Mezerovitý plod

Mezerovitý plod https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418424/bmid_mezerovy-plod-TWW-418424.jpg 4 24 24

„Mezerovitý plod“ je prvním příznakem nákazy včelstva. Napadený úl, domov, do nějž se vkrádá nemoc a smrt. Hrdinka stejnojmenné prózy Veroniky Šikulové prožívá nelehké období: její milovaná matka umírá, manžel se proměnil v cizího podivína, dospívající syn se od ní odpoutává. Ona sama stárne a neví, jak dál. Přesto je její vyprávění plné barev a drsného humoru; vzpomíná na dětství a mladá léta, přidává příběhy postav z široké rodiny i sousedů z rodné Modry. Vzniká tak kniha, v níž jsou představeny všechny podoby citu, čistý a hluboký proud vyprávění, který vtáhne každého čtenáře.... celý text

Novely Literatura slovenská
Vydáno: , Větrné mlýny

Medzerový plod , 2014

taikatalvi
13.07.2016 5 z 5

Veronikine knižky sú krásne, plné citov, emócií. V tejto knihe spomína na svoju mamku. Zážitky sa mi veľmi páčili, pri čítaní knihy som si spomenula aj na svoju babku, pri časti "čit, je tu mucha" som sa smiala veľmi, oživilo to moje spomienky :)

"Život je smrteľná diagnóza."

Kniha vyhrala Anasoft litera

Sourire
11.01.2016 5 z 5

"Každú drobnosť, všetko smiešne alebo smutné, čo zažije či začuje na ulici, v robote alebo v autobuse, všetko hneď zavolá mame. Zastaví sa u nej ráno, keď ide do práce, aj poobede, keď sa z nej vracia."

Kniha pozliepaná z tisícok drobných zážitkov, pocitov a spomienok. Vtipných, úsmevných, ale aj smutných a drsných. Rovnako ako život. Napísaná krásnym jazykom, s ľahkosťou a priamo. Veronika vás v nej bude sprevádzať po Modre a Pezinku, pôjdete s ňou do nemocnice za mamou, vezme vás k sebe do práce, na burzu starožitností na Červený kameň, k babičke do Bernolákova, ale aj do Benátok či Oxfordu.

woodydoo
23.03.2015 5 z 5

Všetky odtiene života, aj tie sladké, aj tie trpké zachytené v tejto knihe, dokážu chytiť za srdce.