Našeptávač

Našeptávač
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/bmid_naseptavac-ucq-415299.jpg 4 702 702

Mila Vasquez série

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il suggeritore , 2009

alibaba72
18.10.2021 5 z 5

Zajímavé čtení to bylo, pravdou je, že mně to chvilkama připadalo překombinované a závěr jsem čekal větší, ale i přesto jsem se rozhodl dát plný počet hvězdiček, protože jako celek mě kniha fakt bavila a vlastně vše bylo vysvětlené a už mám doma i další díl, tak se těším :-)

Floral_woman
16.09.2021 5 z 5

Já musím říct, že jsem knihu od začátku četla s nadšením, moc mě bavila skoro až do konce. Jen právě ten konec trošku zklamal, čekala jsem asi více "velké finále". A je pravda, že chvílemi jsem se musela zamyslet, abych se v příběhu neztratila. Líbilo se mi, jak autor detailně popisoval podrobně místa činu a myšlenky vyšetřovatelů, čímž mě skvěle vtáhl do děje a neměla jsem problém se bezhlavě začíst :).

Jenny46
30.08.2021 4 z 5

Tak ani nevím jak se rozhodnout - ze začátku jsem se nemohla začíst, postupně se příběh rozjíždí, nečekané zvraty a přišlo mi něco nereálné, překombinované. Vyzkouším ještě další díl 3,5*

Majuš333
29.08.2021 odpad!

Vzdala som to po 1/3-ne knihy... Môj čas si zaslúžia iné knihy, ako takéto nezáživné čítanie...

SimonaP
27.08.2021 2 z 5

Knížka mě moc bavila asi do strany 350. Pak začala být překombinovaná a nesmyslná. Škoda. Mé pocity z knihy přesně popsal čtenář2846.

Pedro69
20.08.2021 4 z 5

Na můj vkus příliš překombinované.

aishimizu
17.08.2021 5 z 5

Mně naopak začátek přišel nudný a postupně se to rozjíždělo. Občas jsem se musela zastavit a popřemýšlet, myšlenky ucelit, aby to dávalo smysl. A to mě taaak baví:)

Annkag
17.08.2021 3 z 5

Rozběh byl fakt skvostný....někde po půlce mně kniha místama nudila a já jsem se musela přemáhat....
A konec byl zvláštní.Takový nevysvětlený, neucelený,otevřený....
Uvidím či si přečtu pokračování.

Danago
16.08.2021 4 z 5

Velice zajímavá zápletka, ale až moc propletená. Možná méně by tady znamenalo více, ale mě knížka dost bavila . I když konec mě trochu zklamal. Je dost zvláštní, ne úplně dokonalý. Určitě zkusím i další díl této série.

Ája373
14.08.2021 4 z 5

Jsem taková rozpačitá z toho, protože kniha má spoustu zajímavých nápadů, ale i spoustu nedokonalostí.
Pořád se tam něco děje, já za sebe můžu říct, že jsem se u toho ani trochu nenudila v žádné části knihy. Způsob, jakým ale bylo napětí dosaženo, mi ke konci úplně nesedl, protože to bylo až příliš předimenzované a těžko uvěřitelné. Vrahovy schopnosti jsou vlastně založeny převážně na náhodě a štěstí, než na pečlivém plánování, ačkoliv to tak nevypadá, pozornějším a přemýšlivějším čtenářům to neunikne.
Závěr jako takový byl skvělý a byl by mnohem lepší, kdyby k němu nevedla taková spousta překvápek, ačkoliv některá tam za mě sedla perfektně, jiná si klidně autor mohl odpustit.
Nevím, jestli autor plánuje druhý díl, každopádně by si to ten příběh zasloužil, protože zatím je to vlivem všech těch zápletek dost nedotažené.
Kniha mě nicméně opravdu bavila a jsem rozhodnutá si přečíst i jiná autorova díla.

Calibra
05.07.2021 4 z 5

15/21 Začátek velmi slibný, ale jak už tu bylo párkrát zmíněno, ke konci kniha slábne a odbočky v knize mi přišly bez potenciálu. Ovšem , jak to dal bude s Milou, to si ráda přečtu.

papajapa
27.06.2021 5 z 5

Ze začátku mi trvalo trochu déle se zacist a zorientovat v postavách, ale pak uz se to četlo samo. Některá odhaleni byla šokující, které jsem opravdu nečekala. Určité stoji za to přečíst a nenechat se odradit množstvím stran.

moudivlacek
23.06.2021 5 z 5

Tak to tedy byla jízda, klobouk dolů!!! Sice jsem ze začátku měla chuť knihu odložit, ale stačí vydržet prvních pár stran a pak se příběh lidských dramat rozjede a skončí až na posledním slovu! Hlavní hrdinka pátračka po ztracených dětech Mila je zvána k vyšetřování zmizelých děvčátek do týmu mordparty. Nejen že se rychle přizpůsobuje, ale stává se i plnohodnotným členem týmu. Každopádně kniha u mne vyvolala chvění, brnění, žaludek na vodě, ale také i touhu dobrat se pravdy. Skvělý psychologický thriller. Tohoto prvního setkání s autorem nelituji a jsem zvědavá na pokračování. Knihu doporučuji.

janastok
09.06.2021 2 z 5

Docela slibný začátek, ale pak děj začal být neuvěřitelný a následoval rozplizlý, divný konec.

Germaina
02.06.2021 4 z 5

Tak nakonec jen čtyři hvězdy. Myslela jsem, že jich dám pět, vzhledem k tomu, že jsem se po dlouhé době u knihy bála - ve věži sirotčince to byla vážně hrůza, ale odfláknutý a těžko uvěřitelný konec mě zklamal.

astra3
26.05.2021 3 z 5

Moc překombinované. Zdlouhavé. Další od autora číst nebudu.

skipiii
21.05.2021 4 z 5

Rozhodně zajímavé,čtivé,napínavé, námětově zas něco nového a neokoukaného,ale možná přeci jen maličko překombinované. I tak určitě stojí za přečtení

aktak1203
21.05.2021 5 z 5

Detektivka, co mě hodně bavila, chytla mě už od začátku a do konce nebyl ani náznak, kdo by mohl být vrah. Nebudu spoilerovat :). Takže jen za mě doporučuji. Jen bych chtěla upozornit, že se nevymyká trendu hodně drsných vražd, někomu by to nemuselo sednout.

martina2540
20.05.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá, určitě si přečtu i další od autora.

GYROTOURBILLON
20.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila , plně souhlasím s Duchoslp. Pokračování s Milou Vasques v druhém díle, též dám. Je to sice román , ale dle DC. se vraždy takhle podobně staly. A i spoustu zajímavých myšlenek a postřehů o rodičích, rodinách a dětech, kniha obsahuje. Věta , že se lidi zajímají jen a jen o sebe a nic jiného , je bohužel pravdivá... Kdo v dnešní době aktivně zareaguje na hlas cizí prosby o pomoc ?
Obzvlášť ve večerních či nočních hodinách.