Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44409/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-ahZ-44409.jpg 5 6113 6113

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současnýživot Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každýl eden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se StiegLarsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

BarushS
19.01.2013 5 z 5

Všechny tři knížky jsou super, všechny tři jsem přečetla jedním dechem. Larssona obdivuji, že dokáže vymyslet něco tak geniálního.

LuminenEnkeli
15.01.2013 5 z 5

Obložené chleby část 2. ... :D

evice
03.01.2013 5 z 5

Čte se jedním dechem, opět skvěle propracovaný příběh, neočekávané rozuzlení. Možná lepší než první díl!

Oinike
26.12.2012 5 z 5

Opet skvele. Knizka me bavila, charaktery postav na me zapusobily mozna mnohem vice nez v prvnim dile. Chvilemi jsem mela strasnou chut nektere z nich nakopnout. No a samozrejme se tesim, az se vrhnu na treti dil. :)

Katuska001
08.12.2012 5 z 5

super, jedním dechem :-), akční příběh, který čtenáře nepustí...

Selinute
10.11.2012 4 z 5

Pro mě byl první díl (před 2,5 lety) naprostá bomba. Druhý díl se mi zdá, že tošku pokulhává, ale stále je to hodně dobré čtení. S odstupem času 2,5 let po přečtení se musím přiznat, že všechny nové severské knihy srovnávám s Larssonovým prvním dílem.
A některé nové jsou hodně dobré.....

Kllarriss
07.11.2012 5 z 5

Řekla bych, že tento 2. díl byl ze všech nejlepší. Nenašlo se místo, kde bych se chvíli nudila a knihu jsem musela přečíst během dvou dnů, protože jsem prostě musela vědět, jak to dopadne...

borknagar
26.10.2012 3 z 5

Knihu "Muži, kteří nenávidí ženy" byla zábava číst. Kniha "Dívka, která si hrála s ohněm" byla na mě moc akční, méně psychologická, čekal jsem prostě od tohoto dílu něco jiného....

Jack Bauer
21.10.2012 5 z 5

Po prvním slabším dílu jsem si řekl, že další pokračování číst nebudu, ale na doporučení přítelkyně, že druhý díl je o 100% lepší jsem se k této trilogii vrátil. Hned od první stránky jsem se krásně začetl a kniha mě nepustila až do konce. Většina tu píše, že z počátku je to nuda, ale není to pravda. Já se víc nudil u prvního dílu a dvojí zfilmování také nestálo za nic.

laydee
21.10.2012 4 z 5

První díl mě nijak nedonutil číst druhý díl, až jednoho dne jsem ho nalistovala ve čtečce a pustila se do něj. Začátek trochu nic moc, ale pak to bylo jako droga. Kolik stanic v metru jsem přejela ani nepočítám a když jsem pak shlédla film tak kniha je prostě kniha. Lisbeth jsem celou dobu fandila a dost to prožívala. Třeba u scény, kdy zajmou Miriam Wu a jde za ní Paulo Roberto, tak jsem si v duchu říkala- Ty si pitomej proč nemáš nabíječku v autě?!, abys někoho zavolala a pak když se pral s tím monstrem tak to bylo: dej mu, dej mu :). Ale skončilo to tak, že třetí díl prostě čtu jedním dechem i několik hodin a pak zjistím, že je noc a já jdu za pár hodin do práce :) škoda, že není více dílů.

denuska
16.10.2012 4 z 5

Prvních 150 stran docela nuda, pak konečně rozjezd a nějaký zážitek. Za mě rozhodně horší než první- jedinečný díl. K přečtení trojky si dám určitě nějaký čas od Larssona pauzu.

Petiz
27.09.2012 5 z 5

strsne moc me v tomhle dile bavilo, jak se rozkryvala povaha a osobnost Lisbeth a tema tohoto dilu me bavilo vic nez prvni dil. Precetla jsem knihu jednim dechem. Pred tretim dilem to vsak chce prestavku. Mela jsem z knihy tak intenzivni zazitek, ze se mi i zdaly spatne sny.

Darf...
14.09.2012 4 z 5

Musím uznat, že první díl mě bavil víc...tenhle mi přišel celkově víc zmatenější a nepřehlednější. Mnohem víc postav, ve kterých jsem se občas ztrácela, ale to je spíš tím, že nejsem schopná si zapamatovat švédská jména...:-D Ale jinak kniha zase čtivá a dobře napsaná. Takže za mě 4 hvězdičky. :-)

Fidlal
29.08.2012 5 z 5

Opět pozoruhodné čtení. Hlavně ta práce se spádem textu... Omáčky není nikdy dost, když potom přijde dechberoucí mazec. Kdybychom byli masírováni od začátku do konce, efekt by nebyl takový. Pokud někoho dráždí kulka v hlavě, ať se mrkne na nějaké to video na streamu nebo youtubu. Občas lidi zkrátka přežijí svou smrt. A spisovatel si i bez toho může dělat s příběhem, co se mu zlíbí a nikdy nevyhoví představám všech.
"Do třetice všeho dobrého", říká se a já beru do ruky třetí díl.

Natalis
28.08.2012 5 z 5

Já tuhle sérii čtu od konce, tzn. od třetiho dílu, ne od posledni stránky, a totálně jsem si ji zamilovala. V životě bych neřekla, že budu mít ráda kriminální knížku :).

OldaB
26.08.2012 5 z 5

Velice čtivé, v lecčems lepší než první díl. Těším se na finále.

deynna
04.08.2012 4 z 5

Přečetla jsem skoro na jeden zátah, líbilo se, i když asi o něco méně než první díl. Napínavé to bylo, dobře napsané, jen ten závěr mi přišel už trochu překombinovaný (ve smyslu silně nepravděpodobný). Jdu do třetího :)

princesse
03.08.2012 5 z 5

Naprosto jasně lepší než první díl!!! Bez váhání. Přečteno za 4 dny a s dvouletým prckem. Nějak jsem nemohla přestat. Narozdíl od prvního dílu nehrozilo žádné "nezačtení se", které by trvalo prvních 150 stran, jako tomu bylo u prvniho dilu.
Perfektní a čtivé od prvního řádku do posledního až na trochu přehnaný konec, místy mi to připadalo už moc přitažené za vlasy. Tři střelná zranění, z toho jedno hlavy a ještě se lze "vykopat" z vlastního hrobu??? No nevím, každopádně jinak parádní čtení. Už mám připravený poslední díl a jsem moc zvědavá jaký bude a dost se na něj těším, takže za chvíli jdu na to.

KarlaP
29.07.2012 5 z 5

I když má kniha 600 stran (kéž by měla víc) a drobná písmenka začínají již skoro při horním okraji listu, není to záležitost měsíce, ba ani ne 14 dnů. Na rozdíl od prvního dílu, kdy jste se museli tak trochu přelouskat přes politické dění (ale klobouk dolu před takovými vědomostmi, pane Larssone), je druhý díl hned od začátku naprostým lapačem. To se snad ani nedá komentovat, protože je to tak ohromně strhující kniha, že... zkrátka zápletka je vynikající, Lisbeth je jedinečná a všechno je naprosto dokonale napsané. Těším se na poslední díl. Jinak... z filmu doporučuji spíš švédskou verzi než americkou.

PS: Doporučuji si na knihu vyhradit cca jeden týden, kdy si zahrajete na špinavce - zavřete se doma se zásoby jídla a vůbec si nic nedělejte z toho, že nemáte čas se jít ani osprchnout. ;-)

Ctibi
29.07.2012 5 z 5

Dostal jsem ji jako dárek, a začetl jsem se tak že jsem četl všude kde to šlo, líbilo se mi to a to nejsem fanda detektivek.