Mick Jagger – jeho vlastními slovy

Mick Jagger – jeho vlastními slovy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108609/mick-jagger-jeho-vlastnimi-slovy-108609.jpg 4 4 1

Pozornost médií se vždy soustředila na Micka Jaggera jako na leadra Stones, rebela, playboye z vyšší společnosti a v neposlední řadě jako na legendárního rock 'n' rollera. Během těch let odpověděl téměř na každou otázku, kterou si zvýdavý tisk dokázal vymyslet. Svůj životní příběh vyprávěl v mnoha obměnách a vyjádřil své názory téměř na každé téma. Z tohoto obrovského bohatství materiálu Barry Miles vybral citáty, které vyprávějí životní příběh Micka Jaggera a vyjadřují jeho názory jak na rock, tak na rock 'n' rollový životní styl. Jsou vybrány ze všech období jeho kariéry, pocházejí z více i méně známých časopisů, především rockových časopisů USA i Velké Británie, které vycházely tak krátce, že je lidé možná nikdy nečetli. V několika málo případech jsou citáty vybrány z rozhovorů, které nebyly dosud publikovány.... celý text

Literatura naučná Hudba a zpěv
Vydáno: , Champagne Avantgarde

Mick Jagger - In His Own Words , 1982

Ivan F
24.01.2023 4 z 5

Textu v knihe moc nie je, avšak aj z toho, čo Mick od roku 1943 do roku vydania knihy v 1982, teda za 39 rokov svojho života povedal, možno zobrať ako pohľad do života človeka, ktorého poriadne poznačilo prostredie, v ktorom sa pohyboval. Takže dostávame obraz človeka, ktorý takisto ako mnohí iní pred ním, ako aj po ňom, verí vo svoje nehynúce ja, v mnohom si protirečí, v niečom prifarbuje vplyv kapely, ktorej je spevákom, nemá problém vyjadriť sa neúctivo o všeličom a všelikom - skrátka typický syndróm človeka, ktorý si myslí, že je viac ako iní, hoci to popiera. Kniha nie je autobiografia, je to len zbierka rozhovorov, ktoré sa konali ktovie kedy a kde - tieto informácie v knihe nie sú. Ako celok je to nesúrodé, no dáva nám to obraz o človeku, ktorého mnohí možno nepoznali alebo naňho zabudli, no pre mňa nepočúvateľná kapela v roku 2011 vydala pieseň, ktorá Micka priniesla opäť do sveta - aj s jeho pohybmi.

Knihu sa dá prečítať tak za cca dve hodiny, zvyšnú pol hodinu som si prezeral čierno-biele fotografie zachytávajúce atmosféru dôb spred viac ako pol storočia. To bolo na knihe to najlepšie.