MIDAS aneb Vzkříšení těla

MIDAS aneb Vzkříšení těla https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136035/bmid_midas-aneb-vzkriseni-tela-Ex3-136035.jpg 4 10 3

MIDAS – Molecular Integrating and Digital Assembling System, je zdánlivě zastaveným projektem NASA. Jeho posláním je vyšetření aktuálního problému – biogenetická tvorba umělé inteligence. Tajná výroba kopií význačných vědců se stává nejen výborným byznysem, ale také krutým bojištěm v prostředí tajuplného Drientu. Nejlepší muži soukromých i státních bezpečnostních agentů jsou figurkami na šachovnici, kde výhra je život, ale prohra utrpení a bolest opakované smrti. Románu byla v Německu udělena Cena Kurta Lasswitze. Obsahuje také: Rozhovor vydavatele s autorem; Bibliografie autora.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Virgo

Midas oder Die Auferstehung des Fleisches , 1989

ludek.n
15.07.2019 3 z 5

Základním tématem sci-fi románu MIDAS je oblíbené a poměrně často používané téma klonování lidí, k němuž německý spisovatel Wolfgang Jeschke přidal prvky vysokooktanového špionážního thrilleru a celé to pak zabalil do slušivého orientálního kabátku. Příběh je veskrze jednoduchý, a i když se ke konci lehounce zamlží, je stále dobře čitelný a běží ve vymezených kolejích bez velkého otloukání se o mantinely. Na druhou stranu však také nenabídne čtenářům mnoho vzrušení. Dějová linka bohužel nemá žádná skrytá tajemství a vždy, když už se zdá, že alespoň její akční složka se rozběhne k nějaké ostřejší konfrontaci, zničehonic se zploští a podivuhodně usne. Z průměru to nevytáhnou ani postavy. Na nějakou složitou psychologii nebo profilování rovnou zapomeňte. Jednotlivé charaktery jsou jen tak lehce nahozeny, a přestože nás většina z nich provází od první do poslední stránky, mnoho se toho o nich nedozvíme. A když už některá zemře, nemusí nám to být líto, neboť tady vždy ještě může být nějaká ta zapomenutá kopie. Jeschkeův MIDAS se spíše než do klubu intelektuálů v drahých oblecích hodí do otrhaného batůžku na koupačku k rybníku.

B4LU
13.12.2017 5 z 5

Jedna z úplně prvních SF knih, ke kterým jsem se dostal. To, co mi tehdy připadalo jako poměrně složitý příběh, mi už dnes tak složité nepřipadá, nicméně značnou působivost knize připisuji dodnes. Černý trh s kopiemi lidí? Tomu říkám nápad! .

Nahnilaruka
09.05.2015 4 z 5

Tahle knížka ve mě vyvolává rozporuplné reakce, asi jsem od ní očekával trošku něco jiného... Přijde mi, že autor nedokázal z námětu vzkříšení těla využít celkový potenciál. Jeho styl je lehce průměrný, nenadchne ale ani neurazí. Autor nijak zvlášť neprokresluje charaktery ani okolí a nechává do jisté míry na čtenáři, jak si postavy představí. Dějová linka je nevyrovnaná, ale občas se najdou dějové zvraty, které jsem neočekával.

Mrzí mě, že se autor nevěnoval podrobněji problematice kopírování těl, že nezašel hlouběji. Mohlo vzniknout daleko více zajímavých situací než nekonečné cestování Kirka a Andrewa po zemích třetího světa. Přišlo mi spíše, jako kdyby právě to cestování bylo tím hlavním a sci-fi byla jen omáčka k tomu, aby se vlk nažral a koza zůstala celá :D. Za mě 70%

Wolfgang Jeschke
německá, 1936 - 2015