jeden takt dřív. Každopádně jsem se pobavil, dozvěděl jsme se něco nového o životě a o to přece jde. Povídka ze záchytky mě pobavila fakt hodně a námět je tak dobrý, že by v pohodě stačil na samostatnou knihu. Poslední povídka je potom asi nejlepší.

Atanone
24.11.2017 5 z 5

Výhoda povídek je,že můžete začít a přestat a přeskočit a nic se neděje.
Šukšina jsem si zamilovala když nás jednou za totáče nahnali neplánovaně do kina kvůli nějaké havárii ve škole a jak jinak,musel to tehdy být sovětský film,abychom byli vychováváni i ve volném čase. A promítli nám Červenou kalinu,což je podle mě všechno,jen ne "jednosměrný" film.
Knihu těchto svérázných povídek mám z antikvariátu a než jsem ji stihla dočíst,půjčila jsem ji. Vrátila se mi skoro po 30 letech.
Takže Milpardon,pane Šukšine,že jsem si dala tak načas.Stálo to za to

vygum
26.11.2012 5 z 5

Souhlas s kapllu - chtela jsem dat 4*, ale po precteni posledni povidky nemohu jinak.

kapllu
21.03.2011 5 z 5

Všechny povídky mají dobrou úroveň, ovšem nejlepší nakonec, že? Chuť do života u mě vede na plné čáře, hlavně za ten konec..