Mikeš

Mikeš https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96534/bmid_mikes-N1K-96534.jpg 5 720 720

Nesmrtelná knížka, kterou si zamiluje každý, kdo přečte prvních pár stránek. Jen málokdo z vás neslyšel o Mikešovi. Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš, později i roztomilý Nácíček. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem.... celý text

ijcro
02.02.2021 5 z 5

Je to báječná knížka jako vzpomínka na mé dětství. Je tam všechno! Příběh, milí lidé, rozverná mluvící zvířátka... Tak nechápu, proč to moje děti nechtěly číst? Jo, je tlustá, ale je napsaná ohromě přívětivým jazykem! A navíc, ty nesmrtelné, ale naprosto charakteristické ilustrace! Byla supr tehdy a je supr i dneska! Já rozhodně doporučuji ostatním nejen díťatům ;) když svým už nemůžu vůbec nic...

Pivka1
16.01.2021 5 z 5

Nejkrásnější knížka mého dětství. Vždycky jsme potom doma museli mít černé kočky, ale žádnou jsem mluvit nenaučila :-(.

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Klasika všech klasik.

vaclav3708
11.01.2021 5 z 5

Nejkrásnější kniha mého dětství! Přečtena vícekrát.

Wasdy
24.11.2020 3 z 5

No mě to docela bavilo ale četla jsem to opravdu dlouho. : )

ViolettaCh.
17.11.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem - stejně jako řada dalších dětí - v dětství milovala. Kouzelné příběhy zvířátek z Hrusic doprovázené krásnými ilustracemi. Právě podle vzoru Mikiho se každý náš černý kocour musel jmenovat Mikeš, ale bohužel ani jeden z nich se nenaučil mluvit.

janina66
17.11.2020 5 z 5

Nádherná nesmrtelná kniha s krásnou ilustrací Josefa Lady.

Rozmarýna Rozm
14.11.2020 5 z 5

Jako dítě jsem ji milovala. Četla nám ji učitelka ve škole. Rodiče mi ji nekoupili, v knihovně byla pořád vypůjčená. Dlouho jsem se v pořadníku v knihovně načekala. Kupuji ji na vánoce vnukovi a těším se, že se mu bude líbit.

Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

LillyM.
21.10.2020 5 z 5

Příběhy kocourka Mikeše jsou milé, hezké a ulehčující, prostě krásné. Moc ráda bych se do takového příběhu sama dostala, vystupovala jako hrdina z Hrusic, kam bych se moc ráda podívala:-)

Knihomolka506
16.10.2020 5 z 5

Dobrodružství jednoho kocourka, který není jako ostatní. Naučil se mluvit! A spolu s ním jeho zvířecí kamaradi. Pro někoho, kdo to čte poněkolikáté to je krásný příběh o zviratkach a životě na vesnici, ale pro někoho kdo to čte poprvé to je něco tak nového a napínavého, že nezačne číst hned další knihu, ale příběh dočte do poslední stránky. Do černého a mluvčího kocourka jsem se asi zamilovala ♥️ Moje poprvé ♥️

qwerb
06.10.2020 5 z 5

Kniha, která se neomrzí. Je skvělá a může ji číst dospělý člověk i malé dítě. Kolik generací na ní vyrostlo a pořád baví. Josef Lada je skvělý. Malíř i autor.

jprst
04.08.2020 5 z 5

Uložena v naší knihovně čeká na další, už čtvrtou, generaci a jsem přesvědčen, že i té se bude líbit.

Aleh
29.07.2020 5 z 5

Úžasná vyprávění Josefa Lady o kocouru Mikešovi z Hrusic a jeho dobrodružstvích, která zažil na cestách. Nesmím ztapomenout i na další zvířátka - Pašíka, Bobše a Nácíčka. Vyprávění jsou určena pro ty nejmenší děti, jsou doplněna krásnými ilustracemi. Kniha by neměla minout žádné malé ditě a měla by zůstat v domácí knihovně i pro další generace dětí.

Monika1717
17.07.2020 5 z 5

První díl je super čtení. Druhý jsem už ani nedočetla. Mikeš, ten toho uměl. Mluvil, chodil po zadních a přední tlapky používal jako ručičky. V Hrusicích u ševců měli asi nějakou zázračnou vodu, protože mluvil i kozel Bobeš a prase Pašík. A dokonce i kocourek Nácíček, ten ale trochu šišlal. A jak byla zvířátka rozumná,šikovná a pracovitá. Leckteré děti by si z nich mohly vzít příklad.

Zdeniczka
12.06.2020 5 z 5

Ladovy knihy jsou prostě dokonalé, co k tomu říct víc? Mikeš je jedna ze stálic v naší knihovně. Už jako malá jsem tu knihu milovala. Díky Mikešovi jsme si s rodiči a sestrou několikrát zajeli do Hrusic na výlet. Myslím, že je na čase tam vzít i své děti, aby poznaly místo, kde se vše odehrávalo. :)

Kajami
22.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha :)

Greenfingers
16.05.2020 5 z 5

Knížky Josefa Lady jsem četl jako dítě a později pak také svým potomkům. Všem se nám hodně líbily a Mikeš byl prostě jednička.

freejazz
16.04.2020 5 z 5

jedna z mojich obľúbených knižiek. fakt, že som po niekom zdedil šalátové vydanie, mi vôbec nevadil.
a to som dlho netušil, že Lada napísal aj ďalšie knižky...

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Taky výborná knížka mého dětství kdy mi ji předčítala maminka,pak jsem ji předčítala já svému synovy.Ten si ji hodně zamiloval a když byl nemocný tak se vytáhla s knihovny aby mu to stonání lépe utíkalo...Počítač jsme totiž raději neměli ,ten jsme koupili až synovi bylo 11 . let.Dětství prožil čtením knížek...