Mikuláš Černák

Mikuláš Černák https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53714/mikulas-cernak-53714.jpg 4 15 4

Príbeh jedného ľudského osudu, ktorý je v krátkych dejinách Slovenska ojedinelý a hrozivý, zostavil Dávid Kičin. Život Mikuláša Černáka od jeho narodenia po odsúdenie na výnimočný trest odňatia slobody – doživotie. Mikuláš Černák v zrkadle unikátnej mozaiky rozhovorov s Gustávom Murínom, kde hovorí on sám a ďalší, ktorých priviedla profesia k jeho prípadu.... celý text

LordByron
12.09.2021

Polka knihy sú iba rozhovory (sČernákom, Lučanským, Lipsicom..) a polka chronológia hlavných udalostí.
Nie je to zlé, ale čakal som niečo iné..

Dera
20.05.2019 5 z 5

Devadesáté léta na Slovensku a boss Mikuláš Černák. Po revoluci policisté ještě neměli koule a hlavně nebyli připraveni na do té doby neznámou trestnou činnost jako například výpalné, vydíraní a další. Toho patřičně využili zlí hoši po celé zemi. Většinou nevelké inteligence ale zato s pořádným hladem po penězích a patřičnou porcí různé sociální patologie a psychopatismu. Uřezat někomu hlavu a vystavit ji na veřejném místě svědčí o tom, že tito pánové moc strachu z policie neměli. S největší pravděpodobností někteří spolupracovali se slovenskou informační službou, která je využívala na špinavou práci a tím jejich sebevědomí ještě narůstalo. Každopádně konkurenční válka, zrada a paranoia to vše jejich řady notně prořídlo. Drtivá většina z této éry je po smrti, nebo ve vězení do konce života.

Jodgo
08.03.2017 3 z 5

Velmi putava je prva tretina knihy, kde su podrobne opisane (nielen)Cernakove vyciny od uplneho zaciatku az po prve uvaznenie. Od tej chvile je zvysok knihy uz len prepis sudnych pojdenavani, ktore sa tahaju do dnes a to uz zdaleka tak putave nieje, naopak to pre mna bolo dost ubijajuce a neprehladne. Kniha sa miestami opakuje, ked najskor opise tu ktoru vrazdu, neskor je popisovana pocas sudneho pojdenavania a nasledne znova pri odvolavacom procese. Mimochodom zaujimalo by ma, kde autor prisiel k tomu, ze skutocnosti ohladom Cernakovho vycinania sa stali prave tak ako ich opisuje, ked ani vysetrovatelia a sudy dodnes s urcitostou nevedia co vlastne spachal a nespachal.

VladimirTetur
16.12.2015 5 z 5

Kmotr Mrázek je fajn čtení, ale toto je masakr! Reálie slovenského podsvětí byly o dost ostřejší než ty naše a tomu odpovídá i obsah knihy. Přesah do spousty případů nevyřešených dodnes, ze kterých mrazí.

Svého času se Černák kasal tím, že zabil víc lidí než rakovina. Až se mě nechce věřit, že dokázal takhle existovat sám bez pomoci státu. Kde byla rozvědka? Byla slovenská mafie nachystaná předem do akce v případě balkanizace střední evropy? Brrrrr. Raději nevědět a chovat se nenápadně.

slovenská mafie

Autoři knihy