Město snů

Město snů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478253/bmid_mesto-snu-Luu-478253.jpg 4 34 13

Město snů série

Sága rodu Caldwellů série

1. díl

První část třídílné ságy rodu Caldwellů, která vypráví o počátcích Kalifornie od San Franciska až po Hollywood v letech 1898 až 1926, o osudu bohaté rejdařské rodiny, zrodu éry němého filmu, a především o jedné velké lásce.

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Stadt der Träume , 2019

milena9798
14.02.2024 3 z 5

Tak tak jsem doklopýtala do konce. Dám šanci ještě 2. dílu.

emilieselden
20.11.2023 4 z 5

Velmi slibný začátek historické ságy z počátku 20.století v Americe. Sledujeme zde osudy jedné bohaté rejdařské rodiny a zároveň rozvíjející se filmový průmysl. Na pokračování se těším.

Buchtičkajani
28.08.2023 3 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Později příběh dostal spád a celkem dobře se četl Uvidíme, jak bude příběh pokračovat.

Jenny46
06.08.2023 3 z 5

Nadšeně jsem se pustila do čtení knihy, je to pár týdnů zpátky a nemohla se nějak začíst asi nebyl správný čas nebo mě příběh až tak nebavil a odložila asi ve třetině...
Znovu se vracím a pokračuji, ale stejně mě kniha nesedla, takový průměr bez emocí, některé pasáže nudnější...
Uvidím jestli dám šanci pokračování...

Szilvia1
05.06.2023 5 z 5

První díl rodinné ságy vypráví střetnutí dvou lidí ještě když byly malí,ale pak jich osud odvál od sebe aby po rocích se zase střetli a vzplála mezi nimi dechberoucí láska.Láska,kterou lidi kolem sebe nechtějí aby se rozvinula a která se ale rozvine a žene jich do neštěstí.Příběh končí u jejich vztahu která taky končí,ale i začíná něco dobrého.Už se těším na druhý díl.

kika 13
27.03.2023 5 z 5

A tak jo začetla jsem se a budu pokračovat v sérií.

Péťa86
17.03.2023 4 z 5

Dostala jsem druhý díl od manžela, nečekala jsem dlouho a přišel i díl první. Z počátku jsem byla ke knížce spíše skeptická, ale těšila jsem se, až jí otevřu, četla se mi krásně. Příběh byl vsazen mezi reálné události v San Franciscu do zemětřesení v roce 1906, kterým knížka končí. Těším se na další díl, jak budou pokračovat osudy hrdinů.

boeink
12.02.2023 3 z 5

No...dočetla jsem, ale nadšená nejsem.
Děj se točí střídavě kolem bohaté dcery rejdaře a obyčejného, ale cílevědomého průkopníka kin v San Francisku. Jejich cesty se přibližují, střetávají a zase vzdalují, přesně podle očekávání. Nijak zvlášť mě ale jejich míjení a opětovné shledávání nebavilo. Nejsem si jistá, jestli chci číst pokračování.

markej
24.01.2023 5 z 5

Rodinné ságy já můžu... Tahle nás zavádí na úplný počátek 20. století do San Franciska do prostředí Harrietiny bohaté rejdařské rodiny a zároveň přibližuje prostřednictvím Frankova příběhu úplné počátky filmového průmyslu. A samozřejmě, Frank a Harriet to nebudou mít snadné...

Začátek románu je trochu pomalejší, ale po prvních tak sto stranách už jsem jen četla a četla. Dost jsem si oblíbila Harriet, je velice chytrá, učenlivá, svobodomyslná a vášnivá, stojí pevně nohama na zemi.

Zajímavé byly i poznatky jak z oblasti loďařství, tak z oblasti němých filmů, díky barvitým popisům jsem doslova nasávala atmosféru San Franciska počátku minulého století.

Již vyšel druhý díl, který si určitě pořídím a přečtu, protože ty rozsáhlé ságy, to je něco pro mě...

Hodnocení: 4,5 ⭐ z 5 ⭐

Janík511
12.09.2022

Kniha mě nezaujala, ve třetině odkládám. Dost mi připomíná sagu Čokoládovna svým dějem a to mě taky ke konci už moc nebavilo. Stačila mi třetina a poslední dvě kapitoly a vím vše. Další díl už vyhledávat určitě nebudu.

Knižní střípky
30.07.2022 3 z 5

Moc, opravdu moc jsem se těšila na tuto knihu, ale buď přišla ve špatný čas nebo je fakt v rámci svého žánru průměrná, možná i podprůměrná. Jediné, co bylo fajn, tak doba, do které autorka děj zasadila. Hlavní hrdinové ve mně nevzbudili žádné emoce, ani jsem jim nefandila, ani mi nelezli na nervy, byli mi prostě ukradení. A to je špatně. Knihu jsem sice dočetla, ale říkám rovnou - některé pasáže jsem přeskakovala. Zatím ještě vůbec nevím, zda se budu pouštět do druhého dílu.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

zuzana2599
25.07.2022 5 z 5

Mám takový pocit, že jsem v zajetí rodinných ság. Prostě zas a znova nemůžu odolat tak lákavé anotaci a pohledné obálce. Asi se z rodinných ság stává můj oblíbený žánr !
Město snů je první díl ságy odehrávající se na začátku 20. století v Kalifornii. Harriet, dcera bohatého rejdaře, se po otcově mrtvici stává jeho pečovatelkou, a kromě problémů v rodině potkává i lásku. Mladého začínajícího obchodníka s němými filmy Franka. Je jim jejich láska souzena ? Po ničivém zemětřesení, které postihne San Francisco, prožívá Frank osobní tragédii a odjíždí z města...
Ano, i tato sága od německé autorky se mi líbila a polapila mne do svých sítí. Těším se tedy na další díl !! Snad to bude brzy !!

evineckY
14.07.2022 5 z 5