Město ze skla

Město ze skla

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167988/nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 4.61397

Nástroje smrti (3.)

City of Glass (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

angelbooks
předevčírem

No konečně! :D
I když by mi klidně v sérii stačily 3 díly, jsem ráda, že se autorka pustila do dalších třech dílů :D.
Knize nemám co vytknout, možná chování některých postav, ale to jsou jen maličkosti.

MadamC

Je vidět, že tento díl měl být původně zakončení celé ságy. Alespoň jsem si mohla dát pauzu mezi díly. Krásně dopadl a je mi jasné, že ne na dlouho...:D

Adriana21

Třetí díl se mi moc líbil. Bylo super, že se odehrával v Alicante :) Krásně ukončeno, jen (Spoiler) smrt Maxe mě mrzela a jsem zvědavá, jestli se v dalších dílech ještě objeví něco s Jonathanem, když nenašli jeho mrtvé tělo.
Jinak super čtení :)

kacenka7206

Parádní díl. Jak to dopadlo mezi Clary a Jacem mě uklidilo. :D fakt super :)

Karoli282

Tenhle díl mě velice mile překvapil. Předčilo to mé očekávání, mnoho věcí se objasnilo.
Sebastian byl výtečný herec. Kdo by mu nevěřil...
Jace se konečně dozví pravdu o svých rodičích.
Poslední scéna Sebastiana s Jacem byla poutavá.
A jsem tak ráda, že si to Alec vyjasnil s Magnusem. Uvidíme, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet.
Teď mi nezbývá nic jiného, než přejít k dalším dílům a doufat, že mi to nezkazí celkový dojem ze série Nástroje smrti.

misamiska

Wow. Perfektní kniha plná zvratů. Perfektní konec. Už teď se těším na další knížku ze série.

Arya26

Město ze skla se mi zatím nejvíc líbilo z prvních tří dílů smrtících nástrojů. Jde vidět, že všechny naše postavy prošly od prvního dílu velkou přeměnou a chovají se podstatně jinak než na úplném začátku. V prvních dvou dílech jsem moc nemusela Simona, které se ale v této knížce úplně úžasně zachoval, překvapilo mě že se choval hrozně hrdinsky. Musím mu dát palec nahoru. V této knize se defakto uzavřelo hlavní téma příběhu - dostat Valentýna, a tak jsem zvědavá, jakým způsobem bude vyprávění pokračovat. Taky se pěkně vyřešil vztah Clary+Jace, jsem za to ráda, prostě k sobě patří. K části, kde si lovci hledali své spolubojovníky z řad podsvěťanů, mě napadá jen jeden komentář - Dobře ty Aleku :D !
Tuto sérii vážně miluju a netuším co budu dělat po jejím dočtení!

ufounek173

Celou sérii jsem po čase přečetla dvakrát a spoustu věcí a momentů jsem zapomněla nebo si je pamatovala kapku jinak,ale bavilo mě to i podruhé,za čas to zkusím potřetí :).Teď hltám Pekelné stroje a netrpělivě čekám až se dozvím,kdo že je to Zachariáš a kočka Magnuse.

PeťkaW.

Musím se přiznat, že by mě zpočátku rozhodně nenapadlo, že mě tahle série tak nadchne. Opravdu výborně se čte, jsou tu zajímavé postavy, příběhy i světy. Hlavní hrdinka mi sice občas lezla krkem, ale dalo se to přežít. U posledního dílu mě trochu mrzelo, že byl tak průhledný (ne, že by předchozí díly nebyly, ale nebilo mě to tak do očí). I přes to se tu našlo několik zvratů, které překvapily. Není to rozhodně nejlepší fantasy, jaké jsem četla, ale času stráveného četbou rozhodně nelituju a je možné, že se ke knihám v budoucnu ještě i vrátím.

dancadragneel

Myslím, že třetí díl této série je asi nejvydařenější, ale i přesto měl své chyby. U knihy jsem se zasmála a občas i překvapila a upřímně jsem si díky třetímu dílu zamilovala Magnuse a Aleka. Jestli se však vrhnu na další díly, to jest záhada.

Evisis

Velmi napínavá kniha, která se čte skoro sama. Těším se na další díl.

Viky00

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

agentka7908

podle mě všechny knihy byli celkem fajn

ewi

jedna z najlespich YA serii, ktore som citala, putavy pribeh, sympaticky hlavni hrdinovia, primerana davka romantiky, akcie i humoru, velmi dobre napisana...urcite sa k nej casom opat vratim...

Ladiva

Tretí diel je vyvrcholením celej dejovej línie. Dobre napísané veľké finále, v ktorom je naznačené možné pokračovanie príbehu. Zatiaľ však všetko dopadlo dobre, tajomstvá boli odhalené a hrdinovia našli (na chvíľu) kľud. Kniha sa opäť veľmi dobre čítala, hoci dej bol miestami trochu predvídateľný, ale napriek tomu pútavý. Viem, že séria má pokračovanie, ale ja si v tejto chvíli dávam od nej pauzu.

wesulle

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

Ivulka90
23.11.2016

Závěr trilogie - no, upřímně, některé události se daly předpokládat, jiné byly vcelku překvapivé. Nemůžu - vhledem žánru - hodnotit uvěřitelnost, ale nebylo to špatné.
Jsem člověk, který neodkládá rozečtenou knihu, proto jsem se rozhodla, že sérii přečtu celou. Jsem zvědavá, co přinesou další díly.

orangerose
22.11.2016

konečně ji mám v knihovničce- konečně vlastní :D

přečetla jsem jí znovu :)

Magič
02.11.2016

Výborný, strhující třetí díl nástrojů. Mělo to v sobě všechno. Napětí, spád příběhu, lásku, strach... Příběh je tak skvěle zamotaný, že jste na konci i rádi jak se to snadno rozmotalo. Sice je to na konci takový menší předvídatelný happyend, ale ničemu to nevadí. Rozhodně doporučuji !

Aaliyan
02.11.2016

Mortal instruments mě ani třetím dílem nezklamaly, za mě to bude pořád asi něčím jedinečný příběh, který stojí za to. Styl psaní není nijak závratný, občas se v knize nudím, to je fakt, ale ten příběh je něčím odlišný, neustále se omílající tematika upírů nebo obdob Hunger games tady není, je to originál. Za to ty hvězdičky.

RiverSong
22.10.2016

Nejlepší díl ze série, skvělý závěr. Tahle série rozhodně stojí za to.

bookholic
15.10.2016

Epický díl! Nemohla jsem od něj odtrhnout oči. Určitě zatím nejlepší díl ze série! Cassandra Clare opravdu umí psát.

eva4036
03.10.2016

Můj nejoblíbenější díl z celé série, i když jsem měla chuť Jace ze začátku knížky něčím přetáhnout.

SnowCat_5
30.09.2016

Co se týče děje, tak naprosto super, má spád i napětí, co se ale tyče vztahů, tak to mne už trochu přestává bavit. Čím více čtu, tim více dokážu předvídat vztahy. Nemyslím si, ze to bylo potřeba, ale možná je to i tím, že už nejsem prioritní cílová skupina.

Flower081
25.06.2016

Ačkoli předchozí dva díly mě moc nezaujaly, tenhle rozhodně předčil všechna má očekávání. Nevím čím to, ale mírná rozvleklost a popisnost mi u Města ze skla narozdíl od předchzích dvou dílů vůbec nevadila, hltala jsem každé slovo. Díky tomuto dílu se chystám přečíst si i následující.

svobonís
11.06.2016

Mám pocit, že kniha dosáhla takové dokonalosti, že už na ní nejde co zlepšovat. Určitě zatím pro mě nejlepší díl z celé série.

PandaKombajn
15.05.2016

Přečetla jsem to a díky bohu! Celou dobu co jsem to četla a byla jsem s kamarádkami a třeba bylo něco s Clary a Jacem tak jsem provolávala „Incest je na spadnutí lidi!". Díky bohu že se to tak vyjasnilo a že Jace a Clary … však víte. Jinak to byla úžasná kniha a při epilogu jsem se fakt tvářila šťastně jak debil. (Jo a jinak komu taky královna zakletého dvora připomíná trochu Cersei Lanister? Možná jsem jen debil)

Babouš
13.04.2016

Pro mě zatím nejlepší ze série Nástroje smrti. Clareová konečně naplno rozehrává bitvu mezi Lovci stínů a Valentýnem, postavy řeší svoje problémy (Alec a Jace, Clary se Simonem, Magnus, Isabelle), ale přitom mají prostor ukázat, jak jsou badass. Ačkoliv se mi nelíbilo zasazení děje z New Yorku do Idrisu, ten svět autorka vykreslila dobře a kniha má atmosféru ticha před bouří - a bouře nakonec skutečně přichází.

noral
09.04.2016

Na můj vkus moc předvídatelné, ale jinak nebyla špatná.

MAXA71
03.03.2016