Milovánky

Milovánky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124206/milovanky-124206.jpg 3 27 27

Bude jí brzy třicet. Nemá manžela ani super postavu a vážně uvažuje nad tím, zda by ji unesly punčocháče, kdyby se na nich pokusila oběsit. Hlavní hrdinku povídek ze skutečného života průměrné třicítky si musíte zamilovat. Její příběhy jsou laskavé, plné sebeironického humoru. Muži proplouvají jejím životem jako odstíny na paletě barev, až vytvoří jeden obraz. Milovánky. Můžete se s ní smát, soucítit, zuřit a přemýšlet. Jisté ovšem je, že se alespoň v jednom z jejích vyprávění najdete.... celý text

cori
21.08.2022 2 z 5

Podle názvu a anotace jsem si myslela, že se jedná o romantické povídky, ale jsou to vydané blogy, které mě teda moc svou myšlenkovou hloubkou neuchvátily.

viki77
30.06.2019 5 z 5

Hezké příběhy některé humorně napsané

gargamelka
25.01.2018

Anotace vypadá jako oddyhovka, ale knížka je souborem kratších povídek. Nějak mě nenadchla, nic extra teda :/

Merlinit
03.04.2015 4 z 5

Jediná z knih Moniky Petrákové, která netrpí sebelítostí a bolestínstvím a proto pro mě také jediná smysluplná - ukňouranost nemám v oblibě. Nevadí, že jde o fejetony z blogu: jednak není první, kdo své drobné práce vydal v souboru knižně a za druhé si myslím, že dosahují úrovně, která si knižní vydání zaslouží.

Šárka5875
05.11.2014 2 z 5

Tak tato kniha mě neoslovila. Příběhy bez ladu a skladu, styl psaní mě zkrátka vůbec ničím nezaujal. K autorce už se nevrátím.

Vendisek
29.08.2014 1 z 5

Krátké, na sebe nenavazující příběhy mě naprosto nezaujaly. Jednu v nich autorka líčila dobu, kdy měla přítele, pak zase neměla, pak zase najednou měla... A nikdo neví, jestli to je ten samý muž, nebo ne...
A hlavně, kniha byla na můj vkus až příliš plná gramatických chyb. Zejména nad interpunkcí by člověk zaplakal... A vrchol všeho - chyták s psaním velkých písmen ve spojení Nový rok / nový rok je obehraný už ze základní školy, takže spisovatelka by s ním rozhodně problém mít neměla :(

misi3889
19.08.2014 3 z 5

Nemůžu říct ani super ani hrůza, jen co jsem se nikde předtím nedozvěděla, tak všechny povídky jsou vlastně jen její články co psala na blog.
Tady je moje celková recenze

čohynka
05.09.2013 4 z 5

Dobře se četla, povídky mám ráda a tenhle druh humoru je mi blízký..

denniska
09.01.2013 5 z 5

Vtipné, ironické a hodně barevné. Takhle si představuju knížku pro relax, na dovolenou, nebo když má člověk dlouhou chvíli. Kratší povídky, já je četla v tramvaji při cestě do práce a fakt jsem se bavila. Všem doporučuji.

Monika Petráková
česká, 1983